Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój, mistrzostwa instalatorów i żywe roboty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój, mistrzostwa instalatorów i żywe roboty
27-04-2018 04:14   Janusz Ludwiczak
Hydroball, czyli zawody piłki sikawkowej strażaków, napad na konwój bankowy, mistrzostwa Polski instalatorów, gadający robot czy auta ładowane na prąd pozyskany z energii słonecznej – to wszystko można było zobaczyć na Targach.

W tym tygodniu na MTP odbyły się Międzynarodowe Targi Energetyki "Expopower", Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej "Greenpower", Międzynarodowe Targi Instalacyjne "Instalacje", Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń "Securex" oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa "Sawo".

W poniedziałek na Targach można było stać się świadkiem napadu na konwój bankowy. W jednej ze studzienek kanalizacyjnych zamaskowani przestępcy umieścili ładunek wybuchowy, który miał na celu zatrzymać bankowóz. Nagle podjechali zamaskowani mężczyźni, którzy zatrzymują zakładnika i pod groźbą utraty życia próbują zmusić go do otwarcia tylnych drzwi bankowozu i wydania gotówki. W tym czasie na miejsce przybyli antyterroryści, którzy obezwładnili napastników.

Z kolei przez kolejne trzy dni na MTP odbywały się zawody Hydroball, które zostały reaktywowane po blisko 90 latach. W 1929 roku podczas Powszechnej Wystawy Krajowej rozegrano w Poznaniu strażackie zawody w piłce sikawkowej. Na targach "Sawo" reaktywowano je.

Zawody polegały na wrzuceniu do bramki przeciwników piłki o średnicy 1,5 metra za pomocą sikawek i ostrego strumienia wody.

Na Targach można było również podpatrzyć zmagania hydraulików i gazowników podczas 6. Mistrzostw Polski Instalatorów, zobaczyć robota, który potrafił mówić i śpiewać, a także reagować, gdy zabrało mu się rękę czy również zobaczyć jak działają auta elektryczne, które ładowane są za pomocą paneli pozyskanej z energii słonecznej.

Kolejne wystawy na MTP odbędą się w maju. Po długim weekendzie odbędą się Międzynarodowe Targi Spożywcze "Polagra Food", w ostatni weekend maja targi Fitness & Sport Park "Fit-Expo".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Noc świątyń
w godz. 18:00-23:0
18.00 – oprowadzanie po sali modlitewnej, omówienie podstaw wiary muzułmańskiej
19.05 – prezentacja czwartej modlitwy w islamie maghrib
19.30 – re

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: