Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zespół Szkół Muzycznych najpóźniej w 2020 roku przeniesie się na Wildę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zespół Szkół Muzycznych najpóźniej w 2020 roku przeniesie się na Wildę
05-12-2017 04:29   Janusz Ludwiczak
Wkrótce rozpocznie się budowa nowej siedziby Zespołu Szkół Muzycznych, która ma powstać na terenie dawnej szkoły samochodowej przy zbiegu ulic 28 Czerwca 1956 r. i Krzyżowej na Wildzie. Placówka, która znajduje się w budynku należącym do Kurii ma wyprowadzić się z Głogowskiej ma wyprowadzić się najpóźniej w 2020 roku. A czy wiadomo co później będzie mieścić się w budynku przy ul. Głogowskiej 90?

Przypomnijmy. W lipcu 2014 roku budynek przy ul. Głogowskiej musiało opuścić VIII LO, gdyż stał się on własnością kurii. W 2007 roku nieruchomość prawomocnym wyrokiem odzyskała Archidiecezja Poznańska. Kuria domagała się od miasta 6 mln zł odszkodowania za korzystanie z pomieszczeń budynku przez okres czterech lat (2007-2011) oraz 600 tys. zł rocznego czynszu. Ostatecznie w połowie 2012 r. władze miasta i przedstawiciele kościoła podpisali umowę w sprawie dalszego korzystania przez VIII LO z budynku przy ul. Głogowskiej 92. Kuria otrzymała od miasta 4,5 miliona złotych zaległego czynszu za pięcioletnie użytkowanie budynku. Od prawomocnego wyroku w czerwcu 2012 r. do czasu wyprowadzki "Ósemki" w lipcu 2014 r. miasto płaciło kurii również comiesięczny czynsz w wysokości 53 tys. zł, czyli w sumie blisko 1,4 mln zł. Od 1 września 2015 r. w gmachu dawnego 8 LO mieści się Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki i Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców im. bł. Natalii Tułasiewicz.

Kuria stała się również prawomocnym właścicielem sąsiedniego budynku przy ul. Głogowskiej 90, w którym mieści się Zespół Szkół Muzycznych, podlegający pod Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wiadomo już, że szkoła ta przeniesie się na Wildę. Na terenie dawnego zespołu szkół samochodowych przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 125 powstanie nowy gmach. W kwietniu 2015 r. rozstrzygnięto konkurs na prace projektowe dotyczące opracowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej nowego budynku. W sierpniu tego roku Zespół Szkół Muzycznych otrzymał pozwolenie na budowę, a kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na "Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu – zarządzanie, kontrola i nadzór nad wykonaniem inwestycji pn. Budowa budynku Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. 28 czerwca 1956 roku".

Zespół Szkół Muzycznych ma podpisaną umowę z Kurią do końca 2019 roku, ale wiadomo, że placówka pozostanie przy Głogowskiej tak długo, póki nie powstanie nowa siedziba.

Będziemy na Głogowskiej, dopóki nie zbudujemy nowej siedziby. Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę. Mamy gotowe pozwolenia. Chcemy, by sama budowa trwała 18 miesięcy – wyjaśnia Wojciech Michalski, dyrektor Zespół Szkół Muzycznych.

A co mogłoby powstać w budynku przy ul. Głogowskiej 90, gdy wyprowadzi się szkoła muzyczna?

Mamy podpisaną umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którą możemy przedłużyć jak będzie trzeba. W gmachu tym na pewno będziemy realizowali cele oświatowo-charytatywne. Nie przewidujemy tam żadnego banku jak niektórzy nas oto posądzają. Zastanowimy się jeszcze nad tym co będzie w budynku, jest na to za wcześnie. Na pewno nie przewidujemy obiektu handlowego – wyjaśniał nam w 2015 r. ks. Henryk Nowak, ekonom Archidiecezji Poznańskiej.


Wiz: biuro architektoniczne Piw-Paw
Zespół Szkół Muzycznych ma przenieść się do nowej siedziby, która znajdować będzie się przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 125 (na rogu Krzyżowej) na Wildzie


Komentarze (2)

06-12-2017 07:17:26
Negatyw
Jeszcze trochę i czarni wyrzucą cały Poznań za burtę... (!!!!!). A podobno jesteśmy państwem świeckim...
05-12-2017 16:10:11
As
Ekonom. No jprdl te brzuchate pajace nawet swojego ekonoma maja... A maja sie nie zapatrywac na cielca materialnego
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: