Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci spełnili marzenie ciężko chorego 8-letniego Krzysia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci spełnili marzenie ciężko chorego 8-letniego Krzysia
21-12-2017 20:08   Janusz Ludwiczak
Policjantów z komendy miejskiej przy ul. Szylinga odwiedził 8-letni Krzyś. Dla chorego na białaczkę chłopca była to niespodzianka i wielkie przeżycie.

8-letni Krzysiek choruje na ostrą białaczkę limfobiastyczną. Mimo choroby jest dzieckiem pogodnym i uśmiechniętym. Marzeniem chłopca jest zostać policjantem.

Poznańscy policjanci poznali chłopca podczas jednej z wizyt u dzieci na oddziale onkologicznym. To tam dowiedzieli się o jego marzeniach i zamiłowaniach do policyjnego munduru. Dlatego teraz postanowili sprawić mu niespodziankę, zapraszając go wraz z rodziną do poznańskiej komendy. Policjanci, z którymi spotkał się chłopiec, opowiadali mu o specyfice wykonywanych zadań. Dużą radość sprawiła Krzysiowi obecność na stanowisku kierowania i przyglądanie się pracy oficera dyżurnego. Chłopiec miał możliwość usiąść w fotelu dyżurnego, wywołać przez stację patrol, a także przyjrzeć się z kajdankom i pozostałemu wyposażeniu oraz urządzeniom, wykorzystywanym przez policjantów w codziennej służbie – opowiada mł. asp. Patrycja Banaszak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Gość oraz jego tata z dużym zainteresowaniem wysłuchali opowieści technika kryminalistyki, prezentującego zawartość specjalistycznej walizki, która okazuje się bardzo pomocna przy zabezpieczaniu śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu przestępstwa. Krzysiu sam mógł spróbować zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych – dodaje mł. asp. Patrycja Banaszak.

Na pamiątkę policjanci obdarowali chłopca gadżetami oraz prezentami od Drużyny Szpiku, które z pewnością nie pozwolą mu zapomnieć o tym wyjątkowym dniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: