Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój, mistrzostwa instalatorów i żywe roboty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój, mistrzostwa instalatorów i żywe roboty
27-04-2018 04:14   Janusz Ludwiczak
Hydroball, czyli zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój bankowy, mistrzostwa Polski instalatorów, gadający robot czy auta ładowane na prąd pozyskany z energii słonecznej – to wszystko można było zobaczyć na Targach.

W tym tygodniu na MTP odbyły się Międzynarodowe Targi Energetyki "Expopower", Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej "Greenpower", Międzynarodowe Targi Instalacyjne "Instalacje", Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń "Securex" oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa "Sawo".

W poniedziałek na Targach można było stać się świadkiem napadu na konwój bankowy. W jednej ze studzienek kanalizacyjnych zamaskowani przestępcy umieścili ładunek wybuchowy, który miał na celu zatrzymać bankowóz. Nagle podjechali zamaskowani mężczyźni, którzy zatrzymują zakładnika i pod groźbą utraty życia próbują zmusić go do otwarcia tylnych drzwi bankowozu i wydania gotówki. W tym czasie na miejsce przybyli antyterroryści, którzy obezwładnili napastników.

Z kolei przez kolejne trzy dni na MTP odbywały się zawody Hydroball, które zostały reaktywowane po blisko 90 latach. W 1929 roku podczas Powszechnej Wystawy Krajowej rozegrano w Poznaniu strażackie zawody w piłce sikawkowej. Na targach "Sawo" reaktywowano je.

Zawody polegały na wrzuceniu do bramki przeciwników piłki o średnicy 1,5 metra za pomocą sikawek i ostrego strumienia wody.

Na Targach można było również podpatrzyć zmagania hydraulików i gazowników podczas 6. Mistrzostw Polski Instalatorów, zobaczyć robota, który potrafił mówić i śpiewać, a także reagować, gdy zabrało mu się rękę czy również zobaczyć jak działają auta elektryczne, które ładowane są za pomocą paneli pozyskanej z energii słonecznej.

Kolejne wystawy na MTP odbędą się w maju. Po długim weekendzie odbędą się Międzynarodowe Targi Spożywcze "Polagra Food", w ostatni weekend maja targi Fitness & Sport Park "Fit-Expo".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: