Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

POR: Wybuch w kamienicy na Dębcu. Nie żyje pięć osób, budynek grozi zawaleniem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
POR: Wybuch w kamienicy na Dębcu. Nie żyje pięć osób, budynek grozi zawaleniem
05-03-2018 00:18   Janusz Ludwiczak
W niedzielę przed godz. 8 najprawdopodobniej w wyniku wybuchu gazu zawaliła się część trzypiętrowej kamienicy przy zbiegu ulic Czechosłowackiej i 28 Czerwca 1956 r. na Dębcu. W tragedii zginęło pięć osób. 21 osób, z czego 3 w stanie ciężkim trafiło do szpitali.

Do tragedii doszło w niedzielny poranek. Strażacy informację o zdarzeniu otrzymali o godz. 7:52. Najprawdopodobniej w wyniku wybuchu gazu zawaliła się część trzypiętrowej kamienicy. Wiadomo, że w budynku przebywało 41 osób.

Jak poinformowała straż pożarna w wyniku katastrofy śmierć poniosły cztery osoby. 21 osób został poszkodowanych, w tym 18 z lekkimi obrażeniami, 3 w stanie ciężkim. Jeden z mężczyzn, który doznał obrażeń, został przetransportowany do Szpitala w Nowej Soli na oddział chirurgii plastycznej i oparzeń. Osoby, które nie wymagały hospitalizacji zostały przewiezione do hotelu przy ul. Łozowej.

W akcji uczestniczy ponad 130 strażaków z Poznania, a także z Łodzi i Warszawy. Na miejscu pojawił się również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy cały czas przeszukują gruzowisko.

Jak powiedział Artur Różański, dyrektor Polskiej Spółki Gazownictwa w Poznaniu w ostatnim czasie instalacje gazowe były sprawdzane. Ostatni przegląd w kamienicy miał miejsce 19 lutego.

Zbiórkę dla poszkodowanych zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 84. Odzież, koce, artykuły spożywcze i suchą żywność o długim terminie przydatności, meble i pościel można przynosić do auli szkoły w godz. od 8 do 17 przy ul. Św. Szczepana 3.

Można również wpłacać pieniądze dla poszkodowanych na konto poznańskiej Caritas:
87 1600 1084 1846 4045 8000 0001 - w tytule wpisując "Kamienica".

Aktualizacja 05.03.2018 godz. 11:01: Strażacy na gruzowisku znaleźli ciało piątej osoby, to kobieta. Przed godziną z gruzów wyciągnięto żywego psa.

Aktualizacja 06.03.2018: Wczoraj w mediach pojawiły się informacje, że na miejscu katastrofy znaleziono zwłoki kobiety z obciętą głową, a wybuch w kamienicy na Dębcu był próbą zatarcia śladów morderstwa. Prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy nie ujawnia szczegółów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: