Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Michał Grudziński i Andrzej Lajborek wystąpili ze swoim kabaretem w "Kręgu" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Michał Grudziński i Andrzej Lajborek wystąpili ze swoim kabaretem w "Kręgu"
24-04-2018 21:21   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór znani i lubiani aktorzy Teatru Nowego - Michał Grudziński i Andrzej Lajborek wystąpili w domu kultury "Klub Krąg" w swoim autorskim programie kabaretowym pod wymownym tytułem "Może być".

Kabaret niejedno ma imię, tak jak ten program był nie na jedną nutę – o tym mogła przekonać się publiczność, w wypełnione po brzegi dużej sali domu kultury "Klub Krąg".

– Po rozpadzie "Dudka", kilku innych, podobnych wspaniałych przedsięwzięć i praktycznej nieobecności "Piwnicy pod Baranami", kabaret literacki w Polsce w świadomości społecznej prawie nie istnieje. Zastąpił go niby - kabaret, lansowany przez TVP, w którym tekst, a zwłaszcza aktorstwo, nie ma nic wspólnego z dobrymi wzorcami, będący przypadkowym zlepkiem możliwości przypadkowych wykonawców. Być może powstali z grobów twórcy tamtych, prawdziwych kabaretów, już nie cieszyliby się dawną popularnością, poprzez wypaczony przez telewizję gust młodych odbiorców, co nie znaczy, że tamta formuła jest już zestarzała i trudna do przyjęcia. Ten program jest próbą zestawienia tekstów klasycznych twórców, przede wszystkim Tuwima, Słonimskiego i Hemara z dobrymi propozycjami kilku współczesnych autorów, między innymi Sławomira Mrożka, poznańskiego Andrzeja Sobczaka i Roberta Glińskiego. Kabaret niejedno ma imię, tak jak ten program jest nie na jedną nutę. W programie były też szmoncesy żydowskie, z których widownia zaśmiewała się do łez – opowiada Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Spektakl odbył się w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dofinansowanego ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Kolejny kabaret w "Kręgu" już 17 maja o godz. 17:00. Wtedy odbędzie się występ Kabaretu "Na Woźnej".


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: