Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Związkowcy skarżą Biedronkę za czynny sklep na dworcu Poznań Główny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Związkowcy skarżą Biedronkę za czynny sklep na dworcu Poznań Główny
14-03-2018 20:18   Janusz Ludwiczak
Związkowcy NSZZ "Solidarność 80" zapowiedzieli zgłoszenie skargi do Państwowej Inspekcji Pracy za to, że w niedzielę, podczas której obowiązywał zakaz handlu czynny był sklep sieci Biedronka na dworcu Poznań Główny.

Zdaniem związkowców mógł być otwarty tylko jeden sklep sieci Biedronka, na Dworcu Centralnym w Warszawie.

– Na przykład sklep w Poznaniu przy dworcu głównym nie znajduje się w hali dworca. Tam Biedronka usytuowana jest w galerii handlowej znajdującej się obok. Powinna zatem być zamknięta – powiedział portalowi Business Insider Polska Robert Jacyno, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność 80" w Jeronimo Martins Polska.

Przedstawiciele Biedronki odpierają zarzuty.

– Zgodnie z przepisami prawa oraz wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy, placówki zlokalizowane na dworcach i w miejscach obsługi podróżnych mogą być otwarte również w niedziele wolne od handlu. W liczącej 2823 sklepów sieci Biedronka takich placówek mamy zaledwie kilka. Dotyczy to sklepów: w Warszawie (Warszawa Centralna i Wschodnia), Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu – powiedział Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela Biedronki.

Przypomnijmy, że w również w najbliższą niedzielę, 18 marca obowiązywać będzie zakaz handlu.

Zgodnie z obowiązującą od marca ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Otwarte będą mogły być sklepy prowadzone przez samych właścicieli. Za złamanie zakazu Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 1 000 do 100 tys. złotych. W niedzielę w godz. od 8:00 do 20:00 pod numerem telefonu 530 624 553 można było zgłaszać placówki, które naruszyły przepisy o "zakazie handlu w niedzielę i święta".


Zdjęcia z niedzieli, 11 marca, która była pierwszą z zakazem handlu
Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: W niedzielę sklepy były zamknięte. Oblężenie przeżywał dyskont na dworcu

Komentarze (5)

18-03-2018 20:28:54
Elvira
@ Tomek: Tesco jest w Polsce coraz bliżej dna.
17-03-2018 16:45:05
Tomek
To ciekawe dlaczego Tesco zrezygnowało z takiej formy...
17-03-2018 08:11:06
Negatyw
Sklepy powinny być czynne tak, jak oczekują tego konsumenci - czyli 24h/7. Wtedy każdy będzie miał pełną swobodę w wyborze dogodnej godziny zakupów. I tyle w temacie!
15-03-2018 09:57:03
gosownik
Przeciez ta biedronka jest w hali dworca??
14-03-2018 21:48:37
as
Pognac tych solidaruchow gdzie pieprz rosnie. W kazdym zakladzie, markecie itp Solidarnosc, zlodzieje nic nie robia tylko zwiazkowa kase biora...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: