Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM przedstawił wyniki konsultacji dotyczących rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM przedstawił wyniki konsultacji dotyczących rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Łazarz
31-03-2018 00:49   Janusz Ludwiczak
Rozszerzenie strefy płatnego parkowania na Łazarz rozpocznie się od wprowadzenia wariantu 1, zakładającego zmiany głównie na terenie dolnego Łazarza. Zarząd Dróg Miejskich przedstawił wyniki konsultacji.

Od 15 grudnia 2017 do końca stycznia prowadzone były konsultacje społeczne, dotyczące rozszerzenia strefy płatnego parkowania na Łazarz. Jak tłumaczy ZDM termin publikacji raportu został wydłużony z uwagi na wyjątkowo duże zainteresowanie, jakim cieszyło się opiniowanie i wnikliwym przeanalizowaniem wyników. W sumie ZDM otrzymał 393 wiadomości e-mail, kilkadziesiąt pism i list podpisów zawierających łącznie 216 uwag i propozycji zmian do koncepcji uspokojenia ruchu na Łazarzu. Ponadto ponad 300 osób wzięło udział w konsultacjach społeczno, które odbyły się 17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 9 oraz dzień później w SP33.

– Zmiany w organizacji ruchu na Łazarzu związane z wdrożeniem SPP rozpoczną się od realizacji wariantu W1, który w konsultacjach społecznych zyskał duże poparcie mieszkańców przy zaledwie kilku głosach przeciwnych jego wprowadzeniu. Wariant ten został również zarekomendowany przez Radę Osiedla Św. Łazarz. Pierwszy, najmniej radykalny, zakłada zmiany wyłącznie na obszarze tzw. Dolnego Łazarza – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Oznacza to, że póki co nie będzie zwężenia ulicy Głogowskiej.

– Szeroką dyskusję mieszkańców wywołał temat zmian na ul. Głogowskiej. Najczęściej powtarzanym argumentem przeciw jej zwężeniu była konieczność skierowania ruchu na inne ulice, które mogłyby stać się alternatywą dla ul. Głogowskiej. Jeszcze w czasie trwania konsultacji przyjęto, że zwężenie arterii będzie możliwe po wybudowaniu ul. Dolnej Głogowskiej. Jej lokalizację przewiduje będący w opracowaniu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Wolne Tory. Zwolennicy ograniczenia szerokości Głogowskiej do jednego pasa argumentowali natomiast, że powinno być ono wprowadzone testowo i w przypadku pozytywnych efektów, utrzymane na stałe. W obliczu wyjątkowego zainteresowania tą kwestią zdecydowano, że zmiany na ul. Głogowskiej będą przedmiotem odrębnych analiz. Władze miasta zapowiedziały prowadzenie w tej sprawie dalszego dialogu z mieszkańcami – wyjaśnia ZDM.

Zdecydowana większość zmian proponowanych przez mieszkańców w ramach konsultacji dotyczyła szczegółowych rozwiązań projektowych. Zostały one przeanalizowane przez zespół projektantów i specjalistów ZDM. Część z nich zostanie wzięta pod uwagę na etapie prac nad docelowym projektem organizacji ruchu na Łazarzu.

Zmiana w organizacji ruchu na terenie os. Św. Łazarz ma przygotować dzielnicę do planowanego poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Celem konsultowanej koncepcji jest uspokojenie ruchu na Łazarzu poprzez ograniczenie lub wyeliminowanie przejazdów tranzytowych oraz zmiana kierunków ruchu i relacji na skrzyżowaniach w taki sposób, aby możliwe stało się wprowadzenie SPP. To ostatnie działanie wiąże się z uporządkowaniem parkowania, które pociąga za sobą likwidację nielegalnych miejsc postojowych. Z kolei wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na wybranych ulicach pozwala wyznaczyć nowe miejsca parkingowe. Dzięki temu osiąga się jednocześnie efekt uspokojenia ruchu, czyniąc przejazdy tranzytowe przez dzielnicę nieopłacalnymi czasowo – przekonuje ZDM.

Podsumowanie uwag i sugestii mieszkańców zgłoszonych podczas konsultacji społecznych wielowariantowej koncepcja organizacji ruchu na os. Św. Łazarz {POBIERZ RAPORT}


Komentarze (7)

03-04-2018 21:43:46
Mieszkanka
Może Redakcja dowie się, ile kosztowały te "konsultacje"?
03-04-2018 21:21:19
Mieszkaniec Łazarza
Skandal, po co prowadzić konsultacje społeczne skoro głos mieszkańców jest lekceważony?
03-04-2018 21:16:39
Mieszkanka
Jakich konsultacji? Przecież to była farsa, a nie konsultacje...
03-04-2018 14:44:26
mieszkaniec
Dlaczego wygrał wariant 1 skoro największa liczbę głosów otrzymał wariant 3 ? Czy można jeszcze do ZDM-u zgłosić uwagę odnośnie jednej ulicy, która znacząco ma inną konstrukcję ruchu niż w wariantach 2 i 3.
01-04-2018 08:35:48
Tomek
To się Jacus przypucowal do kierowców...
31-03-2018 19:50:29
jarochowskiego
trzeba bedzie na jarocho miny na ulicy rozlozyc na tych wszystkich cholernych rajdowcow
31-03-2018 10:26:07
Oburzony
No to mamy tranzyt na Jarochowskiego i Potworowskiego, gdy wprowadzą te zmiany!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: