Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Droga Światła" przeszła z kościoła Chrystusa Sługi na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Droga Światła" przeszła z kościoła Chrystusa Sługi na Górczyn
01-05-2018 21:46   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wieczorem z kościoła Chrystusa Sługi ulicami Górczyna przeszła "Droga Światła".
– Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące do drogi krzyżowej, która kończy się złożeniem ciała Jezusa w grobie. Chcieliśmy pokazać, że każda niedziela jest pamiątka zmartwychwstania Pana Jezusa dlatego idea odprawienia tego nabożeństwa podczas drogi ulicami naszego osiedla – wyjaśnia ks. Marcin Stanisławski, wikariusz w Parafii Chrystusa Sługi.

"Droga Światła" wyruszyła w niedzielę po wieczornej mszy św. Procesja przeszła z kościoła Chrystusa Sługi ulicami Palacza, Jarochowskiego i Ściegiennego do kościoła Św. Krzyża na Górczynie.

– Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące do drogi krzyżowej, która kończy się złożeniem ciała Jezusa w grobie. Wielu dokłada 15 stacje, czyli Zmartwychwstanie. Każdy kościół jest swoistą 15 stacją, gdyż w czasie każdej mszy uobecnia się prawda o zmartwychwstaniu Jezusa. Natomiast potrzeba świadczenia o zmartwychwstaniu zmobilizowała środowisko salezjańskie we Włoszech do stworzenia nabożeństwa, które wspominać będzie także 14 stacji. Rozważa się w czasie tego nabożeństwa sceny zapisane w ewangeliach, w których Chrystus zmartwychwstały spotyka się z uczniami. Pierwsze takie nabożeństwo odprawiono we Włoszech w 1988 roku. Stopniowo rozszerzała się ta praktyka w kościele – wyjaśnia ks. Marcin Stanisławski, wikariusz z Parafii Chrystusa Sługi.

– Do dziś nabożeństwo to w Polsce jeszcze się nie zadomowiło. Aby podkreślić prawdę o zmartwychwstaniu, która tak uroczyście świętujemy w czasie Wielkanocy ponad miesiąc później chcieliśmy pokazać, że każda niedziela jest pamiątka zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego idea odprawienia tego nabożeństwa podczas drogi ulicami naszego osiedla. Zaprosiliśmy do współpracy sąsiednia parafie, aby rozpocząć w kościele, czyli w Wieczerniku, gdzie Chrystus objawił się Apostołom w dniu zmartwychwstania i zakończyć także w świątyni, ponieważ ostatnia stacja "Drogi Światła" wspomina Zesłanie Ducha Świętego, które miało miejsce po 50 dniach także w Wieczerniku. Uważam, że piękna inicjatywa zrodzona z pomysłu duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii jest niezwykle potrzebna, zwłaszcza kiedy obserwujemy spadek uczestnictwa wiernych w niedzielnych mszach, Wierze, że taka forma jest pięknym świadectwem wiary uczestniczących i okazja do refleksji dla wszystkich obserwujących wydarzenie z oddali – dodaje ks. Marcin Stanisławski.


Komentarze (1)

02-05-2018 17:14:27
eka z małeki
-niech sobie chodzą!!!Jeszcze im tego nikt nie zabrania!!!Ale niech nie zabraniają tego ludziom innych wyznań i światopoglądów!!!.Co czynią z coraz bardziej widoczną i wprost niesłychaną nienawiścią,zawziętością i wręcz fanatyzmem,tak,tak!!!Nadmieniam że jestem osobą(normalnie)wierzącą i takie postępowanie,mnie i nie tylko mnie napawa głębokim smutkiem i przerażeniem........................................eka
Aktualności
Niezapominajka
21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

do 22-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

22

wrz

12:00
Rynek Łazarski
Sprzątanie Łazarza
zbiórka: Skwer Kazimierza Nowaka (Lejek Łazarski

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Przeboje znane i lubiane - koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl "Pyza na jesiennych dróżkach" w wykonaniu Teatru Krokodyl Spektakl będzie tłumaczony na język migowy
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: