Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Biesiadny folklor w Parku Wilsona {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Biesiadny folklor w Parku Wilsona {WIDEO}
13-08-2009 14:19   Janusz Ludwiczak
Zespoły tańca ludowego z Mołdawii, Rosji, Serbii, Węgier i Polski można było zobaczyć podczas koncertu inauguracyjnego IX Światowego Festiwalu Folkloru "Integracje 2009".

Koncertem inauguracyjnym zatytułowanym "Biesiada Ludowa" rozpoczął się w poniedziałek IX Światowy Festiwal Folkloru "Integracje 2009".

Podczas koncertu wystąpiło sześć zespołów folklorystycznych i tańca ludowego nie tylko z Polski, ale i z Mołdawii, Serbii, Węgier i Rosji.

Zespoły folklorystyczne pokazały się nie tylko w Parku Wilsona, ale w barwnej paradzie, która przeszła ulicą Półwiejską.

IX Światowy Festiwal Folkloru "Integracje 2009" ma zakończyć się w niedzielę o godz. 21:00 wielkim koncertem finałowym "Muzyka w folklorze świata" w Parku Wieniawskiego, przy Moście Teatralnym. Wtedy też powinien pojawić się Folklorystyczny Balet Ekwadorski "Quitus", którego zabrakło na poniedziałkowym koncercie w Parku Wilsona. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 11:00 przejdzie korowód ulicami Poznania z ulicy Mostowej do Starego Rynku, gdzie dla poznaniaków i turystów przygotowano naukę tańca.

Festiwal "Integracje" istnieje od 2001 roku. Od samego początku jej organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego. Celem "Integracji" jak sama nazwa mówi jest integracja, ale także pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw. W ubiegłych latach zaprezentowały się takie kraje jak Bułgaria, Ukraina, Palestyna, Macedonię, Albanię, Czechy, Litwa i oczywiście Polska.


Komentarze (1)

13-08-2009 14:46:40
max
Szkoda, że nie mogłem wtedy być, ale koncert musiałbyć ciekawy. Nie mam wyboru w niedzielę o 21 zasuwam do Parku Wieniawskiego na koncert finałowy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: