Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Chcieliśmy wyjść do ludzi" – górczyńscy seniorzy mają swój klub - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Chcieliśmy wyjść do ludzi" – górczyńscy seniorzy mają swój klub
12-12-2017 03:41   Janusz Ludwiczak
W czwartek wiceprezydent Jędrzej Solarski dokonał otwarcia Klubu Seniora Górczyn, który działać będzie w budynku Gimnazjum nr 50 przy ul. Ściegiennego.

Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy się spotykać, wspólnie działać. W wielu dzielnicach działają kluby seniora. Łazarz ma Krąg, miejsca spotkań mają również seniorzy z Raszyna czy os. Kopernika a na Górczynie nie było nic, stąd wpadłam na pomysł, by powstał u nas klub seniora– mówi Ewa Zawieja, pomysłodawczyni i jedna z założycielek Klubu Seniora Górczyn.

Górczyński klub seniora mieści się w siedzibie Rady Osiedla Górczyn w Gimnazjum nr 50 (Szkoła Podstawowa nr 10 oddział gimnazjalny) przy ul. Ściegiennego 50. Osoby starsze znajdą tutaj coś dla siebie. Nie brakuje zajęć florystycznych, wspólnych wyjść do kina czy na basen a także zajęć rehabilitacyjnych.

Pomysł zrodził się już kilka lat temu, ale zaczęliśmy działać od lipca. Poparło nas miasto, inicjatywę przychylnie wsparł wiceprezydent Jędrzej Solarski. Zaczęliśmy działać od października. Klub Seniora Górczyn powstał dzięki wsparciu Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieżowych. Każdy znajdzie u nas coś u siebie. Chodzimy do kina, do teatru, na basen. W poniedziałki odbywają się warsztaty florystyczne. Udało nam się przygotować stroiki na groby na Wszystkich Świętych, a teraz stroiki świąteczne na adwent i Boże Narodzenie – opowiada Ewa Zawieja.

Klub Seniora Górczyn dla swoich podopiecznych planuje do stycznia organizować porady prawne. Chętni mogą zgłaszać się w każdą środę w godz. od 17:00 do 18:00 w budynku Gimnazjum nr 50, ul. Ściegiennego 10 (niedaleko pętli tramwajowej i dworca autobusowego Górczyn). Zajęcia dla seniorów organizowane są bezpłatne. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 669 35 18 77.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla dorosłych

20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

10:00
Park Wilsona
Łazarz walczy z jesienną chandrą
- gimnastyka z elementami jogi

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: