Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się adwent. W kościołach będą odprawiane roraty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się adwent. W kościołach będą odprawiane roraty
03-12-2017 00:32   Janusz Ludwiczak
W niedzielę wierni rozpoczynają adwent, czyli okres radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Codziennie zazwyczaj o godz. 6 rano aż do wigilii w kościołach odprawiane będą roraty. W niedzielę rozpoczyna się też nowy rok liturgiczny w kościele katolickim.

3 grudnia w kościele katolickim rozpoczyna się adwent, okres radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent trwa przez cztery niedziele, podczas których kapłani odprawiają msze święte w ornatach koloru fioletowego. W każdą niedzielę adwentu zapalana jest kolejna świeca na wieńcu adwentowym, a jak łatwo się domyśleć jest ich w sumie cztery.

W poprzednią niedzielę w kościołach zostały poświęcone opłatki, które wierni mogą nabywać po eucharystiach i w biurach parafialnych. Po raz 24. rozpoczęła się też sprzedaż Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece wigilijne można kupić w ramach akcji "Miłosierdzie jest jedno" prowadzonej przez Caritas, na rzecz ubogich dzieci. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać nie tylko w kościołach katolickich, ale również w parafiach ewangelickich i prawosławnych. W tym roku 10 groszy ze sprzedaży każdej świecy przeznaczone zostanie dla na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w slumsach.

Codziennie, w dni powszednie wierni gromadzić będą się na roratach, czyli mszach odprawianych o wschodzie lub zachodzie słońca gdy jest jeszcze ciemno. W mszach roratnich uczestniczą często najmłodsi, którzy przychodzą ze świecami, a w kościołach jest całkowita ciemność.

W niedzielę rozpoczął się również nowy rok kościelny poświęcony Duchowi Świętemu, pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

Roraty w łazarskich świątyniach odprawiane będą przeważnie rano, kwadrans po godz. 6:
Parafia Chrystusa Sługi, ul. Palacza 7 - od poniedziałku do piątku o godz. 6:15., które poprzedzą Godzinki o godz. 6:00.
Parafia Matki Boskiej Bolesnej, ul. Głogowska 97 - od poniedziałku do piątku o godz. 6:15 dla młodzieży i dorosłych, o godz. 18:00 dla dzieci oraz w soboty o godz. 7:00
Parafia Św.Anny, ul.Matejki/Limanowskiego 13 - od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 dla młodzieży i starszych, o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku dla dzieci
Parafia Michała Archanioła, ul.Stolarska 7 - od poniedziałku do soboty o godz. 6:15 dla młodzieży i dorosłych oraz o godz. 18:00 dla dzieci.


Komentarze (3)

13-12-2017 20:25:42
pat
Co z tego ze roraty o 18 dla dzieci u MBB jak zadnych nie odprawia proboszcz. tylko wkurzony łazi że w ogóle dzieci do kościoła zostały wpuszczone. To jest przykre. Najlepiej ich wszystkich zamknąć w żałosnym domu katolickim. Musimy w końcu jako rodzice się tym tematem zając. Zapytajmy w czasie zblizającej się koledy dlaczego nasze dzieci oglądają proboszcza tylko w czasie mszy komunijnej i nigdzie więcej. Na mszy dla dzieci go nie ma, do spowiedzi chodzimy też go nie ma, nie przyechodzi błogosławić dzieci po komunii, tylko za pomnikami biega, za biskupami, i swoim ornitolostwem godnym litości. Może na kolędzie będzie trzeba o to zapytać. To dopiero byłoby ciekawe.
05-12-2017 14:17:04
eka z małeki
-adwent piątą porą roku!!! eka
03-12-2017 13:56:31
ja
Wreście u MBB na Łazarzu roraty dla dzieci o 18.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: