Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plastyk miejski chce zlikwidować pawilony handlowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plastyk miejski chce zlikwidować pawilony handlowe
12-12-2017 05:59   Janusz Ludwiczak
Plastyk miejski wytypował trzy pawilony handlowe na Łazarzu, które powinny zostać zlikwidowane, gdyż są one niestetyczne.

Pawilony handlowe z lat 90. szpecą krajobraz i nie pasują do śródmieścia – mówił w październiku w Radiu Poznań Piotr Libicki, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. estetyki miasta, tzw. "plastyk miejski".

Plastyk miejski wytypował na Łazarzu trzy pawilony, które powinny zostać zlikwidowane lub powinna przynajmniej zmienić się ich estetyka.

We współpracy z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami oraz Zarządem Dróg Miejskich podjąłem działania zmierzające do likwidacji lub poprawy wyglądu pawilonów handlowych i kiosków zlokalizowanych na gruntach miejskich w obszarze objętym ochroną konserwatorską w Poznaniu – tłumaczy Piotr Libicki, plastyk miejski.

Plastyk miejski wytypował na Łazarzu trzy obiekty: pawilon handlowy przy ul. Berwińskiego 2/4, obok Szkoły Podstawowej nr 26 (kwiaciarnia), budka przy zbiegu ulic Głogowskiej i Chłodnej (wcześniej mieściła się tam piekarnia, później lody, obecnie burgery i zapiekanki) oraz przy skrzyżowaniu ul. Jarochowskiego i Potworowskiego (sklep zoologiczny). Rada Osiedla Św. Łazarz miała wypowiedzieć się o zasadność dalszego funkcjonowania tych obiektów.

Właściciel kwiaciarni przy Berwińskiego już kilka lat temu dostosował się do wymogów poprzedniej konserwator zabytków i dostosował dach pawilonu do wyglądu budynku Szkoły Podstawowej nr 26 stosując czerwoną dachówkę – mówiła podczas ostatniej sesji rady osiedla Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

To plastyk miejski nie ma się już czym zajmować. Wydział Urbanistyki ma stosowne narzędzia – zaznaczyła radna Bogna Zielińska.

Żeby potem nie było, że rada osiedla zdecydowała o likwidacji pawilonów. Proponuje odstąpić od opiniowania – dodał Wojciech Wośkowiak, radny Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz w sprawie zasadności dalszego funkcjonowania pawilonów handlowych na terenie Osiedla uchwaliła, że pawilon przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Potworowskiego powinien zmienić wizerunek, pawilon kwiatowy przy ul. Berwińskiego powinien jedynie zmienić szyld, zaś kiosk przy narożniku Głogowskiej i Chłodnej powinien zostać zlikwidowany.


Komentarze (23)

15-12-2017 18:21:28
Poprzeczka
Tak to jest, jak się wymyśla niepotrzebne stanowiska dla dzieci byłych parlamentarzystów. Stanowisko, na którym chodzi się po mieście i ogląda kolory budek, słupów elektrycznych i wiat przystankowych, a potem deliberuje miesiącami o wielkiej rewolucji estetycznej. Ciekawe, ile kosztuje podatników utrzymywanie takiego stanowiska w Urzędzie pracy. W jakim trybie zleca się malowanie słupów, projekty nowej kolorystki przystanków i ich wykonanie. Czy są organizowane przetargi? Ile to wszystko kosztuje. I czy osoba zatrudniona jako "Stanowisko specjalistyczne - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki Miasta" może rościć sobie prawo do wpływania na cudzą działalność gospodarczą, poprzez likwidację miejsca jej wykonywania.
15-12-2017 16:39:33
Pozytyw
@Ostatni normalny +1
15-12-2017 13:25:36
Weronika
Witam też jestem za tym aby ten zoologiczny zginął z naszej areny popieram głosy jak to wygląda to nie lata 80 popieram likwidację tego badziewia jak ktoś coś potrzebuje dla swego pupila to jest profesjonalny sklep na głogowskiej a nie taka szopa
13-12-2017 22:29:44
Amicus
Dokładnie Eka. Zobaczcie ile sklepów wyniosło się już z Głogowskiej. Św. Marcin przemianowany na BankSteet... Markety, marketami, ale handel ten lokalny właśnie, zabiły horrendalne kwoty wynajmu
13-12-2017 14:08:02
eka z małeki
-faktem jest bezspornym niestety,że miasteczko żąda wprost niebotycznych cen za wynajęcie pustostanów!!!Inne miasta nie są aż tak pazerne na kasę i co???i jakoś sobie radzą!!!!Po co mieć choć mniejszy zysk niech stoją puste,no chyba że znajdzie się jakiś jeleń i zapłaci!!!Przykładem dobitnym jest Kaponiera,tam nic nie będzie!!! o czym już pisałem!!!No tak chytry dwa razy traci!!! eka
13-12-2017 11:43:07
Adam
Tylko 3!!! Ja bym znalazł dużo więcej!!!
13-12-2017 11:15:19
bejbe
w przypadku sklepu zoologicznego przenieść go na głogowską ? Jaja sobie robisz koło Beethoven'a. Nowi właściciele mają tą budkę od 1,5 roku , wymienili drzwi i wiele innych rzeczy . Sklep odżył a przede wszystkim jest zatowarowany . Zamiast pomagać małym i młodym przedsiębiorcom to tylko ciągle im utrudniacie . Na głogowskiej czynsz w lokalu to kwota od 2-5 tys więc nie bądźcie śmieszni . Na tamtym odcinku nie ma nigdzie sklepu zoologicznego więc nie wiem dlaczego by mieli zmieniać lokalizację na Głogowską. Wychodzi na to , że u nas tylko "bogacze" mogą mieć interesy bo tylko ich stać na takie czynsze od początku.
13-12-2017 08:00:26
Ostatni normalny
Budy (z wyjątkiem kwiaciarni) są brzydkie. Wolałbym żeby biznesy przenieść np. do pustych lokali na Głogowskiej. I nawet doplaćmy tym przedsiębiorcom za ten transfer. Skoro płacimy biedzie za "nicnierobienie" (dodatki mieszkaniowe, na prąd, na opał, obiady itp) to dlaczego nie pomóc ludziom którzy chcą pracować?
12-12-2017 23:21:41
morlock
@Lazarus Skądeś się urwało? Wiesz ile kosztuje miesięcznie wynajem jaskini na Łazarzu indolentny bucu?! Jak tak Was czytam to mam refluks bez potrzeby brania amedynów.
12-12-2017 21:59:20
Łazarzanin
Mo jasne, że są na głogowskiej pustostany........a dlaczego są??? Bo czynsze proponowane przez właścicieli tych lokali są tak duże, że nawet bardzo dobrze prosperujący biznes nie jest wstanie utrzymać się. Coraz głupsze pomysły mają władze w Poznaniu!
12-12-2017 16:17:07
aaaa
A co do powiedzenia ma plastyk na temat straganów, które jakimś cudem znalazły się przy skrzyżowaniu Roosevelta i Dąbrowskiego???
12-12-2017 12:48:43
Lazarus
No i ma rację. To straszy a nie przyciąga. Takie rzeczy się stawiało prowizorycznie na pewien okres czasu. Tyle jest pustych lokali na Głogowskiej, których to metraż spokojnie by zaspokoił wymagania handlarzy.
12-12-2017 11:57:27
x
Plastyk miejski pozwolił za to na wystawianie jakichś pokrak, które mają symbolizować zabawę dzieci na trzepaku, małpoludów na dziedzińcu i na schodach "poprawnie" grafitowego "Bałtyku"
12-12-2017 11:54:14
Olga
Uważam , ze taki sklep ogrodniczy na Łazarzu jest potrzebny, bo polikwidowano wszystkie dookoła. Być może tych ludzi nie stać na sklepowe , wysokie czynsze! Pewnie , że są pustostany. Bardzo przydałby się sklep ogrodniczy na narożniku Wyspiańskiego i Głogowskiej. Tam kiedyś był !Teraz , żeby kupić doniczkę itp trzeba jechać do marketu .
12-12-2017 10:43:19
As
A moze by tak stanowisko plastyka miejskiego zlikwidować. Malo ze nic nie robi to jeszcze stanowisko to piastuje synek konfidenta z czasów PRL
12-12-2017 10:26:04
Jan
Pawilon na Berwonskiego dla mnie jest symbolem kwiaciarni. Od dziś kupowało się kwiaty ba koniec roku szkolnego. Ma już z 30 lat
12-12-2017 10:06:58
Wolf
W związku z tym, że miasto narzeka, iż stoją wolne lokale handlowe na Głogowskiej i innych ulicach którymi zarządza miasto to może, by pomogło przedsiębiorcom proponując przeniesienie do takiego lokalu i dając przez pierwsze miesiące preferencyjny czynsz, który pozwoliłby im rozkręcić interes na nowo. W zamian miasto by miało nie dość, że wynajęty lokal to jeszcze zniknie pawilon, który przeszkadza plastykowi. Należy szukać rozwiązania, który będzie odpowiednim kompromisem dla obu stron.
12-12-2017 10:01:19
Chce mi się śmiać
Wielki plastyk , widzi to co ma widzieć
12-12-2017 09:54:13
Wolf
Tak jak jedna z osób powyżej chciałbym zauważyć, że dla niektórych rodzin taki pawilon to jedyne źródło utrzymania. Decyzja o likwidacji, bo komuś kolor się nie podoba to tragedia dla danej rodziny i szok, że tak biznes na który pracowali od wielu lat nale zniknie. Proponuję by władze wykazały się empatią i regularnie rozmawiały z przedsiębiorcami, a nie ich zaskakiwały, że nagle powinni zniknąć. Niby władza krytykuje molochy- galerie handlowe, a z drugiej strony niszczy drobny handel. Powinno się wspierać właśnie rodzinne firny, a nie rękami rady osiedla ich niszczyć.
12-12-2017 09:46:52
zulw
pustych lokali nawet przy głogowskiej nie brakuje, jest gdzie przenieść biznes. ale jeżeli mają oblepić witryny, tak jak to robią na budach, to czy to coś zmieni? obok kwiaciarni na Berwińskiego jest Cenowy raj, którego estetyka przypomina szaleństwa sześciolatki
12-12-2017 08:24:01
Człowiek z lazarza
Przecież to są malutkie biznesy, ci ludzie tyrają żeby to utrzymać i milionów na tym nie zarabiają, a wy jeszcze im kłody pod nogi rzucanie!! Dziwne że nowe galerie i markety pasują do otoczenia. Przykro mi że mamy takich poczciwych ludzi w naszym kraju.
12-12-2017 07:44:22
pszemek
I dobrze, lata 90. się już dawno skończyły. Niektórzy nie mają zmysłu estetyki, więc trzeba im trochę pomóc.
12-12-2017 07:09:07
Negatyw
Od dawna takie twory nie powinny istnieć. I to nie tylko w tym miejscu... (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

do 25-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

25

wrz

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie muzykalia - koncert z utworami Grzegorza Ciechowskiego

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: