Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Najbardziej podoba mi się to, że mogę pomóc ludziom" – poznaj swojego dzielnicowego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Najbardziej podoba mi się to, że mogę pomóc ludziom" – poznaj swojego dzielnicowego
15-04-2018 21:30   Janusz Ludwiczak
Często pojawiają się opinie: "nie znam swojego dzielnicowego?" "a co takiego robi dzielnicowy?" W naszym nowym cyklu "Poznaj swojego dzielnicowego" prezentować będę funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem w poszczególnych fyrtlach Łazarza. Na początek przedstawiamy młodszego aspiranta Łukasza Kaczmarka, który od dziewięciu lat jest dzielnicowym w rejonie: Rynek Łazarski - Głogowska - Hetmańska - Dmowskiego - Potockiej - Łukaszewicza, w którym mieszka blisko 7 tysięcy mieszkańców.

Janusz Ludwiczak, lazarz.pl: Jakie są najczęstsze problemy? Z jakimi sprawami zgłaszają się mieszkańcy?
mł. asp. Łukasz Kaczmarek: Wachlarz problemów jest bardzo zróżnicowany, począwszy od spożywania alkoholu np. w podwórkach czy bramach, po awantury sąsiedzkie, źle zaparkowane samochody, aż do konfliktów domowych, gdzie występuje przemoc w rodzinie i wydawane są niebieskie karty.

Co jest najtrudniejsze w pracy dzielnicowego?
Najtrudniejszą rzeczą dla mnie jest to kiedy policjanci są świadkami występowania przemocy w rodzinie, lub gdy jesteśmy świadkami wypadków. Jednym z najtrudniejszych przeżyć dla mnie, które zapamiętałem, była sytuacja gdy zostaliśmy wezwani na interwencję do parku, gdzie 8-letni chłopak będący na spacerze z rodzicami, przewrócił się tak niefortunnie, że poniósł śmierć na miejscu.

Co podoba się Panu aspirantowi najbardziej w pracy w Policji?
Najbardziej podoba mi się to, że mogę pomóc ludziom. Mówią mi o swoich problemach, pytają jak mogę im pomóc, albo co mają zrobić w trudnych sytuacjach. Jako dzielnicowi informujemy również mieszkańców w jaki sposób mogą rozwiązać problemy prawne.

A co się nie podoba?
Ciężko mi stwierdzić, na razie jestem zadowolony z pracy. W Policji pracuje od 10 lat, a od 9 lat jestem dzielnicowym w rejonie Rynku Łazarskiego.

Dlaczego zdecydował się Pan aspirant zostać policjantem?
To tradycja rodzinna.

Jest Pan aspirant dzielnicowym w rejonie Rynku Łazarskiego? Jaki to jest rejon?
Dobrze, że Rynek Łazarski zostanie w końcu przebudowany. W przeciągu 9 lat, kiedy jestem dzielnicowym przestępczość znacznie spadła, myślę, że może nawet trochę przyczyniłem się do tego.

A jak wygląda współpraca z instytucjami: radą osiedla, spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi, parafią?
Bardzo dobrze współpracuje mi się ze Spółdzielnią Mieszkaniową Grunwald. Dzięki dobrej komunikacji z kierownikiem spółdzielni „Osiedla Łazarz”, informacje na temat kontaktu z mną zostały przekazane mieszkańcom Łazarza. Jestem pewien, że w szczególności mogą się one przydać osobom, które nie mają dostępu do internetu.

W wolnym czasie...?
W wolnym czasie lubię wycieczki rowerowe i wyjazdy z rodziną.

Mł. asp. Łukasz Kaczmarek jest dzielnicowym w rewirze III, rejonie nr 147M:
Głogowska (85-117), Rynek Łazarski (10-19 oraz Targowisko), Łukaszewicza (12-44 i 50), Potockiej, Hetmańska (B/N od Potockiej do Dmowskiego), Hetmańska (57-69), Stablewskiego (3-27 i 6-16), Dmowskiego (2-50 i 3-41), Lodowa, Kącik, Chłodna, Załęże.
Kontakt:
• tel. 519 064 556
• e-mail: dzielnicowy.grunwald30@po.policja.gov.pl


R E K L A M A

Komentarze (3)

21-04-2018 07:59:20
Negatyw
Jeśli dba o ciszę nocną i walczy z imprezowiczami - to jest ok.
16-04-2018 17:21:13
Ula79
Miły,konkretny-najlepszy dzielnicowy
16-04-2018 10:49:52
poznanianka
Dziękuje panie Redaktorze.To są konkretne informacje.Czekam i zarazem prosze o podanie informacji co do p)p dzielnicowych pozostałych ulic Lazarskich.Bardzo pożyteczna informacja.Pracownikom warto szczególnie dzielnicowym podziękować za troskę i jak czytamy i wiemy bradzo trudną prace.A może warto by w tzw. ulotkach zawiadamiać mieszkańców poprzez ogłoszenia na tablicach np. Wspólnot Mieszkaniowych o kontakcie ze " swoim ' dzielnicowym.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: