Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Upamiętnili inaugurację pierwszego powojennego roku szkolnego w Poznaniu {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Upamiętnili inaugurację pierwszego powojennego roku szkolnego w Poznaniu {► WIDEO}
21-02-2018 00:56   Janusz Ludwiczak
73 lata temu rozpoczęła pracę pierwsza polska szkoła w powojennym Poznaniu. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych oddali hołd swoim poprzednikom składając kwiaty i zapalając znicze przy pamiątkowym obelisku, który znajduje się przed budynkami szkolnymi przy ul. Jarochowskiego.

Tuż przez rozpoczęciem ferii zimowych, w mroźne czwartkowe przedpołudnie, 8 lutego cała społeczność Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 33, Gimnazjum nr 33 i XXXIII Liceum Ogólnokształcące świętowała 73. urodziny szkoły. W ten sposób upamiętniono rocznicę inauguracji pierwszego powojennego roku szkolnego w Poznaniu.

W murach szkolnych znajdujących się u zbiegu ulic Jarochowskiego i Wyspiańskiego 12 lutego 1945 roku otworzyła swe podwoje pierwsza polska szkoła po 6-letnim okresie niemieckiej okupacji. Wspomnijmy również, że tradycje szkolne w tym miejscu sięgają początków XX wieku – tłumaczy Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Uczniowie wraz z nauczycielami oddali hołd swoim poprzednikom składając kwiaty i zapalając znicze przy pamiątkowym obelisku, który znajduje się przed budynkami szkolnymi przy ul. Jarochowskiego.

Po części uroczystej rozpoczęły się prawdziwe urodziny. Młodzież zdmuchała 73. świeczki na symbolicznym torcie. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania "Sto lat" i składania życzeń.

Uczniowie wspomagani przez nauczycieli pobili z pewnością łazarski rekord, w liczbie tańczących popularną "belgijkę".

Nie zabrakło też urodzinowego poczęstunku w postaci smacznych pączków, a to z racji przypadającego w tym dniu Tłustego Czwartku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: