Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dziś prawdziwych cyganów już nie ma"? {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dziś prawdziwych cyganów już nie ma"? {WIDEO}
24-08-2009 00:07   Janusz Ludwiczak
W sobotę w muszli koncertowej, w Parku Wilsona odbył się Koncert Galowy w ramach VII Światowych Spotkań z Kulturą Romską.

Już po raz siódmy odbywają się Światowe Spotkania z Kulturą Romską. W sobotnie popołudnie zgromadzona w Parku Wilsona publiczność mogła wysłuchać Koncertu Galowego, podczas którego Romowie zaśpiewali m.in. "My piękni cyganie" czy "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma".

Światowe Spotkania z Kulturą Romską organizowane są od 2003 roku przez Fundację "Bahtałe Roma". Spotkania mają na celu obalić stereotypu dotyczące Cyganów i pokazanie jakie trudności na co dzień ma społeczność romska.

VII Światowe Spotkania z Kulturą Romską potrwają do niedzieli, 30 sierpnia. W poniedziałek w godz. 14:00-16:00 w ramach programu wydarzeń odbędzie się projekcja filmowa w Domu Romskim, przy ulicy Dąbrowskiego 194. Dzień później na boisku i w budynku XI Liceum Ogólnokształcącego przygotowano w godz. od 13:00 do 15:00 imprezę integracyjną dla dzieci i młodzieży "Poznajmy się". Natomiast w środę w Sali Białej Urzędu Miasta odbędzie się sympozjum naukowe i III Światowy Konkurs Sztuki Romów.
Organizatorzy przygotowali także spotkanie literackie (czwartek godz. 17-19 Dom Bretanii).

Tegoroczne Spotkania z Kulturą Romską zakończą się warsztatami folkloru romskiego wraz z koncertem międzynarodowych zespołów romskich, który odbędzie się w sobotę o godz. 12:00 na Starym Rynku. Zaś w niedzielę o godz. 13:00 przejdzie parada, która prowadzić będzie ulicami Swarzędza do Muzeum Pszczelarstwa. Tam odbędzie się koncert, który zakończy VII Światowe Spotkania z Kulturą Romską.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: