Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dlaczego runęło 20 metrów murowanego ogrodzenia w Parku Wilsona? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dlaczego runęło 20 metrów murowanego ogrodzenia w Parku Wilsona?
19-01-2018 12:54   Janusz Ludwiczak
Inspektorzy nadzoru budowlanego wyjaśniają dlaczego we wtorek runął mur, odgradzający Park Wilsona od nieruchomości mieszkalnych w rejonie ulicy Śniadeckich i Głogowskiej.

Przypomnijmy. We wtorek przed południem zawalił się mur, stanowiący ogrodzenie Parku Wilsona. Mur graniczny zawalił się na długości 20 metrów. Na miejscu interweniowało 6 zastępów straży pożarnej i policja. Strażnicy wraz z psami poszukiwawczymi przeszukiwali gruzowisko, gdyż istniało ryzyko, że mur mógł przygnieść często przebywające na tym terenie osoby bezdomne. Inspektorzy nadzoru budowlanego wyjaśniają, dlaczego murowane ogrodzenie zawaliło się.

Właściciel nieruchomości został zobligowany do zabezpieczenai terenu i dostarczenia nam dokumentacji. Mur znajdował się na działce, należącej częściowo do Palmiarni Poznańskiej, a w znacznej części do nowego właściciela, który planuje tutaj inwestycje. Z pewnością nie jest to katastrofa budowlana, gdyż nie zawalił się budynek, a jedynie ogrodzenie terenu. Do inwestora będzie należała decyzja czy i w jaki sposób ogrodzenie będzie odbudowane – powiedział mgr inż. Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

Właścicielem terenu, na którym zawalił się mur jest firma Garvest, która jest jest jednym z inwestorów biurowca Bałtyk. Inwestor już we wtorek wieczorem rozpoczął zabezpieczanie gruzowiska. Obiektu ma strzec również ochrona.

Zabezpieczyliśmy teren w sposób tymczasowy. Mur się przewrócił, ale nie mamy jeszcze planów czy ogrodzenie odbudujemy i w jakiej formie. Na pewno coś z tym zrobimy – tłumaczy Michał Włodarczyk z firmy Garvest.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Katastrofa budowlana w Parku Wilsona. Runęło 20 metrów muru granicznego

ZOBACZ TAKŻE: Inwestor budujący biurowiec Bałtyk na tyłach Parku Wilsona planuje wybudować luksusowe osiedle

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

22-01-2018 20:15:20
M.
Na wizualizacjach inwestycji muru nie ma. Też mnie to dziwi, że to do dobrej woli dewelopera zależy czy mur zostanie odbudowany. Park jest zamykany po zmroku dla zwiedzających. Czy mieszkańców nowych domów ten zakaz nie będzie dotyczył? A może za chwilę dowiemy się, że i samochody nocą będą parkowane na alejkach?
22-01-2018 19:26:04
swojak
Mim zdaniem to nie jest przypadek. Palmiarnia powinna jak najszybciej oddzielić swój teren od terenów developera
19-01-2018 16:50:42
Albin
Czyli wyszło na moje: zawalił się 'inwestycyjnie'. Zaraz zaraz, to Garvest ma decydować, czy odbudowywać? Palmiarni nie zależy na odgrodzeniu terenu parku? Bo zaraz się okaże, że nowe osiedle będzie miało publiczny, miejski park jako 'przepisowe' tereny zielone... I nie chcę być złym prorokiem, ale jak oszczelinują działkę betonem, to wody podziemne omijając te ściany podmyją kamienicę z Magnolią i dopiero będzie katastrofa budowlana.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: