Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nieświęty Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nieświęty Łazarz
11-04-2018 04:41   Janusz Ludwiczak
Co udało się zmienić na Łazarzu dzięki Otwartej Strefy Kultury, jak przebiegała rewitalizacja skweru przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej i co będzie zmieniać się dalej na dolnym Łazarzu – o tym można było dowiedzieć się podczas spaceru zatytułowanego "Nieświęty Łazarz".

W sobotnie południe Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury zaprosił na spacer "Nieświęty Łazarz". Podczas nietypowej wycieczki można było dowiedzieć się jak przebiegała rewitalizacja Skweru Eki z Małeki, położonego przy zbiegu ulic Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej, a także jakie pustostany udało się ożywić w ramach działań.

– Pokazywaliśmy miejsca związane z Otwartą Strefą Kultury, przedstawiliśmy ideę przebudowy skweru przy Małeckiego. Opowiedziałem jak kiedyś wyglądał sylwester w tym miejscu, a jaki jest obecnie. Spacer zatytułowałem "Nieświęty Łazarz" tak w opozycji do tego Świętego Łazarza. Są miejsca, w których jest życie, ale nie do końca są one święte – mówi Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Podczas wydarzenia można było również się dowiedzieć jak dalej będzie zmieniać się dolny Łazarz i jakie będą podejmowane kolejne działania związane z Otwartą Strefą Kultury.

Łukasz Trusewicz – ur. 1984 r,, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pomysłodawca i jeden z prowadzących Galerię Raczej. Zajmuje się sztuką performance i autorskimi projektami w przestrzeni publicznej. Brał udział w wielu wystawach i festiwalach między innymi w Berlinie, Pekinie czy w CSW w Warszawie.
Wraz z żoną Agnieszką od ponad 7 lat prowadzą na Łazarzu działania zmierzające do ożywienia tej dzielnicy w obszarze kulturalnym i społecznym. W 2011 roku w oficynie opuszczonego lokalu przy ul. Głogowskiej 53 założyli Galerię Raczej, która wpisała się już na stałe w kulturalną panoramę Łazarza. Organizowane przez nich pokazy sztuki performatywnej przyciągają wielu młodych ludzi. Ich zasługą jest ożywienie dawnego lokalu Hortexu oraz stworzenie w pustostanie po restauracji Pireus miejsca spotkań Inkubator Kultury. Nową inicjatywą kandydatów jest program "Otwarta Strefa Kultury", którego zadaniem jest rewitalizacja przestrzeni dolnego Łazarza. Dzięki programowi od dwóch lat ucywilizowano obchody nocy sylwestrowej na ul. Małeckiego. Agnieszka i Łukasz ostatnio zabiegają również o przedłużenie ulicy Małeckiego do ulicy Zachodniej, dzięki czemu powstałby komunikacyjny skrót dla pieszych i rowerzystów z dolnego Łazarza na Dworzec Zachodni i dalej do śródmieścia Poznania, tym samym otwierając bramę zaniedbanego dolnego Łazarza.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: