Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W święta niektóre czynne sklepy przeżywały oblężenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W święta niektóre czynne sklepy przeżywały oblężenie
04-04-2018 00:33   Janusz Ludwiczak
Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne większość sklepów jest zamknięta. Zakupy można zrobić jednak w niektórych sklepach. W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat. W Wielkanoc ogromne kolejki ustawiały się do sklepów Żabka.

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele i święta sklepy musiały być zamknięte w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, a w Wielką Sobotę czynne były do godz. 13. Nieczynne były także sklepy całodobowe, również Lewiatan przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej.

Jednak osoby, którym zabrakło w święta napoju, czegoś słodkiego do kawy czy alkoholu mogły zrobić zakupy np. w sklepach sieci Żabka. Otwarty był również Jeżyk na Stablewskiego czy Groszek na Jarochowskiego, a także sklepy na stacjach paliw: Lotos przy Chociszewskiego/Reymonta oraz BP na Przybyszewskiego, opodal Eskulapu.

Oblężenie przeżywała również Żabka przy zbiegu Lodowej i Stablewskiego, do sklepu nie można było wcisnąć przysłowiowej szpilki. W świąteczne, poniedziałkowe popołudnie ustawiała się kolejka w całym sklepie, w której stało nawet po 20 osób.

Dodajmy, że w najbliższą niedzielę znów będzie obowiązywać zakaz handlu. 8 kwietnia będzie trzecią niedzielą, podczas której obowiązywać będzie zakaz handlu. Zgodnie z obowiązującą od marca ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Otwarte będą mogły być sklepy prowadzone przez samych właścicieli. Za złamanie zakazu Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 1 000 do 100 tys. złotych. W niedzielę w godz. od 8:00 do 20:00 pod numerem telefonu 530 624 553 można było zgłaszać placówki, które naruszyły przepisy o "zakazie handlu w niedzielę i święta".

Podobnie jak w marcu w niedzielę większość sklepów będzie zamknięta. Zakupów nie zrobimy m.in. w większości Biedronek (z wyjątkiem tej na dworcu Poznań Główny), w Lidlu, w E.Leclercu czy delikatesach Piotr i Paweł. Zamknięta będzie większość sklepów sieci Żabka (jednak cześć właścicieli tym razem otworzy swoje sklepy).

Nieczynny będzie również całodobowy Lewiatan przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, podobnie jak całodobowy sklep spożywczo-monopolowy na rogu ulic Kanałowej i Małeckiego.

Zakupy będzie można zrobić za to w kilku sklepach osiedlowych, m.in. przy ul. Jarochowskiego 41, Chełmońskiego 11, Głogowskiej 35, Sczanieckiej 9 czy Kolejowej 54, a także w Biedronce na dworcu Poznań Główny.

Dodajmy, że podobny zakaz handlu obowiązywać będzie w kolejne dwie niedziele kwietnia (15 i 22). Sklepy będą mogły być otwarte jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca, 29 kwietnia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: