Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej – piąta w tym roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej – piąta w tym roku
15-12-2017 20:11   Janusz Ludwiczak
Przez blisko godzinę nie jeździły tramwaje pomiędzy Dworcem Zachodnim i Górczynem oraz od ronda Jeziorańskiego do 28 Czerwca 1956 r. po tym jak doszło do awarii sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Do awarii sieci trakcyjnej doszło w czwartek kwadrans po godz. 11. Z tego powodu wstrzymany został ruch tramwajowy w ciągu ulicy Głogowskiej od Dworca Zachodniego do Górczyna oraz wzdłuż ulicy Reymonta i Hetmańskiej od ronda Jeziorańskiego do 28 Czerwca 1956 r.

Przez blisko godzinę tramwaje linii nr 1 i 7 jeździły objazdem przez Grunwaldzką, Most Dworcowy i Wildę, "piątka" i "ósemka" z Kaponiery jechały Grunwaldzką do pętli przy ul. Budziszyńskiej, z kolei tramwaje linii nr 11 i 14 były kierowane przez Most Dworcowy i Wierzbięcice - odpowiednio na Starołękę i Dębiec.

MPK uruchomiło dwie autobusowe linie zastępcze "za tramwaj", które jeździły od Górczyna przez Głogowską i Zachodnią do Dworca Zachodniego oraz od ronda Jeziorańskiego przez Reymonta, Hetmańską, Rolną do "Traugutta".

O godz. 12:10 awarię udało się usunąć. Jak się okazało zerwała się linka odciągowa w sieci energetycznej.

To kolejna awaria sieci trakcyjnej w tym miejscu w ostatnich miesiącach w tym roku:

  • 18 maja – przez ponad godzinę (od 20:00 do 21:15) tramwaje nie jeździły przez skrzyżowanie Głogowskiej i Hetmańskiej z powodu zerwania sieci trakcyjnej.
  • 21 września – od godz. 13:43 do 13:59 bimby nie jeździły ulicą Głogowską pomiędzy Hetmańską a Dworcem Zachodnim z powodu zaniku napięci w "trakcji" w rejonie przystanku przy Rynku Łazarskim.
  • 24 września – kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Od godz. 20:44 do 21:39 całkowicie został wstrzymany ruch od Ronda Jeziorańskiego do ul. 28 Czerwca 1956 r. oraz od ul. Palacza do Dworca Zachodniego. Tramwaje linii nr 1, 5, 7, 8, 11 i 14 były kierowane objazdami, m.in. przez Most Dworcowy i Wildę.
  • 26 września – kolejna awaria, tym razem trwała na szczęście tylko 10 minut.
  • 14 grudnia – Przez blisko godzinę nie jeździły tramwaje pomiędzy Dworcem Zachodnim i Górczynem oraz od ronda Jeziorańskiego do 28 Czerwca 1956 r. po tym jak doszło do awarii sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.


Fot: Andrzej Radwański

ZOBACZ TAKŻE: Kolejna awaria sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska

ZOBACZ TAKŻE: Łazarz bez tramwajów. Doszło do awarii sieci trakcyjnej na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej

ZOBACZ TAKŻE: Zabrakło prądu - bimby nie jeździły Głogowską

ZOBACZ TAKŻE: Zerwana sieć trakcyjna na skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska wstrzymała tramwaje

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

19-12-2017 07:11:06
Negatyw
A Rada Osiedla co robi...???
15-12-2017 23:35:41
PASAŻERKA
w autobusach był ścisk jak w puszce sardynek, na rynku Łazarskim drzwi się już nie zamykały, jazda na wdechu z wciągniętym brzuchem to nic fajnego, ludzie się nie mieścili!!!awarie się zdarzają ale pasażerowie zasługują chyba na jazdę w godnych warunkach, zwłaszcza że za to płacą!!!działania MPK w przypadku awarii do poprawki!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: