Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań Główny: Zatrzymano Pakistyńczyka i Irakijczyka, którzy nie powinni przebywać w Polsce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań Główny: Zatrzymano Pakistyńczyka i Irakijczyka, którzy nie powinni przebywać w Polsce
12-12-2017 00:27   Janusz Ludwiczak
Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na dworcu Poznań Główny w pociągu relacji Warszawa - Berlin 67-letniego Pakistyńczyka, który przebywał w Polsce nielegalnie. Kilka dni wcześniej również na dworcu w pociągu do Berlina zatrzymano obywatela Iraku, który aby podróżować swobodnie po Europie zamierzał udawać obywatela Szwecji, a w bagażu posiadał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

W miniony czwartek funkcjonariusze poznańskiego oddziału Straży Granicznej ujawnili cudzoziemca, którego pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany.

W pociągu relacji Berlin-Warszawa funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec obywatela Pakistanu. Podczas weryfikacji przedstawionych przez mężczyznę dokumentów, ustalono, że 67-letni cudzoziemiec figuruje w bazach danych jako osoba, której wjazd i pobyt na terytorium Polski jest niepożądany. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że obcokrajowiec posiada tytuł pobytowy na terytorium Niemiec, więc bezzwłocznie został on zawrócony do kraju zamieszkania – wyjaśnia kpt. Rafał Potocki, p. o. rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Z kolei kilka dni wcześniej, w ubiegły poniedziałek, 4 grudnia strażnicy graniczni zatrzymali obywatela Iraku, który aby podróżować swobodnie po Europie zamierzał udawać obywatela Szwecji, a w bagażu posiadał jeszcze dwa sfałszowane dokumenty.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy w pociągu relacji Warszawa-Berlin wylegitymowali 34- letniego mężczyznę , który do kontroli przedstawił szwedzki dowód osobisty. Dokument wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Przeczucie nie myliło pograniczników gdyż w wyniku analizy dokumentu okazało się, że dowód został podrobiony. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się , że Szweda udawał obywatel Iraku, który w bagażu posiadał swój oryginalny dokument. Obywatel Iraku, który posłużył się podrobionym dowodem, został zatrzymany. W trakcie przeszukania bagażu mężczyzny ujawniono jeszcze dwa przerobione dokumenty- polski paszport oraz włoski dowód. W toku prowadzonych czynności mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 3 lata. Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne zobowiązujące go do powrotu Do tego czasu obywatel Iraku przebywać będzie w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców – tłumaczy Rafał Potocki ze Straży Granicznej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: