Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 600 uczniów łazarskich gimnazjów przystąpiło do "małej matury" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 600 uczniów łazarskich gimnazjów przystąpiło do "małej matury"
18-04-2018 13:17   Janusz Ludwiczak
Dokładnie 626 uczniów trzecich klas łazarskich gimnazjów przystąpiło do trzydniowych egzaminów, które są przepustką do liceum lub technikum. "Mała matura" zgodnie z reformą edukacji za rok odbędzie się po raz ostatni, a po raz pierwszy przeprowadzony zostanie "egzamin ósmoklasisty".

Na początek w środę o godz. 9 gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Dwie godziny później rozpoczął się trwający 90 minut sprawdzian z języka polskiego.

W czwartek odbędą się egzaminy z przedmiotów przyrodniczych. O godz. 9:00 rozpocznie się test z biologii, chemii, fizyki i geografii, a o godz. 11:00 gimnazjaliści wykażą się wiedzą z matematyki. Na zakończenie w piątek gimnazjaliści przystąpią do sprawdzianów z języków obcych.

W sumie w łazarskich gimnazjach do egzaminów przystąpiło 626 uczniów klas trzecich: najwięcej bo aż 257 w gimnazjum katolickim przy Głogowskiej, najmniej – tylko 3 uczniów zdaje egzaminy w sąsiednim Zespole Szkół Muzycznych.

Egzaminy gimnazjalne w łazarskich szkołach:
• Gimnazjum nr 33 - 124 osób zdających egzaminy;
• Gimnazjum nr 51 - 40 osób;
• Gimnazjum nr 53 - 32;
• Gimnazjum Dwujęzyczne w I LO - 170;
• Klasa gimnazjalna z Zespole Szkół Muzycznych - 3;
• Gimnazjum katolickie im. św. Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92 – 257;

Wyniki egzaminów, które będą przepustką do szkoły średniej uczniowie poznają w połowie czerwca.

Zgodnie z wdrożoną przez rząd PiS reformą oświaty za rok egzaminy gimnazjalne odbędą się po raz ostatni. Równolegle po raz pierwszy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych przystąpią do egzaminów ósmoklasisty.

Gimnazja mają ostatecznie zostać zlikwidowane z końcem sierpnia przyszłego roku.

Gimnazja wprowadzono w 1999 roku w wyniku reformy oświatowej. Wtedy liczbę klas w szkołach podstawowych zmniejszono z ośmiu do sześciu, natomiast o rok skrócono naukę w liceach i technikach. Obowiązkowe egzaminy dla gimnazjalistów wprowadzono w 2002 roku. Osiem lat później dodano sprawdzian wiedzy z języka obcego (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: