Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dwudziestkaszóstka" również przygotowała "Szlachetną Paczkę" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dwudziestkaszóstka" również przygotowała "Szlachetną Paczkę"
26-12-2017 01:36   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy już po raz piąty na Łazarzu została zorganizowana akcja "Szlachetna Paczka". Dzięki dobroci serca 27 wolontariuszy udało się pomóc 65 rodzinom. Jedną z rodzin wsparli również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 26.

Celem akcji "Szlachetna Paczka" jest niesienie pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. W tym roku "Szlachetna Paczka" dotarła do 19 870 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku projekt jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców. W tym roku w akcję zaangażowało się 810 351 osób.

"Szlachetna Paczka" już po raz piąty realizowana była również na Łazarzu. Potrzeby rodzin były różne. Jedni ledwo wiążą koniec z końcem, inni muszą liczyć każdą złotówkę. Są również rodziny zmagające się z problemem alkoholizmu jednego z rodziców dziecka czy problemów lokalowych - braku ogrzewania i ciepłej wody.

W tym roku mieliśmy 27 wolontariuszy. Dzięki ich dobroci serca udało się pomóc 65 rodzin w potrzebie. Wolontariuszem "Szlachetnej paczki" mógł zostać każdy, kto miał ukończone 18 lat i miał motywację – wyjaśnia Magdalena Kaczmarek ze Szlachetnej Paczki oddział Poznań-Łazarz.

"Szlachetną Paczkę" dla jednej z rodzin przygotowali również nauczyciele "Dwudziestkiszóstki" z Berwińskiego.

Jak co roku w okresie świątecznym nasza Szkoła bierze udział w pomocy najbardziej potrzebującym. Tym razem wzięliśmy udział w akcji "Szlachetna Paczka". Nasza Szkoła objęła pomocą rodzinę z naszego miasta. Zaangażowanie nauczycieli przyniosło nieoczekiwane efekty – zebraliśmy nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczne i sanitarne oraz słodycze, a także ciepłe koce, pościele. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebujących rodzin. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej inicjatywie – zaznacza Karolina Ratajczak, Szkoła Podstawowa nr 26.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: