Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

12 tysięcy półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
12 tysięcy półmaratończyków przebiegnie przez Łazarz. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów
14-04-2018 14:11   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz trzeci na Łazarzu odbędzie się Poznań Półmaraton, w którym ma wziąć udział ponad 12 tysięcy biegaczy. Zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej, a meta znajdować będzie na Targach. W niedzielę szykują się duże utrudnienia. Swoje trasy zmienią wszystkie tramwaje i autobusy jadące przez Łazarz. Dla ruchu całkowicie zamknięta zostanie ulica Grunwaldzką pomiędzy Matejki a Bukowską. Kierowcy nie będą mogli parkować wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz wzdłuż ul. Święcickiego. Ze względów bezpieczeństwa pozostawione pojazdy zostaną odholowane.

11. Poznań Półmaraton wystartuje w niedzielę o godz. 10:00 z ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ul. Święcickiego. Na starcie ma pojawić się 12 174 zawodników (przynajmniej tyle było na liście startowej w sobotnie południe). Blisko 3 tysiące biegaczy to mieszkańcy Poznania. Na ulicach pojawią się biegacze z całego świata, m.in. z Australii, Kanady, Argentyny czy Kenii.

Dla uczestników biegu przygotowano nagrody. Zwycięzca w kategorii generalnej może zdobyć 8 tys. zł. Dodatkowe 10 tys. zł można dostać za pobicie rekordu trasy, który obecnie wynosi 1 godz. i 2 minuty dla mężczyzn i 1:10:26 dla kobiet. Jak co roku - będzie też okazja, by pomóc potrzebującym. Tym razem będzie można pobiec dla 8-letniego Filipa i 20-letniego Alberta. Filip choruje m.in. na zespół Dandy-Walkera, wodogłowie i padaczkę, do codziennego funkcjonowania niezbędny mu jest specjalistyczny sprzęt. Albert w październiku ubiegłego roku został pobity i przejechany przez samochód. Obecnie jest w ciężkim stanie w śpiączce i wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Biegacze przebiegną do ronda Jeziorańskiego, a następnie ulicą Grunwaldzką, gdzie zawrócą na wysokości ulicy Cmentarnej. Potem przez Jugosłowiańską i Ściegiennego dotrą znów na Łazarz. Ok. godz. 10:30 pierwszym półmaratończykom będzie można kibicować w rejonie węzła Głogowska/Hetmańska.

Zawodnicy będą mieli do pokonania w sumie dystans o długości 21 kilometrów i 975 metrów. Meta 11. Poznań Półmaratonu zlokalizowana będzie na Placu Marka, na Międzynarodowych Targach Poznańskich.


Grunwaldzka będzie całkowicie zamknięta, przez skrzyżowania "śluzami"

W niedzielę już od godz. 6 dla ruchu zamknięta zostanie ulica Grunwaldzka, na odcinku od Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga i Matejki. Z kolei trasa maratonu zostanie zamknięta dla ruchu kołowego w godz. od 9:00 do ok. 13:30. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych (tzw. śluzy), a jej całkowite otwarcie nastąpi po przebiegnięciu ostatniego uczestnika maratonu.

Kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu – nie będzie wolno parkować wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej oraz wzdłuż ul. Święcickiego. Ze względów bezpieczeństwa pozostawione pojazdy zostaną odholowane.

– Ograniczenia w parkowaniu będą dotyczyły ul. Grunwaldzkiej (od ul. Roosevelta do ul. Matejki, po obydwu stronach). Od soboty, 14 kwietnia, od godz. 8:00, zacznie obowiązywać tam zakaz zatrzymywania się, a pozostawione pojazdy zostaną odholowane na koszt właściciela. Wszystkie usunięte pojazdy zostaną przetransportowane na parking strzeżony. Apelujemy o stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu. Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywały do niedzieli, 15 kwietnia, do godz. 16:00 – tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej w Poznaniu.


Fot: Straż Miejska w Poznaniu

– Mam nadzieję, że zmiany nie będą szczególnie uciążliwe. Mimo to zachęcamy, by w dniu półmaratonu przesiąść się na komunikację miejską i rowery – dodaje podkom. Przemysław Kusik, naczelnik poznańskiej drogówki.

Na trasie półmaratonu będą funkcjonowały śluzy, dzięki którym będzie można warunkowo przejechać trasę maratonu. Na Łazarzu będą znajdowały się w punktach:
• Grunwaldzka/Szylinga/Matejki
• Grunwaldzka/Wojskowa
• Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego
• Arciszewskiego/Palacza
• Arciszewskiego/Reymonta
• Hetmańska/Kasprzaka
• Głogowska/Hetmańska
• Hetmańska/Dmowskiego
• Hetmańska/Kolejowa
• Rondo Kaponiera

Czasowy ruch dwukierunkowy lub ruch z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami:
• ul. Grunwaldzka na odcinku od Ronda Jeziorańskiego do Matejki – nitką połodniową;
• ul. Arciszewskiego – nitką zachodnią (tą w kierunku cmentarza Górczyńskiego);
• ul. Hetmańska – jezdnią północną (prowadzącą w kierunku Reymonta);
• ul. Roosevelta – ruch jednokierunkowy po jezdni wschodniej od ul. Bukowskiej przez Kaponierę do skrzyżowania z Poznańską/Libelta/Pułaskiego;
• rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego: ruch okrężny od strony ul. Przybyszewskiego i ul. Reymonta.
• ul. Stolarska: ruch dwukierunkowy;
Dojazd do szpitala przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami: Śniadeckich i Stolarską.


Bimby nie pojadą Grunwaldzką, a na Górczyn będzie dojeżdżać "wahadło". "64" pojedzie tylko z Dworca Zachodniego do Palacza

W niedzielę od samego rana (od pierwszych kursów) zamknięta dla ruchu tramwajowego będzie ulica Grunwaldzka, pomiędzy rondem Jeziorańskiego a ul. Roosevelta. Tramwaje linii nr 6, 13 i 15 będą jeździć objazdem przez Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

Więcej zmian wprowadzonych zostanie na godzinę przez rozpoczęciem półmaratonu. Od godz. 9 swoje trasy zmienią tramwaje 2, 5, 7, 8, 10, 12, 13, 14. Trasy linii nr 1 i 11 nie ulegną zmianie, lecz w miejscach przecinania się tras.

Na Łazarz w ogóle nie dojadą autobusy linii nr 82 i 93, zaś linia nr 64 zostanie podzielona na dwie. Z Dworca Zachodniego do Palacza będzie jeździć autobus "64/2".

Pomiędzy zajezdnią Głogowska a pętlą Górczyn kursować będzie tramwaj wahadłowy linii nr 33.

Linia nr 2:
OGRODY–… – 28 Czerwca 1956 – TRAUGUTTA – Hetmańska – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Towarowa –… – OGRODY

Linia nr 5:
STAROŁĘKA – … – trasa Kórnicka – Jana Pawła II – Krzywoustego – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Górna Wilda – Królowej Jadwigi –… – STAROŁĘKA
W godz. ok. 7.00-15.00 linia kursować będzie w obu kierunkach przez ul. Królowej Jadwigi i rondo Rataje.

Linia nr 6 (od pierwszych kursów do ok. godz. 15.30):
MIŁOSTOWO–… – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 7:
ZAWADY –… – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO –… – Pl. Cyryla Ratajskiego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Święty Marcin – Gwarna – Mielżyńskiego – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 10:
WILCZAK–… – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956– TRAUGUTTA – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta –… – WILCZAK

Linia nr 12 (w godz. ok. 7:00-15.00):
OS. SOBIESKIEGO –… – rondo Rataje – Jana Pawła II – Podwale – ZAWADY

Linia nr 13 (od pierwszych kursów do ok. godz. 15:30):
JUNIKOWO – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Św. Marcin – ... – PLAC WIELKOPOLSKI

Linia nr 14:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Zachodnia – Dworzec Zachodni – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 15 (od pierwszych kursów do ok. godz. 15:30):
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom –2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA/JUNIKOWO (w zależności od możliwości wjazdu na pętlę Budziszyńska)

Linia wahadłowa nr 33:
GÓRCZYN – Głogowska – KRAUTHOFERA (nawrót w zajezdni)

Linia nr 45:
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego – Wyspiańskiego – Reymonta – Grochowska – Promienista – Palacza – DRZEWIECKIEGO
Powrót: DRZEWIECKIEGO – Grunwaldzka – Grochowska – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI
Na trasie objazdu w kierunku Drzewieckiego autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Arciszewskiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grochowskiej,
• Tęczowa – przystanek stały na ulicy Promienistej,
• Drzewieckiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grunwaldzkiej.
Na trasie objazdu w kierunku Dworca Zachodniego autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Grochowska – przystanek stały (nocny) na ulicy Grunwaldzkiej,
• Promienista – przystanek stały na ulicy Grochowskiej,
• Arciszewskiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grochowskiej.

Linia nr 48:
ŁAWICA – … – Zeylanda – Mickiewicza – Słowackiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska– … – ŁAWICA
Na trasie objazdu w kierunku Ronda Kaponiera autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (końcowy) – przystanek tymczasowy na ulicy Roosevelta. Na trasie objazdu w kierunku Ławicy autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (początkowy) – przystanek stały (nocny) na ulicy Zwierzynieckiej.

Linia nr 51:
Autobusy nie będą dojeżdżać do pętli Poznań Główny tylko do Ronda Kaponiera.

Linia nr 59:
PORT LOTNICZY ŁAWICA – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Słowackiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska– PORT LOTNICZY ŁAWICA
Na trasie objazdu w kierunku Ronda Kaponiera autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (końcowy) – przystanek tymczasowy na ulicy Roosevelta.
Na trasie objazdu w kierunku Portu Lotniczego Ławica autobusy zatrzymywać się będą na przystanku Rondo Kaponiera (początkowy) – przystanek stały (nocny) na ulicy Zwierzynieckiej.

Linia nr 63:
GARBARY– Małe Garbary – Wolnica – Solna – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska – Grochowska – Marcelińska – Bułgarska – Ptasia – WAŁBRZYSKA
Powrót: WAŁBRZYSKA – Ptasia – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Roosevelta – Pułaskiego – Nowowiejskiego – Solna – Wolnica – Małe Garbary – GARBARY.

Linia nr 64 zostanie podzielona na dwie części:
Linia nr 64/1:
PUSZKINA– … – Kościelna – Dąbrowskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Kościelna – … – PUSZKINA

Linia nr 64/2:
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego – Matejki – Kasprzaka – Chociszewskiego – Szymborska – Hetmańska – Arciszewskiego – PALACZA
Powrót: PALACZA – Promienista – Grochowska – Reymonta – Chociszewskiego – Kasprzaka – Matejki – Wyspiańskiego – Głogowska – DWORZEC ZACHODNI
Na trasie objazdu w kierunku Palacza autobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Dworzec Zachodni (początkowo-końcowy) – przystanek stały na ulicy Zachodniej,
• Park Wilsona – przystanek stały na ulicy Berwińskiego,
• Palacza (końcowo-początkowy) – przystanek tymczasowy na ulicy Palacza.
• Tęczowa – przystanek stały na ulicy Promienistej,
• Arciszewskiego – przystanek tymczasowy na ulicy Grochowskiej,
• Park Wilsona – przystanek stały na ulicy Wyspiańskiego.

Linia nr 68:
Skrócona do Ronda Kaponiera.

Linia nr 69:
OS. SOBIESKIEGO – Smoleńska – Opieńskiego – Umultowska – Stoińskiego – Łużycka – Naramowicka – … – Przepadek – Niepodległości – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska – Przybyszewskiego – Marcelińska – Bułgarska – Ptasia – WAŁBRZYSKA
Powrót: WAŁBRZYSKA – Ptasia – Bułgarska – Marcelińska – Przybyszewskiego – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Roosevelta – Pułaskiego – Nowowiejskiego – Niepodległości – … – Naramowicka – Łużycka – Stoińskiego – Umultowska – Opieńskiego – Smoleńska – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 71 - podzielona na dwie części:
Linia nr 71/1:
OS. WICHROWE WZGÓRZE– … – Księcia Mieszka I – Przepadek – Niepodległości – Nowowiejskiego – Pułaskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Mickiewicza – Dąbrowskiego – Roosevelta – Pułaskiego – Nowowiejskiego – Niepodległości – … – OS. WICHROWE WZGÓRZE

Linia nr 71/2:
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Most Dworcowy – Matyi – Przemysła II – Wujka – Przemysłowa – Robocza – ROBOCZA Powrót: ROBOCZA – Przemysłowa – Wujka – Wolne Tory – rondo Szczęśliwej Podróży – Wolne Tory – Wujka – Przemysła II – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – Zachodnia – DWORZEC ZACHODNI

Linia nr 77:
JUNIKOWO – … – Bukowska – Zeylanda – Mickiewicza – Słowackiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA Powrót: RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Zeylanda – Bukowska– … –JUNIKOWO

Linia nr 79:
DĘBIEC – … – Górecka – Krauthofera – Głogowska – Klinkierowa – Kopanina – Kacza – Promienista – Mrągowska – KACZA
Na trasie objazdu w kierunku Kaczejautobusy zatrzymywać się będą na przystankach:
• Krauthofera – przystanek tymczasowy na ulicy Krauthofera,
• Sielska, Bojanowska – przystanki stałe na ulicy Głogowskiej,
• Ostatnia – przystanek stały na ulicy Klinkierowej,
• Os. Kopernika – przystanek tymczasowy na ulicy Promienistej (przy pętli).

Linia nr 82:
Nie będzie dojeżdżać na Górczyn:
OS.WICHROWE WZGÓRZE –…– Szpitalna – Grochowska – MARCELIŃSKA (powrót przez Bułgarską, Bukowską i Szpitalną).

Linia nr 93:
Nie będzie dojeżdżać na Górczyn:
OS. SOBIESKIEGO –…– Żeromskiego – Przybyszewskiego – MARCELIŃSKA (powrót przez Grochowską i Bukowską).

Program 11. Poznań Półmaraton:
08:15–14:00 – Targi Poznań Sport Expo (MTP)
09:30 – Ceremonia otwarcia
09:50 – Rozgrzewka
10:00 – START
ok. 11:05–12:00 – Finisz pierwszych zawodników i dekoracje w kategoriach generalnych
13:00 – Zakończenie biegu
13:15 – Ceremonia zamknięcia


Komentarze (1)

14-04-2018 21:16:01
Reny
Komunikacja ZTM/MPK powinna być w czasie tej imprezy darmowa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: