Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zdemontowano ogromny słup reklamowy przy Moście Dworcowym - przez prawie 30 lat stał nielegalnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zdemontowano ogromny słup reklamowy przy Moście Dworcowym - przez prawie 30 lat stał nielegalnie
09-04-2018 11:26   Janusz Ludwiczak
Potrzebny był ogromny dźwig z wysięgnikiem i zamknięcie ulicy Dworcowej. Przez cały weekend prowadzone były prace związane z rozbiórką ogromnego słupa i bilbordu reklamowego, który przez ponad 20 lat stał w tym miejscu nielegalnie.

Reklama na placu Dworcowym, tuż przy Moście Dworcowym została postawiona w połowie lat 90. Jak się okazuje, bez wymaganego pozwolenia na budowę. Rozbiórkę nielegalnej reklamy nakazał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Sprawa skończyła się jednak w sądzie.

– Ogromny bilbord został wybudowany bez wymaganego pozwolenia na budowę. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił kolejną skargę dotyczącą zrealizowanego przez podmiot prywatny nośnika reklamowego przy ul. Dworcowej. Stosując się do decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazującej rozbiórkę wolno stojącego urządzenia reklamowego zlokalizowanego przy ul. Dworcowej, ZDM przystąpił do jego usunięcia – informował Zarząd Dróg Miejskich.

Prace rozbiórkowe wysokiego na ponad 12 metrów słupa reklamowego rozpoczęły się w sobotni poranek. Rozbiórka odbywała się pod nadzorem Policji, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz urzędników z Wydziału Urbanistyki i Architektury poznańskiego magistratu.

W tym celu trzeba było zamknąć całkowicie dla ruchu kołowego fragment ulicy Dworcowej i placu Dworcowego. Aż do niedzielnego popołudnia autobusy linii nr 59 i 68 oraz nocne dojeżdżały tylko do Kaponiery. Kierowcy mogli dojechać jedynie do Dworca Letniego.

Wszystkie elementy nośnika reklamowego zostały przetransportowane ciężarówkami do magazynu Zarządu Dróg Miejskich.

Słup reklamowy na ul. Dworcowej to nie pierwsza usunięta samowola budowlana.

– Ubiegłoroczne kontrole poskutkowały usunięciem szeregu reklam, zamontowanych niezgodnie z prawem. W 2017 roku inspektorzy nadzoru budowlanego dla Miasta Poznania sprawdzili legalność 112 nośników reklam. W toku tych działań, doprowadzono do rozbiórki ponad 30 nośników reklamowych. Wśród nich część stanowiły nośniki wolnostojące, a część urządzenia i tablice umieszczone na różnego rodzaju obiektach budowlanych. Część postępowań nadal trwa – podsumowuje Anna Jarmuż z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-04-2018 15:49:56
Autor
Zdjęli Anię Lewandowską , ale szkoda

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

18:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Spotkanie konsultacyjne ws. zagospodarowania terenu Wolnych Torów
Sala Zielona, Hol Wschodni MTP

27

wrz

10:00
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert pt."Od Niemena do Engelberta" w ramach projektu "W Artystycznym Kręgu" dla Aktywnych 60+

28

wrz

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Morze Za Blokiem - piknij sąsiedzki

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Ostatnia Biesiada - Zbigniew Górny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: