Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Upamiętnili inaugurację pierwszego powojennego roku szkolnego w Poznaniu {► WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Upamiętnili inaugurację pierwszego powojennego roku szkolnego w Poznaniu {► WIDEO}
21-02-2018 00:56   Janusz Ludwiczak
73 lata temu rozpoczęła pracę pierwsza polska szkoła w powojennym Poznaniu. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych oddali hołd swoim poprzednikom składając kwiaty i zapalając znicze przy pamiątkowym obelisku, który znajduje się przed budynkami szkolnymi przy ul. Jarochowskiego.

Tuż przez rozpoczęciem ferii zimowych, w mroźne czwartkowe przedpołudnie, 8 lutego cała społeczność Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 33, Gimnazjum nr 33 i XXXIII Liceum Ogólnokształcące świętowała 73. urodziny szkoły. W ten sposób upamiętniono rocznicę inauguracji pierwszego powojennego roku szkolnego w Poznaniu.

W murach szkolnych znajdujących się u zbiegu ulic Jarochowskiego i Wyspiańskiego 12 lutego 1945 roku otworzyła swe podwoje pierwsza polska szkoła po 6-letnim okresie niemieckiej okupacji. Wspomnijmy również, że tradycje szkolne w tym miejscu sięgają początków XX wieku – tłumaczy Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Uczniowie wraz z nauczycielami oddali hołd swoim poprzednikom składając kwiaty i zapalając znicze przy pamiątkowym obelisku, który znajduje się przed budynkami szkolnymi przy ul. Jarochowskiego.

Po części uroczystej rozpoczęły się prawdziwe urodziny. Młodzież zdmuchała 73. świeczki na symbolicznym torcie. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania "Sto lat" i składania życzeń.

Uczniowie wspomagani przez nauczycieli pobili z pewnością łazarski rekord, w liczbie tańczących popularną "belgijkę".

Nie zabrakło też urodzinowego poczęstunku w postaci smacznych pączków, a to z racji przypadającego w tym dniu Tłustego Czwartku.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: