Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Kolorowa jasność nieba" – ikony i pejzaże w Skalarze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Kolorowa jasność nieba" – ikony i pejzaże w Skalarze
25-01-2018 11:33   Janusz Ludwiczak
W PBG Gallery w biurowcu Skalar przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Góreckiej można oglądać wystawę Sylwii Taciak, której zespół Downa nie przeszkadza w wielkiej twórczości malarskiej.

Sylwia Taciak ma 32 lata. Od kilku lat zajmuje się malarstwem i ikonopisaniem w pracowni artystycznej pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dębów Rogalińskich.

Artystka tworząc ulubione przez siebie ikony, starannie nanosi wybrane kolory zgodnie z tradycyjną techniką tworzenia ikon, jednak dzięki jej specyficznemu podejściu i niepowtarzalnej interpretacji jest ona oryginalnym twórcą, który przetwarza przez swoją świadomość tematy biblijne w swoim charakterystycznym stylu.

W ostatnim czasie Sylwia Taciak poświęciła się głównie tworzeniu pejzaży miejskich z krajów całego świata.

W 2013 r. prezentowała swoje prace podczas Nocy Muzeów w Muzeum Etnograficznym, a także w Galerii przy Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Jej dzieła znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Etnograficznego oraz w Muzeum Górków w Szamotułach.

Sylwia Taciak została uhonorowana wyróżnieniem w Wielkopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych "Inny Świat Jest Tu". W 2015 roku została laureatką stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Wystawę ikony i pejzaże "Kolorowa jasność nieba" Sylwii Taciak można do 13 lutego oglądać w PBG Gallery w biurowcu Skalar Office Center przy ul. Góreckiej 1 (narożnik Hetmańskiej).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: