Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożegnaliśmy Macieja Zawieję - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożegnaliśmy Macieja Zawieję
17-08-2009 00:10   Janusz Ludwiczak
Kilkaset osób pożegnało w piątek tragicznie zmarłego Macieja Zawieję, poznańskiego i górczyńskiego radnego, społecznika, działacza, kibica.

W uroczystości pogrzebowej uczestniczyło ponad tysiąc osób. Wśród nich byli rodzina, znajomi, przyjaciele, a także koledzy radni, urzędnicy, władze samorządowe, sąsiedzi, mieszkańcy Górczyna i Poznania, a także kibice.

Na Cmentarzu Górczyńskim jeden z kibiców poznańskiego Lecha powiedział:
"Macieju, raj ma barwy niebiesko-białe, skończyła się dopiero pierwsza połowa. Dzisiaj, tam wysoko, siedzisz na trybunach Lecha z prezydentem Frankiewiczem".

"Odszedł człowiek młody, pełen siły, człowiek, który miał jeszcze wiele do zrobienia. Poznałem go cztery lata temu, więc znam go krócej niż inni. Szykował się wtedy do kampanii wyborczej. I choć sam miał dużo zajęć, pomagał mi. Potem, już w radzie miasta, wciągnęła go praca dla Poznania. Oddał się jej bez reszty. Uczył się szybko, wychodził z własnymi inicjatywami. Leżały mu na sercu prawy mieszkańców, głównie ludzi młodych, studentów. Ważny był dla niego Górczyn. Tutaj był przewodniczącym rasy osiedla. Dbał o tę swoją małą ojczyznę. Ale to zaangażowanie nie przeszkadzało mu dbać o rodzinę, przejmować się losem Beaty i Jasia. Dzisiaj są już razem. Dziękuję Maćku, że Cię poznałem. Że byłeś wśród nas." - tak Macieja Zawieję wspominał Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Maciej Zawieja urodził się 19 listopada 1980 roku. Ukończył Wydział Historii UAM. Był znawcą i miłośnikiem Francji. Wierny kibic Lecha. W 2006 roku został wybrany Radnym Miasta Poznania z ramienia Platformy Obywatelskiej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Samorządowej. 20 kwietnia został wybrany Przewodniczącym Rady Osiedla Górczyn.

Bardzo ubiegał się o remont ulicy Górczyńskiej, który właśnie się rozpoczyna. Niestety nie doczeka się go. Nie doczeka się także budowy nowej sali gimnastycznej w górczyńskiej szkole - tak wspominali Macieja Zawieję podczas pogrzebu mieszkańcy Górczyna.

Maciej Zawieja zmarł w poniedziałek, 10 sierpnia o godz. 4:50 w szpitalu w Koszalinie. 1 sierpnia uległ poważnemu wypadkowi drogowemu na drodze krajowej nr 11 w okolicach Bobolic (województwo zachodniopomorskie, powiat koszaliński) w drodze nad morze wraz ze swoją żoną i 9-miesięcznym dzieckiem, którzy zginęli na miejscu. Pogrzeb Beaty i Jasia Zawiejów odbył się tydzień temu, w sobotę 8 sierpnia, którzy także spoczywają na Cmentarzu Górczyńskim.

W najbliższym czasie w kościele parafialnym pw. Św.Krzyża przy ulicy Ściegiennego i Częstochowskiej odbędą się msze św. w intencji ś.p. Macieja Zawieji.
Msze święte, które zostały zamówione także od kol. radnych zostaną odprawione na Łazarzu: 3 września o godz. 8:00 kościół Chrystusa Sługi przy ulicy Palacza (od Lidii Dudziak) oraz 26 listopada w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ulicy Głogowskiej (od Wojciecha Wośkowiaka).


Komentarze (1)

17-08-2009 11:30:20
madzia
[*] [*] [*]
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: