Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci spełnili marzenie ciężko chorego 8-letniego Krzysia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci spełnili marzenie ciężko chorego 8-letniego Krzysia
21-12-2017 20:08   Janusz Ludwiczak
Policjantów z komendy miejskiej przy ul. Szylinga odwiedził 8-letni Krzyś. Dla chorego na białaczkę chłopca była to niespodzianka i wielkie przeżycie.

8-letni Krzysiek choruje na ostrą białaczkę limfobiastyczną. Mimo choroby jest dzieckiem pogodnym i uśmiechniętym. Marzeniem chłopca jest zostać policjantem.

Poznańscy policjanci poznali chłopca podczas jednej z wizyt u dzieci na oddziale onkologicznym. To tam dowiedzieli się o jego marzeniach i zamiłowaniach do policyjnego munduru. Dlatego teraz postanowili sprawić mu niespodziankę, zapraszając go wraz z rodziną do poznańskiej komendy. Policjanci, z którymi spotkał się chłopiec, opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Dużą radość sprawiła Krzysiowi obecność na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Chłopiec miał możliwość usiąść w fotelu dyżurnego, wywołać przez stację patrol, a także przyjrzeć się z kajdankom i pozostałemu wyposażeniu oraz urządzeniom, wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie – opowiada mł. asp. Patrycja Banaszak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Gość oraz jego tata z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści technika kryminalistyki, prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu przestępstwa. Krzysiu sam mógł spróbować zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych – dodaje mł. asp. Patrycja Banaszak.

Na pamiątkę policjanci obdarowali chłopca gadżetami oraz prezentami od Drużyny Szpiku, które z pewnością nie pozwolą mu zapomnieć o tym wyjątkowym dniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: