Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czołgali się i biegali przez słomę i wykopany tunel {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czołgali się i biegali przez słomę i wykopany tunel {► WIDEO}
12-04-2018 05:53   Janusz Ludwiczak
Czołganie pod siatką, bieg przez siano, w tunelu, po pagórkach – takie przeszkody czekały m.in. na uczestników Biegu przez Kraje Nordyckie im. Macieja Zawiei, który odbył się we wtorek na Orliku i terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy Arenie. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży z kilku poznańskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

"Bieg przez Kraje Nordyckie im. Macieja Zawiei" to wręcz ekstremalny wyścig, podczas którego zawodnicy musieli pokonywać przeszkody wzorujące na atrakcjach turystycznych Krajów Nordyckich. Mali zawodnicy musieli m.in. pokonać slalom przez słomę, pobiec po pagórkach czy w tunelu a nawet czołgać się pod siatką.

– Chcieliśmy zrobić coś innego dla dzieciaków, połączyć kulturę ze sportem. Kraje skandynawskie są atrakcyjne, ale mało jeszcze znane. Owszem biegi są trochę ekstremalne, ale dostosowane do wieku uczestników. W sumie zawodnicy musieli pokonać 23 przeszkody – powiedział Daniel Banaszewski, współorganizator zawodów i nauczyciel W-F w Zespole Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Zawody odbyły się pod imieniem Macieja Zawiei, tragicznie zmarłego Radnego Miasta Poznania.

– Bardzo mnie cieszy, że pamięć o moim tragicznie zmarłym bracie trwa. Skandynawia dotarła na Łazarz. Życzę Wam udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń – powiedział na rozpoczęciu zawodów Bartosz Zawieja.

Uczestnicy biegli w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe (klasy 1 i 2 oraz klasy starsze), a także gimnazja. Na każdego zawodnika czekał medal na mecie, a na zakończenie rozlosowano wśród uczestników nagrody rzeczowe w postaci m.in. artykułów i gadżetów sportowych oraz książki i albumy związane ze Skandynawią.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00
22:00 - koncert wokalny uczniów szkoły muzycznej T. Burton

25

sie

08:00
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 8:00-8:30

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: