Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Wszyscy jesteście potrzebni i wyjątkowi" – blisko 1,5 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Wszyscy jesteście potrzebni i wyjątkowi" – blisko 1,5 tys. osób zasiadło do wspólnej Wigilii na MTP
26-12-2017 00:48   Janusz Ludwiczak
Już po raz ósmy na Targach odbyła się wigilia dla osób potrzebujących, samotnych i biednych, do której zasiadło ponad 1,3 tysiąca osób. Przy jednym stole wspólnie zasiedli również arcybiskup Stanisław Gądecki, wiceprezydent Jędrzej Solarski i przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz Przemysław Trawa, prezes MTP. Dla gości przygotowanych zostało 850 litrów barszczu, 600 kg karpia, prawie tona ziemniaków i 750 kg kapusty z grzybami.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu ewangelii.

Pan Jezus stoi dziś u drzwi targów i rzeczywiście tak jest. Chciałbym, abyście w nich zobaczyli pana Jezusa, w tych, którzy będą może właśnie brudni, może zapłakani, ale w nich przychodzi Pan Jezus i oby oni w Was zobaczyli Chrystusa. Nasze życie nie jest bezcelowe nawet wtedy, gdy zdarzają się w nim zawirowania. A Boże Narodzenie jest czasem szukania pokoju – mówił arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i przewodniczący Episkopatu Polski.

Wszyscy tu jesteście ważni, potrzebni i wyjątkowi. W mieście każdy, kto potrzebuje pomocy, tę pomoc otrzyma. Tak naprawdę jest tylko jeden warunek - musi tej pomocy chcieć. W Poznaniu - czy to seniorzy, czy ubodzy, biedni - wszyscy taką pomoc otrzymają. Działają tu schroniska, działa ogrzewalnia. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku zacznie działać miejska łaźnia – dodał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Organizacja tak dużej wigilii nie byłaby możliwa bez pomocy blisko tysiąca wolontariuszy. Wystrój hali przygotowany został przez dzieci ze szkół podstawowych nr 46 i 51. Potrawy wydawały siostry zakonne oraz uczniowie z 4, 11, 12 i 25 LO, Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Nowym Tomyślu.

Kolędy zaśpiewał zespół "Kusza" wraz z orkiestrą. Dzięki ofiarności poznaniaków oraz sponsorów nikt z hali MTP nie wyszedł z pustymi rękami. Z zebranych darów przygotowano dla wszystkich świąteczne paczki.


Komentarze (1)

28-12-2017 07:07:40
Negatyw
I słusznie. Każdemu trzeba pomóc i to nie tylko przy okazji Wigilii...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: