Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Łazarza {► WIDEO, ◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Droga Krzyżowa przeszła ulicami Łazarza {► WIDEO, ◎ GALERIA ZDJĘĆ}
27-03-2018 07:21   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek wieczorem ulicami Łazarza, wokół kościoła Św. Anny przeszła Droga Krzyżowa. Podczas nabożeństwa niesiony był sześciometrowy krzyż.

Tradycyjnie w Wielki Poniedziałek o godz. 19:30, już po raz siódmy z kościoła Św. Anny wyruszyła Droga Krzyżowa i przeszła ulicami Matejki, Niegolewskich, Jarochowskiego, Limanowskiego i Matejki do czternastu stacji.

Podczas nabożeństwa niesiony był sześciometrowy krzyż. Przy każdej stacji przejmowały go kolejne grupy, wśród których byli parafianie, panie stanu wolnego - panny i wdowy, młodzież przygotowująca się do bierzmowania, chór, nadzwyczajni szafarze, służba liturgiczna a także księża. W trakcie liturgii młodzież niosła też rozpalone pochodnie.

Z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy i pasażerowie autobusów linii nr 64. Na czas przejścia Drogi Krzyżowej ulica Matejki, a także Niegolewskich, Jarochowskiego i Limanowskiego były przez policjantów z "drógówki" wyłączane z ruchu.

Wydarzenie to transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacje wideo:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: