Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont u Sługi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont u Sługi
25-04-2018 01:09   Janusz Ludwiczak
W kościele Chrystusa Sługi, którego budowa zakończyła się ostatecznie w 2015 roku trwa wielkie malowanie.

Od ubiegłego tygodnia w kościele Chrystusa Sługi przy ul. Palacza prowadzone są prace związane z malowaniem ścian wewnątrz świątyni. Ekipy remontowe pracują na rusztowaniach, które mają nawet po 11 metrów wysokości. Po zakończeniu malowania sufit i ściany w kościele będą miały odświeżony, kolor ekri.

Trwa malowanie wnętrza kościoła. Na ten cel przeznaczymy kwotę, która pozostała w naszej parafii po odprowadzeniu do Kurii diecezjalnej daniny zebranej w okresie Wielkiego Postu oraz ofiary kolędowe. Pozwoli to pokryć część kosztów malowania – informuje ks. kan. Rafał Czerniejewski, proboszcz Parafii Chrystusa Sługi.

Msze święte i nabożeństwa odbywają się normalnie, jednak na czas prowadzonych prac przesunięte zostały ławki dla wiernych. W tym tygodniu malowanie ma się zakończyć. Ekipa remontowa pracuje jeszcze w prezbiterium i na chórze.

Kościoł Chrystusa Sługi powstał w latach 2005-2015. Pod koniec października 2016 r. świątynia została konsekrowana przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Dodajmy, że na przełomie stycznia i lutego malowanie przeprowadzono w najstarszym łazarskim kościele, Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej.


Komentarze (11)

01-05-2018 20:18:48
Ja
Tęsknię za księdzem Marianem :(
27-04-2018 23:14:07
Parafianin1
Absolutnie zgadzam się z Parafianin2. Tak się składa, że również uczęszczam co niedzielę do kościoła na Mszę Św. i potwierdzam, że w ogłoszeniach parafialnych nie jest wspomniane o przytoczonych tutaj spotkaniach dla Wiernych. Przyjęło się, że chodzi się do Kościoła dla Pana Boga, a nie dla Księdza ...ale to jaki ten duszpasterz bardzo wpływa na to czy ludzie chcą chodzić do Kościoła i trwać we Wspólnocie. Duszpasterstwo nie sprowadza się tylko do głoszenia zasad wiary, celebrowania liturgii, czy sprawowania sakramentów. Niestety żyjemy w czasach, gdzie wielu młodych ludzi przeżywa kryzys własnej wiary i bez prawdziwych Kapłanów (takich z powołania i chęcią wychodzenia do ludzi – co czynił również ks. Marian po każdej Mszy Św.) nie będą oni chcieli z powrotem wrócić do Kościoła. Podczas ostatniego kazania wspomniał o tym sam ks. Marcin..w Kościele możemy zauważyć kryzys wiary, małżeństw i kapłaństwa. Nie chce tutaj wrzucać wszystkich Księży „do jednego worka” (i z góry za to przepraszam) , ale dziwi mnie to, że pomimo znajomości i dostrzeżenia tych problemów, nie są podejmowane działania żeby to zmienić, ponieważ ograniczając się tylko do niezbędnego minimum, nie zmieni się liczba zawieranych małżeństw, osób uczestniczących we Mszy Św., czy osób wyświęconych.
27-04-2018 19:31:38
Parafianin2
Parafianinie podpowiedz więc proszę kiedy spotyka się krąg biblijny? Od dawna nie słyszałem w ogłoszeniach zapowiedzi kiedy spotkanie. O terminach spotkań innych grup w ogłoszeniach też cisza, a na Mszy jestem co niedzielę. Nie przypominam sobie również instalacji w wielkim poście. Nikt tu nie podważa braku obecności Pana Boga ani sprawowania sakramentów, ale nie można sprowadzać parafii tylko do tego, mimo, że jest to oczywiście najważniejsze. Nie można też liczyć, że wszystko zrobią sami ludzie, bo potrzebni są im duszpasterze i ich przykład oraz zaangażowanie.
27-04-2018 17:18:52
Parafianin
Trudno w te bzdury uwierzyć! Wszystkie grupy spotykają się nadal tak jak się spotykały! Instalacje tak jak były tak są! Inicjatywy tez jak choćby Droga Światła w niedziele! Może warto przyjść do kościoła i zobaczyć! Czym jest kościół jeśli nie ludźmi! Od Proboszcza dużo zależy Ale nie wszystko!!! Może fakt jest ze osobowość zupełnie inna bardziej urzędowa ale Bóg jest sakramenty są sprawowane a każda inicjatywa zaproponowana przez ludzi się odbywa!
26-04-2018 21:46:13
Parafianin2
Remonty remontami, inwestycje inwestycjami, ale najgorsze i najsmutniejsze jest chyba to, że w parafii nie działają już prawie żadne grupy duszpasterskie. Nie ma już chociażby Rad, Kręgu Biblijnego, Apostolatu cudownego medalika, służby ładu i porządku, służby wzajemnej pomocy, duszpasterstwa młodzieży, akademickiego. Nie ma też np. korepetycji dla dzieci, wspomnianych wcześniej instalacji ani ŻADNYCH nowych inicjatyw!!!
26-04-2018 16:38:55
Parafianin
Parafia na Palacza bez ks. Mariana nie jest już tym samym miejscem co dawniej.. wyraźnie widać i czuć brak tej cudownej atmosfery jaka tam panowała podczas każdego nabożeństw. Wraz z przyjściem nowego proboszcza uległy zmianie obyczaje które przyciągały ludzi do parafii i sprawiały ze każdy czuł się częścią wspólnoty. Można dostrzec że ks. Rafał wprowadził bardzo formalne zachowania które odpychają niż zachęcają i brakuje elementów które były wizytówką tego kościoła np. instalacje okolicznościowe. W internecie można śledzić poczynania ks. Mariana w Chrzypsku Wielkim jakie prace zostały już wykonane w tym krótkim czasie od objęcia przez Niego nowej parafii, o czym nie można powiedzieć w stosunku do obecnego proboszcza przy ulicy Palacza. Oprócz zakupu drogiej figurki która była jedną z pierwszych znanych decyzji ks. Rafała i odmalowania kościoła nie dzieje się nic.. Również nie znamy planów na przyszłość dotyczących Wspólnoty. Wraz z odejściem ks. Mariana odeszły również plany inwestycyjne ( np. wykończenie chóru o którym była mowa). Wielką nie wiadomą są finanse parafii - poprzednik ks. Rafała dokładnie rozliczał się z zebranych środków i dokładnie określała ich przeznaczenie, czego nie robi obecny Proboszcz. Podsumowując ta zmiana nie wyszła na dobre parafii. Efekty można dostrzec gołym okiem.
26-04-2018 12:34:30
4SA
Malowanie kościoła przy okazji, najpierw probostwo.
25-04-2018 23:36:14
as
wolff jak to nie a z budzetu nie dostaja kasy? g... wiesz.
25-04-2018 07:24:29
Wolf
As o jakich publicznych pieniądzach mówisz? Pieniądze pochodzą od wiernych, które są ofiarą na potrzeby parafii. Parafianie mogą się cieszyć, że proboszcz nie bierze ich do kieszeni tylko na potrzeby parafii przeznacza. Należy pamiętać, że prace przy kościele trwały wiele lat, nie ma w nim natomiast informacji kiedy odbyło się poprzednie malowanie.
25-04-2018 02:14:42
tonny
Co już malowanie??? To nowy kościół... ale niestety to już nie jest ta sama parafia co była... brakuje ks. Mariana :-(((
25-04-2018 01:53:42
As
3 lata i na nowo malowane?? Oto marnowanie publicznego grosza
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: