Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meta będzie gonić biegaczy, którzy pomogą innym. Wings For Live Run wyruszy z MTP. Będą utrudnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meta będzie gonić biegaczy, którzy pomogą innym. Wings For Live Run wyruszy z MTP. Będą utrudnienia
06-05-2018 00:22   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz piąty odbędzie się charytatywny bieg "Wings for life", który polega na tym, że zawodnicy nie biegną do mety, lecz przed nią uciekają. Na dodatek biegacze pomogą innym, gdyż dochód z nietypowego biegu "Wings for life world run" zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W związku z organizacją zawodów z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej jak i kierowcy.

"Wings for Life" to bieg charytatywny, który polega na tym, że zawodnicy nie biegną do mety, lecz przed nią uciekają. Dla biegaczy zakończeniem zawodów jest doścignięcie przez samochód – metę, który wystartował pół godziny po rozpoczęciu biegu i każdej godzinie przyspieszał o jeden kilometr. Poznań jest jedynym polskim miastem, w którym odbywa się wyjątkowy bieg.

Głównym celem "Wings For Live Run" jest pomoc osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym. Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na sfinansowanie badań i metod leczenia tego schorzenia.

Do tej pory bieg "Wings For Live Run" startował z nad jeziora Maltańskiego, jednak tym razem biegacze wystartują z Międzynarodowych Targów Poznańskich. Start znajdować będzie się na Placu Marka.

Punktualnie o godz. 13:00 aż 8 tysięcy zawodników wyruszy w trasę, która prowadzić będzie przez teren Targów i następnie ulicami: Śniadeckich, Grunwaldzką, Bukowską i Roosevelta do ronda Kaponiera i dalej po trasie: Most Uniwersytecki - św. Marcin - al. Niepodległości - Solna - Estkowskiego - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Gnieźnieńska i dalej do Bogucina, Lednogóry, Pobiedzisk i Kobylnicy. Całkowita pętla z metą na MTP liczy prawie 100 kilometrów.

W związku z organizacją zawodów z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy jak i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Od soboty godz. 8:00 do niedzieli godz. 16:00 obowiązuje zakaz parkowania na ulicy Śniadeckich (na odcinku od bramy MTP do ul. Grunwaldzkiej) oraz po obu stronach ulicy Grunwaldzkiej (od Śniadeckich do Roosevelta).

Na czas biegu, w godz. od ok. 12:30 do ok. 14:30 nieprzejezdna będzie ulica Śniadeckich. Na ulicy Grunwaldzkiej od Bukowskiej do Śniadeckich ruch będzie jednokierunkowy po jezdni północnej. Nie będzie przejezdna ulica Grunwaldzka od Matejki w kierunku Roosevelta.

Podczas biegu na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Roosevelta oraz na rondzie Kaponiera wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i wyznaczone zostaną "śluzy", umożliwiające przejazd poprzeczny, nadzorowane przez Policję i Nadzór Ruchu MPK.

W godz. od 12:00 do ok. 13:30 w związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej tramwaje linii nr 6, 13 i 15 będą jeździć objazdem po trasie: rondo Jeziorańskiego - Reymonta - Hetmańska - Głogowska i dalej po swoich trasach.

Z kolei autobusy linii nr 51 i 68 oraz podmiejskiej 905 spod galerii handlowej Avenida pojadą przez Most Dworcowy, Roosevelta, Pułaskiego, Nowowiejskiego i dalej po stałej trasie. Objazdem przez rondo Kaponiera, Roosevelta, Pułaskiego i Nowowiejskiego pojadą również autobusy linii nr 63, 69 i 71.


Komentarze (3)

08-05-2018 19:43:14
Tomek
To dlaczego w zwykle dni ten przepis nie obowiązuje?
07-05-2018 08:56:50
DDD
Odpowiem Ci: bo jest inne oznakowanie. Przepis się liczy a nie chcenie...
06-05-2018 11:41:56
Tomek
Panie redaktorze, proszę zapytać odpowiednie służby dlaczego w czasie biegów oraz Bożego Ciała odholowanie auta jest tak proste, a na codzień jest to wielki problem?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: