Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko 700 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do egzaminu dojrzałości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Blisko 700 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do egzaminu dojrzałości
04-05-2018 20:42   Janusz Ludwiczak
W piątek rozpoczęły się matury. Egzaminy dojrzałości w sześciu szkołach na Łazarzu zdaje w sumie 679 osób, najwięcej w Handlówce i Marcinku. Natomiast w II LO odbywa się równolegle międzynarodowa matura, do której przystąpiło 34 abiturientów.

Ponad 282 tysięce w całej Polsce, równo 31 073 w Wielkopolsce i blisko 9 tys. maturzystów w samym Poznaniu zdaje egzaminy dojrzałości, które rozpoczęły się w piątek.

W sześciu łazarskich szkołach do egzaminów maturalnych przystąpiło w sumie 679 abiturientów, z czego najwięcej bo 228 w "Handlówce", 177 w Marcinku i 158 w II LO. W "Dwójce" równolegle odbywa się matura międzynarodowa, do której przystąpiło 34 osób - o czym więcej w artykule: W "Dwójce" trwa międzynarodowa matura - egzamin uznawany na całym świecie.

Na początek absolwenci szkół średnich zmierzyli się z obowiązkowym egzaminem z języka polskiego. Na zdanie egzaminu składającego się z części testowej i części pisemnej maturzyści mieli 170 minut. Wśród tematów były m.in. rozprawka z "Lalki" Bolesława Prusa czy interpretacja wiersza Ernesta Brylla "Bądźmy dla siebie bliscy, bo nas rozdzielają". Z kolei o godz. 14 rozpoczęła się matura z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

W poniedziałek absolwenci liceów i techników przystąpią do obowiązkowego egzaminu z matematyki. Abiturienci muszą zdać jeszcze maturę z języka obcego, a także egzamin pisemny z wybranego przez siebie przedmiotu. Oprócz tego maturzyści muszą przystąpić do dwóch sprawdzianów ustnych: z języka polskiego i obcego.

Pisemne matury potrwają do 23 maja, a egzaminy ustne zakończą się dwa dni później. Wyniki matur mają być znane 3 lipca. Aby je zdać potrzebne jest minimum 30% punktów. Abiterienci, którzy nie zdadzą więcej niż jednego egzaminu mogą przystąpić do poprawek dopiero za rok.

Maturzystom życzymy powodzenia!

Matury w łazarskich szkołach – łącznie 679 abiturientów:

 • "Marcinek", I LO przy Bukowskiej – 177 maturzystów;
 • "Dwójka", II LO na Matejki – 158 maturzystów + 34 abiturientów zdającym międzynarodową maturę;
 • 33 LO przy Arenie – 25 maturzystów;
 • liceum katolickie przy Głogowskiej 92 – 51 maturzystów;
 • Zespół Szkół Handlowych na Śniadeckich – 228 maturzystów (z czego 42 w 31LO, 15 w liceum dla dorosłych i 171 w technikum);
 • Zespół Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90 – 6 maturzystów;
 • 37 LO z Oddziałami Terapeutycznymi przy ul. Potockiej 38 – zostało uruchomione 1 września 2017, matura odbędzie się dopiero w 2020 r.


 • Komentarze (1)

  07-05-2018 15:40:42
  jatoja
  ...Zdał jeden promil.
  Aktualności
  Niezapominajka
  15

  lis

  17:00
  Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
  Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

  19:00
  Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
  "Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
  Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

  16

  lis

  do 17-11-2019
  Międzynarodowe Targi Poznańskie
  "Hobby" - spotkania ludzi z pasją

  17:00
  Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
  "Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
  Wstę

  19

  lis

  II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
  Booktalking

  [ wszystkie ]

  Komentarze
  Ogłoszenia
  Newsy na Twoją skrzynkę!
  Zapisz się na listę mailingową:
  Twój e-mail: