Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Rzeźnik" za zabicie swojej matki i sąsiadki został skazany na dożywocie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Rzeźnik" za zabicie swojej matki i sąsiadki został skazany na dożywocie
27-03-2018 06:26   Janusz Ludwiczak
Na karę dożywotniego pozbawienia wolności skazał prawomocnie sąd 57-letniego Arkadiusza Nowaka, który w lipcu 2016 roku w bloku przy ul. Potockiej zabił swoją matkę i sąsiadkę, a także usiłował zabić swojego 48-letniego brata i jego 10-letniego syna.

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w połowie lipca 2016 r. w bloku przy ul. Klaudyny Potockiej 33. Wtedy 55-letni mężczyzna "tępym narzędziem" zabił swoją 82-letnią matkę i młotkiem ranił swojego brata (48 lat) i 10-letniego bratanka. Mężczyzna zamordował również swoją sąsiadkę, która była przyjaciółką matki.

Zamordowane zostały dwie osoby – matka mordercy i niespokrewniona z nim kobieta, która mieszkała w tym samym bloku. Tego zabójstwa dokonano najpewniej wcześniej – wyjaśniał wtedy prokurator Piotr Kotlarski, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald.

Prokuratura postawiła Arkadiuszowi N. zarzut podwójnego morderstwa a także dwa inne zarzuty: usiłowanie zabójstwa swojego 48-letniego brata i jego 10-letniego syna.

W listopadzie sąd pierwszej instancji skazał "rzeźnika" na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo matki i drugiej kobiety oraz na karę 15 lat więzienia za próbę zabójstwa swojego brata i jego syna. Wtedy wyrok nie był prawomocny.

W poniedziałek Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał dotychczasowy wyrok skazując 57-letniego Arkadiusza Nowaka na dożywocie.

– Oskarżony pozbawił życia osoby najbliższe, w tym życia swojej matki. W ocenie sądu nie było żadnego powodu do tego, by oskarżony w ten okrutny sposób mordując dwie zupełnie bezbronne, starsze kobiety. Działał z zamiarem wejścia w posiadanie majątku. Oskarżony uważał, że wejście w posiadanie mieszkania, które miała przypisać mu matka było jednym z jego największych życiowych sukcesów. Nie chciał stracić mieszkania. Narastała w nim nienawiść do matki i jej przyjaciółki. Kumulacją tych emocji była zbrodnia – powiedział w trakcie ogłaszania wyroku sędzia Krzysztof Lewandowski.

Wyrok jest prawomocny.


Komentarze (5)

22-05-2018 18:47:58
ania
Teraz bedziemy my placic za utrzymanie tego mordercy w wiezieniu przez kolejne byc moze 20 lat lub wiecej. Jeszcze zeby oni cos robili pozytecznego /dla panstwa/w tym dla nas/ w wiezieniu, mogliby odpracowaywac swoj wikt i opierunek wiezienny...ale nie, nie wolno bo to demokracja przeciez.
22-05-2018 17:30:16
Karol657
Tak,utylizacja była by właściwa, bo kary śmierci nie ma.
28-03-2018 07:00:50
Negatyw
@ albańczyk: Raczej wszechstronny społecznik!
27-03-2018 08:17:22
albańczyk
Pozdrowienia do więzienia! Mam nadzieję, że proces był uczciwy. Oho, @negatyw samozwańczy sędzia.
27-03-2018 07:08:48
Negatyw
Dla takich - tylko utylizacja (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: