Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakaz handlu w niedzielę? Kilka sklepów będzie otwartych, w tym Biedronka na dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakaz handlu w niedzielę? Kilka sklepów będzie otwartych, w tym Biedronka na dworcu
09-03-2018 18:41   Janusz Ludwiczak
Najbliższa niedziela będzie pierwszą, podczas której obowiązywać będzie zakaz handlu. Otwarte będą mogły być jedynie apteki, kwiaciarnie, kawiarnie czy stacje paliw. Jednak kilka sklepów spożywczych na Łazarzu mimo zakazu handlu będzie otwarta w najbliższą niedzielę. Zakupy będzie można zrobić również w Biedronce na dworcu Poznań Główny.

Zgodnie z obowiązującą od marca ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Otwarte będą mogły być sklepy prowadzone przez samych właścicieli.

W najbliższą niedzielę większość sklepów będzie zamknięta. Zakupów nie zrobimy m.in. w większości Biedronek, w Lidlu, w E.Leclercu czy delikatesach Piotr i Paweł. Zamknięta będzie większość sklepów sieci Żabka (m.in. na Głogowskiej, Hetmańskiej, Limanowskiego, Niegolewskich i Wyspiańskiego).

"Ewentualne zmiany godzin otwarcia sklepów Żabka mogą być decyzjami franczyzobiorców, wynikającymi z chęci jak najlepszego dostosowania się do potrzeb klientów. Informacje o takich ewentualnych zmianach będą komunikowane przez poszczególne sklepy z odpowiednim wyprzedzeniem" – czytamy w komunikacie Żabki.

Nieczynny będzie również całodobowy Lewiatan przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

– Sklep zamykamy w sobotę o godz. 23:59 i otworzymy ponownie w poniedziałek punktualnie o północy – powiedział nam kierownik sklepu Lewiatan.

Podobnie będzie z całodobowym sklepem spożywczo-monopolowym na rogu ulic Kanałowej i Małeckiego, który będzie zamknięty w niedzielę.

Jednak kilka sklepów w najbliższą niedzielę będzie otwarta, Będzie to możliwe, gdyż zakaz handlu nie dotyczy właścicieli sklepów, którzy sami staną za ladą. Udało nam się znaleźć cztery placówki, które będą czynne w zakazaną handlową niedzielę.

Poniżej podajemy, jakie sklepy będą czynne w niedziele, w które będzie obowiązywać zakaz handlu.

Zakupy będzie można zrobić również w Biedronce na dworcu Poznań Główny.

– W najbliższą niedzielę, 11 marca sklepy sieci Biedronka zlokalizowane na dworcach będą otwarte. W liczącej 2823 sklepów sieci Biedronka takich placówek mamy zaledwie kilka. Dotyczy to sklepów: w Warszawie (Warszawa Centralna i Wschodnia), Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu. Zgodnie z przepisami prawa oraz wytycznymi Państwowej Inspekcji Pracy, placówki zlokalizowane na dworcach i w miejscach obsługi podróżnych mogą być otwarte również w niedziele wolne od handlu – powiedział Arkadiusz Mierzwa z Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela Biedronki.

Sklep Biedronka zlokalizowany na dworcu Poznań Główny będzie otwarty w niedzielę godzinach od 9:00 do 20:00 – tłumaczy nam w odpowiedzi Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Na dworcu czynny będzie również Rossmann. Prawdopodobnie na dworcu czynne będą wszystkie sklepy.

Do tej pory zgodnie z obowiązującą od października 2007 roku ustawą o zakazie handlu w najważniejsze święta państwowe i kościelne większość sklepów była zamknięta w Nowy Rok, Trzech Króli, Wielkanoc, 1 i 3 maja, Zielone Świątki, Boże Ciało, 15 sierpnia, we Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości i Boże Narodzenie. Zakupy można zrobić jednak w niektórych sklepach. W tym przypadku handlować mogą właściciele sklepów i ich rodziny lub osoby nie zatrudnione na etat. Zakaz handlu nie dotyczy też stacji paliw, aptek, itd. Od marca zakaz handlu obowiązuje również w wybrane niedziele. A kolejne zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2019 r. Wtedy sklepy zamknięte będą w trzy niedziele miesiąca. Z kolei od 2020 r. zakaz handlu obowiązywać będzie we wszystkie niedziele.

Co ciekawe Solidarność chce jeszcze bardziej zaostrzyć zakaz handlu w niedziele. Według związkowców zamknięte miałyby być również kina i restauracje.

"Chcemy się przyjrzeć i zrobić rewizję w kodeksie pracy, aby kolejne grupy zawodowe mogły w niedzielę odpocząć, bo przecież w kodeksie pracy mamy jasno napisane: niedziela i święta są dniami wolnymi od pracy, ale jest cały katalog wyłączeń" – powiedział szef Solidarności Piotr Duda na walnym zebraniu delegatów śląsko-dąbrowskiej Solidarności w Katowicach.

W jakie niedziele zrobimy zakupy w tym roku:
• marzec: 25
• kwiecień: 29
• maj: 6, 27
• czerwiec: 3, 24
• lipiec: 1, 29
• sierpień: 5,. 26
• wrzesień: 2, 23, 30
• październik: 7, 28
• listopad: 4, 25
• grudzień: 2, 16, 23, 30.

Jakie sklepy będą otwarte na Łazarzu w niedziele niehandlowe:

 • Biedronka, dworzec Poznań Główny: od 9:00-20:00
 • Groszek, ul. Jarochowskiego 41: od 10:00-20:00
 • ABC, ul. Chełmońskiego 11: od 9:00-21:00
 • Delikatesy Victoria, ul. Głogowska 35: od 10:00-17:00
 • Spożywczo-monopolowy, ul. Sczanieckiej 9: od 8:00-20:00
 • Galeria Panorama, ul. Górecka 30:
  – siłownia EFC w godz. 8:00-18:00
  – cukiernia Sowa, pizzeria Telepizza, lodziarnia Grycan, sklep obuwniczy Bucior, kwiaciarnia Zielony Zakątek w godz. 10:00 – 19:00.
 • Avenida: otwarte będą: 1Minute, A.Blikle, Boboq Fresh, Bon Apetito, Burger King, China House, Columbus Coffee, Cukiernia Sowa, Express Marche, Frankie`s, Fresh soki na zdrowie, Jean Louis David, Kantor Przemeks, KFC, KFC GO, Kinderplaneta, Kwiaciarnia Zielony Zakątek, Lotto, Mani Pedi, mBank, McDonald’s, Metrix, Mount Blanc, North Fish, Piekarnia Natura, Pizza Hut, Pralnia 5aSec, Rogalik, Salad Story, Salad Story wyspa, Salon Gier Ticket Tree, Sevi Oriental, Sindbad, So Coffee, Subway, SuperPharm, Telakces, Thai Wok i Złote Szatnie.
 • Rossmann, dworzec Poznań Główny: od 10:00-20:00


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (2)

10-03-2018 08:11:20
Negatyw
Sklepy, restauracje, muzea i kina powinny być czynne 24h/7. Po co stawiać wielką galerię i ją na noc zamykać..??!!!
09-03-2018 21:14:39
jacek
Jak już chcą zamknąć kina i restauracje to niech nie zapomną o zamknięciu teatrów, muzeów, ogrodów botanicznych, zoologicznych i dyskotek. Niech nie będzie niczego jak powiedział kiedyś kandydat na prezydenta Polski, Krzysiek Kononowicz.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: