Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Droga Światła" przeszła z kościoła Chrystusa Sługi na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Droga Światła" przeszła z kościoła Chrystusa Sługi na Górczyn
01-05-2018 21:46   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wieczorem z kościoła Chrystusa Sługi ulicami Górczyna przeszła "Droga Światła".
– Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące do drogi krzyżowej, która kończy się złożeniem ciała Jezusa w grobie. Chcieliśmy pokazać, że każda niedziela jest pamiątka zmartwychwstania Pana Jezusa dlatego idea odprawienia tego nabożeństwa podczas drogi ulicami naszego osiedla – wyjaśnia ks. Marcin Stanisławski, wikariusz w Parafii Chrystusa Sługi.

"Droga Światła" wyruszyła w niedzielę po wieczornej mszy św. Procesja przeszła z kościoła Chrystusa Sługi ulicami Palacza, Jarochowskiego i Ściegiennego do kościoła Św. Krzyża na Górczynie.

– Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące do drogi krzyżowej, która kończy się złożeniem ciała Jezusa w grobie. Wielu dokłada 15 stacje, czyli Zmartwychwstanie. Każdy kościół jest swoistą 15 stacją, gdyż w czasie każdej mszy uobecnia się prawda o zmartwychwstaniu Jezusa. Natomiast potrzeba świadczenia o zmartwychwstaniu zmobilizowała środowisko salezjańskie we Włoszech do stworzenia nabożeństwa, które wspominać będzie także 14 stacji. Rozważa się w czasie tego nabożeństwa sceny zapisane w ewangeliach, w których Chrystus zmartwychwstały spotyka się z uczniami. Pierwsze takie nabożeństwo odprawiono we Włoszech w 1988 roku. Stopniowo rozszerzała się ta praktyka w kościele – wyjaśnia ks. Marcin Stanisławski, wikariusz z Parafii Chrystusa Sługi.

– Do dziś nabożeństwo to w Polsce jeszcze się nie zadomowiło. Aby podkreślić prawdę o zmartwychwstaniu, która tak uroczyście świętujemy w czasie Wielkanocy ponad miesiąc później chcieliśmy pokazać, że każda niedziela jest pamiątka zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego idea odprawienia tego nabożeństwa podczas drogi ulicami naszego osiedla. Zaprosiliśmy do współpracy sąsiednia parafie, aby rozpocząć w kościele, czyli w Wieczerniku, gdzie Chrystus objawił się Apostołom w dniu zmartwychwstania i zakończyć także w świątyni, ponieważ ostatnia stacja "Drogi Światła" wspomina Zesłanie Ducha Świętego, które miało miejsce po 50 dniach także w Wieczerniku. Uważam, że piękna inicjatywa zrodzona z pomysłu duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii jest niezwykle potrzebna, zwłaszcza kiedy obserwujemy spadek uczestnictwa wiernych w niedzielnych mszach, Wierze, że taka forma jest pięknym świadectwem wiary uczestniczących i okazja do refleksji dla wszystkich obserwujących wydarzenie z oddali – dodaje ks. Marcin Stanisławski.


Komentarze (1)

02-05-2018 17:14:27
eka z małeki
-niech sobie chodzą!!!Jeszcze im tego nikt nie zabrania!!!Ale niech nie zabraniają tego ludziom innych wyznań i światopoglądów!!!.Co czynią z coraz bardziej widoczną i wprost niesłychaną nienawiścią,zawziętością i wręcz fanatyzmem,tak,tak!!!Nadmieniam że jestem osobą(normalnie)wierzącą i takie postępowanie,mnie i nie tylko mnie napawa głębokim smutkiem i przerażeniem........................................eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: