Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wyspiańskiego odbyła się "Majówka na fyrtlu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wyspiańskiego odbyła się "Majówka na fyrtlu"
03-05-2018 00:28   Janusz Ludwiczak
Stoliki wystawione na zewnątrz, gotowanie pod chmurką, a do tego paella, wino i pokazy hiszpańskiego magika. W środowe popołudnie, w Święto Flagi na ul. Wyspiańskiego odbyła się "Majówka na fyrtlu".

W 2013 roku po raz pierwszy odbyła się majówka sąsiedzka przy długim stole. Gospodarze Winiarni "Pod czarnym kotem" zaprosili mieszkańców Starego Grunwaldu na wspólną integrację. Przy skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Wolsztyńskiej ustawiony został 50-metrowy stół, na którym pojawiały się ciasta i inne słodkie wypieki, sałatki i przekąski, przygotowane zarówno przez gospodarzy jak i mieszkańców. W ubiegłym roku do majówki przyłączyły się Jeżyce, gdzie długi stół stanął przy winiarni u zbiegu ulic Polnej i Wawrzyniaka.

– Sama idea spotkania, obchodzenia święta narodowego bierze się z chęci małej odmiany. Chcieliśmy miło spędzić wspólnie czas. Pomysł 50-metrowego stołu wziął się poniekąd z Berlina i za sprawą Norwegów, którzy wspólnie przy długim stole, ubrani we wpiętych flagach świętowali swój dzień niepodległości. Pomyślałem wtedy, że to fantastyczny sposób by obchodzić Święto Flagi 2 maja – opowiada Marcin Kubiak, współwłaściciel Winiarni "Pod czarnym kotem", pomysłodawca sąsiedzkiej majówki.

W tym roku "Majówka na fyrtlu" odbyła się również na Łazarzu. Przed Winiarnią Barrio przy ul. Wyspiańskiego 13 stanęły stoliki. Organizatorzy przygotowali poczęstunek, nie zabrakło wino i paelii. Potrawy przygotowywane były "pod chmurką". Nie zabrakło też pokazów hiszpańskiego magika.

– Wystawiamy stół z poczęstunkiem. Będzie paella i wino, a także pokaz hiszpańskiego magika. Postanowiliśmy przyłączyć się do akcji "Majówka na Fyrtlu", można było wspólnie zasiąść przy jednym stole – powiedziała Joanna Wojniusz z Winiarni Barrio.


Komentarze (3)

07-05-2018 17:52:15
przechodzień
Szkoda, że plac obok jest zawalony samochodami... Zwłaszcza chodnik.
04-05-2018 14:14:30
eka z małeki
-kochane WY!!!moje.Oglądam programy niezależne,jak tam ludziska się bawią i żyją w takim czasie,jacy oni radośni i sympatyczni dla siebie!!!Kiedy u nas coś ciekawego się pojawia się to zawsze zaraz odzywają grupy smutków/smutasów którym nigdy i wszystko się nie podoba!!!Cieszę się,że jest u NAS coraz więcej takich osób próbujących zmienić ten stan rzeczy i rozruszać tą zapyziałą społeczność.Długo to potrwa,ale myślę że coś się ruszy w tym temacie!!!! eka
04-05-2018 14:12:41
ignacy
Dlaczego upowszechniana jest błędna forma "na fyrtlu"????? Starzy ludzie używają tylko jednej formy: w fyrtlu. Coś jest w tamtym fyrtlu, w tamtej okolicy. Podejrzewam że jakaś osoba nie będąca poznaniakiem, stworzyła te określenie poprzez analogię do młodzieżowego określenia "na dzielni' zastępując słowo dzielnia fyrtlem i tak powstał ten błąd.
Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: