Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zachęca: "zostaw podatki na Grunwaldzie. Rozliczając się wspierasz inwestycje w Palmiarni" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zachęca: "zostaw podatki na Grunwaldzie. Rozliczając się wspierasz inwestycje w Palmiarni"
28-04-2018 00:33   Janusz Ludwiczak
Jeszcze do poniedziałku można składać zeznania podatkowe za ubiegły rok. Z myślą o podatnikach, którzy nie złożyli jeszcze PIT-ów poznańskie urzędy skarbowe w poniedziałek czynne będą do godz. 18:00. PIT warto złożyć, gdyż inaczej należy spodziewać się finansowych sankcji karnych. A miasto zachęca: "Zostaw podatki na Grunwaldzie. Rozliczając się w Poznaniu, wspierasz inwestycje w Palmiarni".

Do 30 kwietnia, do północy należy złożyć zeznanie podatkowe za ubiegły rok. Za brak złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym podatnik musi spodziewać się sankcji karnych wynoszących od 1/10 do dwudziestokrotności wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Z myślą o podatnikach, którzy nie złożyli jeszcze PITów w poniedziałek wszystkie poznańskie urzędy skarbowe czynne będą do godz. 18:00. Mieszkańcy Łazarza i okolic PITy muszą składać w Urzędzie Skarbowym Poznań-Grunwald przy ulicy Smoluchowskiego 1.

Zeznania podatkowe można przesyłać także za pośrednictwem poczty. Większość urzędów pocztowych czynna będzie jak w dni robocze (do 18:00 placówki przy Rynku Łazarskim i agencja przy ulicy Grunwaldzkiej 18 oraz do 20:00 urząd pocztowy Poznań 34 przy ulicy Chociszewskiego 18/20 oraz nr 74 przy ulicy Głogowskiej 132/140).
Całą dobę czynnie urząd pocztowy przy Dworcu Zachodnim. Tak więc nawet jeśli zapominalskim podatnikom nie uda się złożyć PIT-u w Urzędach Skarbowym to będzie można to uczynić do północy właśnie na poczcie przy ulicy Głogowskiej 17, gdyż decyduje data stempla pocztowego. Znając życie w ostatnim dniu będą na poczcie przy Dworcu Zachodnim tworzyć się spore kolejki, dlatego nie warto odkładać złożenia PITu na ostatnią chwilę.

PIT-a można też składać przez internet, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego. Aby uniknąć kolejek w skarbówkach i na pocztach wystarczy wypełnić PIT on-line wchodząc na stronę internetową: www.szybkipit.pl

Tymczasem Miasto zachęca do zostawienie podatku w Poznaniu. Na przystanku tramwajowym przy ul. Kolejowej pojawiła się nawet reklama "Zostaw podatku na Grunwaldzie. Rozliczając się w Poznaniu, wspierasz inwestycje w Palmiarni".

– Osoby, które rozliczą się w Poznaniu, mogą liczyć na dodatkowe korzyści - na przykład tańszą kartę PEKA. Wszystko w ramach akcji "Zamień PIT-y na benefity". Wpływy z podatków to ważna część budżetu Poznania. Około 40 procent każdego PIT-u, który jest odprowadzany do poznańskich urzędach skarbowych, trafia do miejskiej kasy. Te pieniądze przeznaczane są później na najważniejsze dla mieszkańców miasta działania i inwestycje. Z tej puli finansowana jest m.in. budowa chodników, remonty jezdni i budowa ścieżek rowerowych, a także zakup nowych tramwajów i autobusów. Zebrane pieniądze pozwalają też m.in. na stworzenie większej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach. Dzięki nim utrzymywana jest miejska infrastruktura, ośrodki sportow – wyjaśnia Alicja Wesołowska z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że w 2017 roku Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego w sumie ponad 660 ml zł, oddając im 1 procent podatku. Prawie 61,5 mln zł z tej kwoty rozliczone zostało w poznańskiej Izbie Administracji Skarbowej. Przeciętnie z jednego PIT-a organizacja dostaje niemal 50 zł.

Swój 1 procent podatku można oddać dowolnej organizacji pożytku publicznego (OPP). W Poznaniu działają ich dziesiątki.

– W Poznaniu w 2018 roku uprawnionych do otrzymania 1% podatku jest 196 organizacji pożytku publicznego. Wszystkie działają na rzecz miasta i poznaniaków w najróżniejszych sferach. Dlatego warto przekazać im swój 1 procent - te pieniądze zostaną w Poznaniu i skorzystają z nich jego mieszkańcy – przekonuje Izabela Leśniak, kierownik oddziału koordynacji współpracy z organizacjami pozarządowymi urzędu miasta.

W efekcie im więcej poznaniaków rozlicza się w Poznaniu, tym większe korzyści dla mieszkańców miasta. Dodatkową zachętą może być również zniżki przy kupnie karty PEKA - osoby rozliczające się w Poznaniu mogą kupić bilet metropolitalny - tańszy od normalnego. Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, by płacić tu podatek. Nie trzeba też składać żadnych dodatkowych dokumentów do urzędu skarbowego, który sam zaktualizuje miejsce zamieszkania podatnika. Wystarczy tylko mieszkać w Poznaniu. Przy wypełnianiu PIT-a trzeba wpisać w swoim zeznaniu podatkowym poznański adres zamieszkania i dane właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. O zmianie należy poinformować pracodawcę – dodaje Alicja Wesołowska z Urzędu Miasta.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (2)

28-04-2018 09:50:07
paramido
O! Ktoś zauważył, że przez zacofanie i upór Radnych, dzielnica się wyludnia i coraz mniej kasy do rozdysponowania..?
28-04-2018 08:06:40
Tomek
A wystarczyłoby wprowadzić inne stawki za żłobki, przedszkola, parkingi itd. Od razu okazaloby sie, że ilość mieszkańców wzrosła.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Noc świątyń
w godz. 18:00-23:0
18.00 – oprowadzanie po sali modlitewnej, omówienie podstaw wiary muzułmańskiej
19.05 – prezentacja czwartej modlitwy w islamie maghrib
19.30 – re

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: