Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wolontariusze łazarskiej Szlachetnej Paczki pomogli 65 rodzinom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wolontariusze łazarskiej Szlachetnej Paczki pomogli 65 rodzinom
11-12-2017 01:23   Janusz Ludwiczak
Po raz piąty na Łazarzu, a siedemnasty w Polsce zrealizowany został projekt "Szlachetna Paczka", którego celem jest niesienie pomocy rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie. W samym rejonie Poznań-Łazarz pomoc otrzymało 65 rodzin, dzięki pomocy 27 wolontariuszy i wsparciu dobrych ludzi.

W tym roku "Szlachetna Paczka" dotarła do 19 870 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Co roku projekt jednoczy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców. W tym roku w akcję zaangażowało się 810 351 osób.

"Szlachetna Paczka" już po raz piąty realizowana była również na Łazarzu. Potrzeby rodzin były różne. Jedni ledwo wiążą koniec z końcem, inni muszą liczyć każdą złotówkę. Są również rodziny zmagające się z problemem alkoholizmu jednego z rodziców dziecka czy problemów lokalowych - braku ogrzewania i ciepłej wody.

W tym roku mieliśmy 27 wolontariuszy. Dzięki ich dobroci serca udało się pomóc 65 rodzin w potrzebie. Wolontariuszem "Szlachetnej paczki" mógł zostać każdy, kto miał ukończone 18 lat i miał motywację – wyjaśnia Magdalena Kaczmarek ze Szlachetnej Paczki oddział Poznań-Łazarz.


Komentarze (2)

11-12-2017 18:39:28
maciej
to piękna rzecz -bezinteresowna pomoc innym.
11-12-2017 10:06:27
poznanianka
Cieszę się ,że mamy ludzi , którzy jako wolontariusze niosą pomoc innym.Gratuluje ludziom młodym , ale nie tylko ,że uczą się lub już umieja pomagać i być coraz wrażliwszymi I co zapewne istotne to dotarcie do tych ,którzy z uwagi na bardzo niski status materialny żyją skromnie , a czasami w biedzie.O tych naszych sąsiadach , znajomych możemy dowiedziec się kontaktując się z nimi przez cały rok. Bo niedostatek ma liczne oblicza.Na Sw Lazarzu można zauważyć ludzi , którzy mieszkaja tu , już z kolejnymi pokoleniami ( za ściana ).Ale zaczyna nie brakować rodzin z dziećmi , gdzie potrzeb jest wiele .Gratuluje wolontariuszom ,życzę pomyślności.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: