Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy nie będą podjeżdżać pod dworzec – będą demontować nielegalną gigantyczną reklamę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy nie będą podjeżdżać pod dworzec – będą demontować nielegalną gigantyczną reklamę
06-04-2018 09:35   Janusz Ludwiczak
W sobotę na plac dworcowy nie będą dojeżdżać autobusy linii nr 59 i 68, które skrócone będą do Ronda Kaponiera. Powodem zmian są planowane prace związane z demontażem nośnika reklamowego przy Moście Dworcowym.

W sobotę od godz. 7 dla ruchu kołowego będzie zamknięty plac Dworcowy i fragment ulicy Dworcowej. Z tego powodu autobusy linii nr 59 i 68 zamiast do przystanku Poznań Główny będą dojeżdżać tylko do Ronda Kaponiera.

Zmiany dotyczą kursów:

  • dla linii nr 59 od godz. 6:39 z Portu Lotniczego Ławica do kursu o godz. 22:15 z lotniska (kursy o godz. 22:35, 22:53 i 0:00 z Ławicy będą odbywać się już normalnie do pętli Poznań Główny). Ostatni kurs "59" z przystanku Poznań Główny w kierunku Ławicy zostanie wykonany o godz. 7:03.
  • dla linii nr 68 – od kursu o godz. 6:40 z Podolan do kursu o godz. 22:00 włącznie. Ostatnie kursy o godz. 22:20, 22:40 i 23:05 z Podolan będą realizowane do dworca Poznań Główny normalnie. Ostatni kurs "68" z przystanku Poznań Główny w kierunku Podolan zostanie wykonany o godz. 6:50.

Jak informuje ZTM przystankiem końcowym dla linii 59 będzie przystanek "Rondo Kaponiera" na ul. Zwierzynieckiej przy domu studenckim "Jowita", natomiast początkowym przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej (przy tzw. lustrach).

Przystankiem końcowym dla linii nr 68 będzie przystanek „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure (przystanek linii nocnej 239), a początkowym przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej (przy tzw. lustrach).

Powodem utrudnień jest demontaż ogromnego nośnika reklamowego. Jak informowaliśmy w połowie marca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił kolejną skargę dotyczącą zrealizowanego przez podmiot prywatny nośnika reklamowego przy ul. Dworcowej. Jest to największa reklama w Poznaniu, która jak się okazała przez ponad 20 lat była nielegalna.

Stosując się do decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nakazującej rozbiórkę wolno stojącego urządzenia reklamowego zlokalizowanego przy ul. Dworcowej, ZDM przystąpi do jego usunięcia. Ogromny bilbord został wybudowany bez wymaganego pozwolenia na budowę – informował Zarząd Dróg Miejskich.

Rozbiórka ogromnego słupa i bilbordu reklamowego odbywać będzie się pod nadzorem Policji, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz urzędników z Wydziału Urbanistyki i Architektury poznańskiego magistratu.


Komentarze (1)

06-04-2018 16:28:33
Poznaniak
No, no, no - CIEKAWE jak to się stało, że przez 20 lat nikt nie wiedział, że słup reklamowy stojący na BARDZO WIDOCZNYM miejscu, NAGLE teraz okazuje się nielegalnie postawionym. Gdzie przez TYLE LAT mieli oczy plastycy miejscy ???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: