Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Łazarza {► WIDEO, ◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Droga Krzyżowa przeszła ulicami Łazarza {► WIDEO, ◎ GALERIA ZDJĘĆ}
27-03-2018 07:21   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek wieczorem ulicami Łazarza, wokół kościoła Św. Anny przeszła Droga Krzyżowa. Podczas nabożeństwa niesiony był sześciometrowy krzyż.

Tradycyjnie w Wielki Poniedziałek o godz. 19:30, już po raz siódmy z kościoła Św. Anny wyruszyła Droga Krzyżowa i przeszła ulicami Matejki, Niegolewskich, Jarochowskiego, Limanowskiego i Matejki do czternastu stacji.

Podczas nabożeństwa niesiony był sześciometrowy krzyż. Przy każdej stacji przejmowały go kolejne grupy, wśród których byli parafianie, panie stanu wolnego - panny i wdowy, młodzież przygotowująca się do bierzmowania, chór, nadzwyczajni szafarze, służba liturgiczna a także księża. W trakcie liturgii młodzież niosła też rozpalone pochodnie.

Z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy i pasażerowie autobusów linii nr 64. Na czas przejścia Drogi Krzyżowej ulica Matejki, a także Niegolewskich, Jarochowskiego i Limanowskiego były przez policjantów z "drógówki" wyłączane z ruchu.

Wydarzenie to transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacje wideo:


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: