Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

12 tysięcy półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
12 tysięcy półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów
14-04-2018 14:11   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz trzeci na Łazarzu odbędzie się Poznań Półmaraton, w którym ma wziąć udział ponad 12 tysięcy biegaczy. Zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej, a meta znajdować będzie na Targach. W niedzielę szykują się duże utrudnienia. Swoje trasy zmienią wszystkie tramwaje i autobusy jadące przez Łazarz. Dla ruchu całkowicie zamknięta zostanie ulica Grunwaldzką pomiędzy Matejki a Bukowską. Kierowcy nie będą mogli parkować wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz wzdłuż ul. Święcickiego. Ze względów bezpieczeństwa pozostawione pojazdy zostaną odholowane.

11. Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę o godz. 10:00 z ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ul. Święcickiego. Na starcie ma pojawić się 12 174 zawodników (przynajmniej tyle było na liście startowej w sobotnie południe). Blisko 3 tysiące biegaczy to mieszkańcy Poznania. Na ulicach pojawią się biegacze z całego świata, m.in. z Australii, Kanady, Argentyny czy Kenii.

Dla uczestników biegu przygotowano nagrody. Zwycięzca w kategorii generalnej może zdobyć 8 tys. zł. Dodatkowe 10 tys. zł można dostać za pobicie rekordu trasy, który obecnie wynosi 1 godz. i 2 minuty dla mężczyzn i 1:10:26 dla kobiet. Jak co roku - będzie też okazja, by pomóc potrzebującym. Tym razem będzie można pobiec dla 8-letniego Filipa i 20-letniego Alberta. Filip choruje m.in. na zespół Dandy-Walkera, wodogłowie i padaczkę, do codziennego funkcjonowania niezbędny mu jest specjalistyczny sprzęt. Albert w październiku ubiegłego roku został pobity i przejechany przez samochód. Obecnie jest w ciężkim stanie w śpiączce i wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Biegacze przebiegną do ronda Jeziorańskiego, a następnie ulicą Grunwaldzką, gdzie zawrócą na wysokości ulicy Cmentarnej. Potem przez Jugosłowiańską i Ściegiennego dotrą znów na Łazarz. Ok. godz. 10:30 pierwszym półmaratończykom będzie można kibicować w rejonie węzła Głogowska/Hetmańska.

Zawodnicy będą mieli do pokonania w sumie dystans o długości 21 kilometrów i 975 metrów. Meta 11. Poznań Półmaratonu zlokalizowana będzie na Placu Marka, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.


Grunwaldzka będzie całkowicie zamknięta, przez skrzyżowania "śluzami"

W niedzielę już od godz. 6 dla ruchu zamknięta zostanie ulica Grunwaldzka, na odcinku od Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga i Matejki. Z kolei trasa maratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godz. od 9:00 do ok. 13:30. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu – nie będzie wolno parkować wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz wzdłuż ul. Święcickiego. Ze względów bezpieczeństwa pozostawione pojazdy zostaną odholowane.

– Ograniczenia w parkowaniu będą dotyczyły ul. Grunwaldzkiej (od ul. Roosevelta do ul. Matejki, po obydwu stronach). Od soboty, 14 kwietnia, od godz. 8:00, zacznie obowiązywać tam zakaz zatrzymywania się, a pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela. Wszystkie usunięte pojazdy zostaną przetransportowane na parking strzeżony. Apelujemy o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywały do niedzieli, 15 kwietnia, do godz. 16:00 – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.


Fot: Straż Miejska w Poznaniu

– Mam nadzieję, że zmiany nie będą szczególnie uciążliwe. Mimo to zachęcamy, by w dniu półmaratonu przesiąść się na komunikację miejską i rowery – dodaje podkom. Przemysław Kusik, naczelnik poznańskiej drogówki.

Na trasie półmaratonu będą funkcjonowały śluzy, dzięki którym będzie można warunkowo przejechać trasę maratonu. Na Łazarzu będą znajdowały się w punktach:
• Grunwaldzka/Szylinga/Matejki
• Grunwaldzka/Wojskowa
• Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego
• Arciszewskiego/Palacza
• Arciszewskiego/Reymonta
• Hetmańska/Kasprzaka
• Głogowska/Hetmańska
• Hetmańska/Dmowskiego
• Hetmańska/Kolejowa
• Rondo Kaponiera

Czasowy ruch dwukierunkowy lub ruch z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami:
• ul. Grunwaldzka na odcinku od Ronda Jeziorańskiego do Matejki – nitką połodniową;
• ul. Arciszewskiego – nitką zachodnią (tą w kierunku cmentarza Górczyńskiego);
• ul. Hetmańska – jezdnią północną (prowadzącą w kierunku Reymonta);
• ul. Roosevelta – ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej od ul. Bukowskiej przez Kaponierę do skrzyżowania z Poznańską/Libelta/Pułaskiego;
• rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego: ruch okrężny od strony ul. Przybyszewskiego i ul. Reymonta.
• ul. Stolarska: ruch dwukierunkowy;
Dojazd do szpitala przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami: Śniadeckich i Stolarską.


Bimby nie pojadą Grunwaldzką, a na Górczyn będzie dojeżdżać "wahadło". "64" pojedzie tylko z Dworca Zachodniego do Palacza

W niedzielę od samego rana (od pierwszych kursów) zamknięta dla ruchu tramwajowego będzie ulica Grunwaldzka, pomiędzy rondem Jeziorańskiego a ul. Roosevelta. Tramwaje linii nr 6, 13 i 15 będą jeździć objazdem przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

Więcej zmian wprowadzonych zostanie na godzinę przez rozpoczęciem półmaratonu. Od godz. 9 swoje trasy zmienią tramwaje 2, 5, 7, 8, 10, 12, 13, 14. Trasy linii nr 1 i 11 nie ulegną zmianie, lecz w miejscach przecinania się tras.

Na Łazarz w ogóle nie dojadą autobusy linii nr 82 i 93, zaś linia nr 64 zostanie podzielona na dwie. Z Dworca Zachodniego do Palacza będzie jeździć autobus "64/2".

Pomiędzy zajezdnią Głogowska a pętlą Górczyn kursować będzie tramwaj wahadłowy linii nr 33.

Linia nr 2:
OGRODY–… – 28 Czerwca 1956 – TRAUGUTTA – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Towarowa –… – OGRODY

Linia nr 5:
STAROŁĘKA – … – trasa Kórnicka – Jana Pawła II – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi –… – STAROŁĘKA
W godz. ok. 7.00-15.00 linia kursować będzie w obu kierunkach przez ul. Królowej Jadwigi i rondo Rataje.

Linia nr 6 (od pierwszych kursów do ok. godz. 15.30):
MIŁOSTOWO–… – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 7:
ZAWADY –… – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO –… – Pl. Cyryla Ratajskiego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Święty Marcin – Gwarna – Mielżyńskiego – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 10:
WILCZAK–… – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956– TRAUGUTTA – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta –… – WILCZAK

Linia nr 12 (w godz. ok. 7:00-15.00):
OS. SOBIESKIEGO –… – rondo Rataje – Jana Pawła II – Podwale – ZAWADY

Linia nr 13 (od pierwszych kursów do ok. godz. 15:30):
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Św. Marcin – ... – PLAC WIELKOPOLSKI

Linia nr 14:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 15 (od pierwszych kursów do ok. godz. 15:30):
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom –2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO (w zależności od możliwości wjazdu na pętlę Budziszyńska)

Linia wahadłowa nr 33:
GÓRCZYN – Głogowska – KRAUTHOFERA (nawrót w zajezdni)

Linia nr 45:
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego – Wyspiańskiego – Reymonta – Grochowska – Promienista – Palacza – DRZEWIECKIEGO
Powrót: DRZEWIECKIEGO – Grunwaldzka – Grochowska – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI
Na trasie objazdu w kierunku Drzewieckiego autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Arciszewskiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grochowskiej,
• Tęczowa – przystanek stały na ulicy Promienistej,
• Drzewieckiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grunwaldzkiej.
Na trasie objazdu w kierunku Dworca Zachodniego autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Grochowska – przystanek stały (nocny) na ulicy Grunwaldzkiej,
• Promienista – przystanek stały na ulicy Grochowskiej,
• Arciszewskiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grochowskiej.

Linia nr 48:
ŁAWICA – … – Zeylanda – Mickiewicza – Słowackiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska– … – ŁAWICA
Na trasie objazdu w kierunku Ronda Kaponiera autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (końcowy) – przystanek tymczasowy na ulicy Roosevelta. Na trasie objazdu w kierunku Ławicy autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (początkowy) – przystanek stały (nocny) na ulicy Zwierzynieckiej.

Linia nr 51:
Autobusy nie będą dojeżdżać do pętli Poznań Główny tylko do Ronda Kaponiera.

Linia nr 59:
PORT LOTNICZY ŁAWICA – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Słowackiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska– PORT LOTNICZY ŁAWICA
Na trasie objazdu w kierunku Ronda Kaponiera autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (końcowy) – przystanek tymczasowy na ulicy Roosevelta.
Na trasie objazdu w kierunku Portu Lotniczego Ławica autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (początkowy) – przystanek stały (nocny) na ulicy Zwierzynieckiej.

Linia nr 63:
GARBARY– Małe Garbary – Wolnica – Solna – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska – Grochowska – Marcelińska – Bułgarska – Ptasia – WAŁBRZYSKA
Powrót: WAŁBRZYSKA – Ptasia – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Roosevelta – Pułaskiego – Nowowiejskiego – Solna – Wolnica – Małe Garbary – GARBARY.

Linia nr 64 zostanie podzielona na dwie części:
Linia nr 64/1:
PUSZKINA– … – Kościelna – Dąbrowskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Kościelna – … – PUSZKINA

Linia nr 64/2:
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego – Matejki – Kasprzaka – Chociszewskiego – Szymborska – Hetmańska – Arciszewskiego – PALACZA
Powrót: PALACZA – Promienista – Grochowska – Reymonta – Chociszewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI
Na trasie objazdu w kierunku Palacza autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Dworzec Zachodni (początkowo-końcowy) – przystanek stały na ulicy Zachodniej,
• Park Wilsona – przystanek stały na ulicy Berwińskiego,
• Palacza (końcowo-początkowy) – przystanek tymczasowy na ulicy Palacza.
• Tęczowa – przystanek stały na ulicy Promienistej,
• Arciszewskiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grochowskiej,
• Park Wilsona – przystanek stały na ulicy Wyspiańskiego.

Linia nr 68:
Skrócona do Ronda Kaponiera.

Linia nr 69:
OS. SOBIESKIEGO – Smoleńska – Opieńskiego – Umultowska – Stoińskiego – Łużycka – Naramowicka – … – Przepadek – Niepodległości – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska – Przybyszewskiego – Marcelińska – Bułgarska – Ptasia – WAŁBRZYSKA
Powrót: WAŁBRZYSKA – Ptasia – Bułgarska – Marcelińska – Przybyszewskiego – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Roosevelta – Pułaskiego – Nowowiejskiego – Niepodległości – … – Naramowicka – Łużycka – Stoińskiego – Umultowska – Opieńskiego – Smoleńska – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 71 - podzielona na dwie części:
Linia nr 71/1:
OS. WICHROWE WZGÓRZE– … – Księcia Mieszka I – Przepadek – Niepodległości – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Roosevelta – Pułaskiego – Nowowiejskiego – Niepodległości – … – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 71/2:
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Przemysła II – Wujka – Przemysłowa – Robocza – ROBOCZA Powrót: ROBOCZA – Przemysłowa – Wujka – Wolne Tory – rondo Szczęśliwej Podróży – Wolne Tory – Wujka – Przemysła II – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Zachodnia – DWORZEC ZACHODNI

Linia nr 77:
JUNIKOWO – … – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Słowackiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska– … –JUNIKOWO

Linia nr 79:
DĘBIEC – … – Górecka – Krauthofera – Głogowska – Klinkierowa – Kopanina – Kacza – Promienista – Mrągowska – KACZA
Na trasie objazdu w kierunku Kaczejautobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Krauthofera – przystanek tymczasowy na ulicy Krauthofera,
• Sielska, Bojanowska – przystanki stałe na ulicy Głogowskiej,
• Ostatnia – przystanek stały na ulicy Klinkierowej,
• Os. Kopernika – przystanek tymczasowy na ulicy Promienistej (przy pętli).

Linia nr 82:
Nie będzie dojeżdżać na Górczyn:
OS.WICHROWE WZGÓRZE –…– Szpitalna – Grochowska – MARCELIŃSKA (powrót przez Bułgarską, Bukowską i Szpitalną).

Linia nr 93:
Nie będzie dojeżdżać na Górczyn:
OS. SOBIESKIEGO –…– Żeromskiego – Przybyszewskiego – MARCELIŃSKA (powrót przez Grochowską i Bukowską).

Program 11. Poznań Półmaraton:
08:15–14:00 – Targi Poznań Sport Expo (MTP)
09:30 – Ceremonia otwarcia
09:50 – Rozgrzewka
10:00 – START
ok. 11:05–12:00 – Finisz pierwszych zawodników i dekoracje w kategoriach generalnych
13:00 – Zakończenie biegu
13:15 – Ceremonia zamknięcia


Komentarze (1)

14-04-2018 21:16:01
Reny
Komunikacja ZTM/MPK powinna być w czasie tej imprezy darmowa.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Park Wilsona
Otwarcie schronu OSI 64
Militarny Piknik Rodzinny
w godz. 11:00-15:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: