Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pomimo zakazu wielu kierowców łamie przepisy i z Głogowskiej skręca w lewo w Berwińskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pomimo zakazu wielu kierowców łamie przepisy i z Głogowskiej skręca w lewo w Berwińskiego
07-12-2017 01:47   Janusz Ludwiczak
We wtorek wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ulicy Głogowskiej, polegające na likwidacji lewoskrętu w Berwińskiego. Mimo nakazu jazdy prosto wielu kierowców łamie przepisy i wjeżdża na torowisko blokując przejazd tramwajom. Zmotoryzowani, którzy jednak jeżdżą niezgodnie z przepisami muszą liczyć się z mandatem w wysokości 250 złotych.

Lewoskręt z ulicy Głogowskiej w Berwińskiego został zlikwidowany z dwóch powodów - bezpieczeństwa w wyniku wielu kolizji, który miały miejsce na tym skrzyżowaniu a także poprawy przejazdu tramwajów, gdyż wielokrotnie kierowcy skręcający w lewo z głównej arterii Łazarza w stronę Placu Wyspiańskiego mimo przeznaczonego do skrętu w lewo pasu wjeżdżało na torowisko blokując tym samym przejazd bimbom i wielu osobom, które dojeżdżają komunikacją miejską do centrum i w dalsze rejony Poznania.

Od wtorku kierowcy by dojechać w rejon ulicy Matejki i Wyspiańskiego muszą z ulicy Głogowskiej skręcić w prawo w Strusia, następnie w lewo w Małeckiego, później w lewo w Kanałową, przejechać w poprzek przez Głogowską do ulicy Berwińskiego. Jednak część zmotoryzowanych łamie przepisy ruchu drogowego i nie tylko łamie znak nakazu jazdy prosto, ale również wjeżdża na torowisko. Zdarzają się nawet sytuacje, że na torach tramwajowych ustawia się po cztery, pięć samochodów.

Kierowcom przypominamy! Za niestosowanie się do znaku C-5 "nakaz jazdy prosto" grozi mandat w wysokości 250 złotych i 5 punktów karnych. Jednak wielu kierowcom może się upiec, gdyż ani we wtorek ani w środę w miejscu, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego nie było ani jednego policjanta z drogówki.


Komentarze (6)

12-12-2017 22:10:19
Autor
Dziś rano około godziny 8 widziałem skręcającego w lewo busa......"niestety miał pecha" bo na Berwińskiego stali panowie policjanci i zapewne wręczyli mu mandacik. Może to jest jedyny sposób, żeby nauczyć ludzi patrzenia na znaki.
12-12-2017 13:53:43
eka z małeki
-mimo upływu czasu kierowcy z rej.PO namiętnie skręcają w lewo o 7-40 widziałem nieciekawe sytuacje,głośno było!!!Podobno o zakaż skrętu w lewo wnosiła nasza ukochana podobno przez wszystkich poluuucja!!!Wręcz dziwi aż taki brak zdecydowanej reakcjiiiiiiii!!!!! eka
08-12-2017 12:09:11
morlock
@Pieszy Miejski Zasmucę Ciebie bo bywa tam (Engla byłego) często SM. Czai się między parkującymi dostawczakami lub gdy ich brak, po bramach. Patrole to przeważnie tandemy - meno/andro. Ps for all. Dziś widziałem jak gładzik minutówki na winklu Matej/Kasprza/Niegola/ usiłowała uruchomić "nowa" Poznanianka. Pozdrawiam rudą mamcię z pociechą. Ps. Proszę Panienki - gładzenie,dotykanie a wreszcie walenie urękawicznioną dłonią w czujnik NIE przyspieszy włączenia zielonego specjalnie dla Pani. Burmistrz na zagrodzie równy Wojewodzie to może u Was i gdzieś tam się sprawdza. TU JEST POZNAŃ a statut "menrza" nie upoważnia Pani do walenia w czujnik dotykowy i to w rękawiczce. Dobrze choć że inwektywy pozostały w Pani myśli ;-)
07-12-2017 12:42:07
Pieszy Miejski
Przecież jedyne patrole z tzw. prewencji łapią pieszych, którzy przejdą na czerwonym (gdzie tu prewencja?). Na Niegolewskich gdzie jest ten sam problem, nigdy patrolu nie uświadczyłem
07-12-2017 11:06:07
morlock
Heh. Wczoraj z kumpem o tym rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku że gdyby ustawić tam ze trzech miśków to w dobę wyrobią kwartalną "normę" wlepianych mandatów, choć uczciwie przyznam że ja też często na pamięć jeżdżę.
07-12-2017 07:01:47
Negatyw
2 policjantów: jeden przed skrętem, a drugi za. Ludzi trzeba KARAĆ (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: