Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Kolorowa jasność nieba" – ikony i pejzaże w Skalarze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Kolorowa jasność nieba" – ikony i pejzaże w Skalarze
25-01-2018 11:33   Janusz Ludwiczak
W PBG Gallery w biurowcu Skalar przy zbiegu ulic Hetmańskiej i Góreckiej można oglądać wystawę Sylwii Taciak, której zespół Downa nie przeszkadza w wielkiej twórczości malarskiej.

Sylwia Taciak ma 32 lata. Od kilku lat zajmuje się malarstwem i ikonopisaniem w pracowni artystycznej pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dębów Rogalińskich.

Artystka tworząc ulubione przez siebie ikony, starannie nanosi wybrane kolory zgodnie z tradycyjną techniką tworzenia ikon, jednak dzięki jej specyficznemu podejściu i niepowtarzalnej interpretacji jest ona oryginalnym twórcą, który przetwarza przez swoją świadomość tematy biblijne w swoim charakterystycznym stylu.

W ostatnim czasie Sylwia Taciak poświęciła się głównie tworzeniu pejzaży miejskich z krajów całego świata.

W 2013 r. prezentowała swoje prace podczas Nocy Muzeów w Muzeum Etnograficznym, a także w Galerii przy Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Jej dzieła znajdują się w stałej ekspozycji Muzeum Etnograficznego oraz w Muzeum Górków w Szamotułach.

Sylwia Taciak została uhonorowana wyróżnieniem w Wielkopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych "Inny Świat Jest Tu". W 2015 roku została laureatką stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

Wystawę ikony i pejzaże "Kolorowa jasność nieba" Sylwii Taciak można do 13 lutego oglądać w PBG Gallery w biurowcu Skalar Office Center przy ul. Góreckiej 1 (narożnik Hetmańskiej).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: