Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przejdzie Orszak Trzech Króli i zabrzmią kolędy, od średniowiecznych do śpiewanych przez chór męski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przejdzie Orszak Trzech Króli i zabrzmią kolędy, od średniowiecznych do śpiewanych przez chór męski
05-01-2018 06:00   Janusz Ludwiczak
W sobotę przypada święto Trzech Króli. Przed południem do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza przejdzie Orszak Trzech Króli. Z kolei po południu w starej kaplicy przy Parku Manitiusa odbędzie się koncert dawnych kolęd z okresu średniowiecza i reformacji. W sobotę i niedzielę we wszystkich łazarskich kościołach odbędą się również koncerty kolęd.

W sobotnie przedpołudnie do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli. Trzech Mędrców pojawi się o godz. 10:30 na placu przy ul. Kosynierskiej. Radosny i rozśpiewany korowód przejdzie ulicami parafii, gdzie ok. godz. 11 dotrze do kościoła Chrystusa Sługi przy ul. Palacza.

Po południu o godz. 17:00 w starej kaplicy przy ul. Grunwaldzkiej 48 (Park Manitiusa), gdzie spotyka się Ewangeliczny Kościół Reformowany (Zbór Reformowany) odbędzie się Nabożeństwo Dziewięciu Czytań i wspólne radosne kolędowanie z zespołem Cithara Sanctorum. W programie koncert dawnych kolęd z okresu średniowiecza i reformacji.

Godzinę później na wieczór kolęd w Święto Epifanii zapraszają luteranie. O godz. 18:00 w kościele Ewangelicko-Augburskim pw. Łaski Bożej, mieszczącym się opodal, przy ul. Obozowej 5 rozpocznie się wieczór kolęd. W programie występy scholi przy parafii rzymskokatolickiej p.w. św. Jerzego w Poznaniu, chóru parafialnego oraz wspólne kolędowanie.

To nie koniec sobotniego kolędowania. O godz. 19:00 w kościele Św. Anny odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu dwóch chórów: Ancantarena z Parafii Św. Anny i chóru Effataha ze Starołęki Małej. Po koncercie zaplanowano spotkanie opłatkowe parafian.

Z kolei w niedzielę, 7 stycznia o godz. 16:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się koncert chóru parafialnego Dolorosa, a o godz. 20:00 w ramach X Poznańskiego Kolędowania wystąpi Chór Męski Arion. Ponadto o godz. 16:00 w kościele Chrystusa Sługi odbędą się jasełka przygotowane przez parafian. Cztery godziny wcześniej, o 12:15 odprawiona zostanie msza św. z okazji odpustu parafialnego.


Komentarze (1)

06-01-2018 13:22:49
eka z małeki
-świętuję!!!Różne są podania co do ich ilości.Poza tym oni niekoniecznie byli jasnej karnacji,co o dziwo jakoś nie przeszkadza .............. moim kochanym RODAKOM dalej się nie wypowiadam eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„Śmietanka towarzyska” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

19

sie

Polska * Poznań * Łazarz
Zakaz handlu w niedziele
► więcej

22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

25

sie

08:00
ul. Jarochowskiego przy Sczanieckiej
Gratowóz - Mobilny Punkt Selektywenego Zbierania Odpadów Komunalnych
w godz. 8:00-8:30

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: