Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczniowie z Górczyna nawiązali "międzynarodowy język przyjaźni" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczniowie z Górczyna nawiązali "międzynarodowy język przyjaźni"
27-11-2017 11:43   Janusz Ludwiczak
Uczniowie Gimnazjum nr 50 wzięli udział w wymianie polsko-rosyjskiej. Gimnazjaliści z Górczyna najpierw uczestniczyli w warsztatach tanecznych, opracowali scenariusz filmu, którego motywem przewodnim jest taniec i wcielili się w roztańczonych aktorów. Zajęcia odbywały się w Sankt Petersburgu.

W ramach programu polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży dofinansowanego przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia Gimnazjum nr 50 (Szkoła Podstawowa nr 10 z oddziałami gimnazjalnymi) realizowała projekt "Taniec – międzynarodowy język przyjaźni wystukiwany nogami!", który polegał na wymianie uczniów z Górczyna z młodzieżą Państwowego Liceum nr 64 w Sankt Petersburgu.

W programie uczestniczyli uczniowie w wieku 13 i 14 lat, którzy uczestniczyli w warsztatach tanecznych, opracowali scenariusz filmu, którego motywem przewodnim jest taniec i wcielili się w roztańczonych aktorów. Uczestnicy projektu poznali również tajniki pracy tancerzy oraz ich żmudną drogę edukacji. Zrozumieli, że taniec może być sposobem na życie ale także przyjemnością i relaksem. Dzięki wspólnym zajęciom młodzież miała okazję do lepszego poznania się. Również był czas na zwiedzanie pięknych miast i poznanie kultury polskiej i rosyjskiej – wyjaśnia Iwona Połczyńska-Rolek, koordynatorka projektu.

Uczniowie mogli zwiedzić Ermitaż, Peterhof, twierdzę Pietropawłowską, popływać statkiem po kanałach Petersburga, zobaczyć zajęcia w szkole baletowej Eifmanna oraz słynną Nową Scenę Teatru Maryjskiego.

W październiku odbyła się rewizyta. Uczniowie z Gimnazjum nr 50 zaprosili swoich kolegów i koleżanki z Rosji, gdzie wspólnie realizowali zajęcia taneczne i przygotowali spektakl teatralny "Rigoletto". Goście z Sankt Petersburga zwiedzili najciekawsze poznańskie zabytki i atrakcje turystyczne, również sami przygotowywali rogale świętomarcińskie w Muzeum Rogala.

Ale najcenniejszy był czas wspólnie spędzany podczas przygotowań do zajęć, wspólnych spotkań, uroczystego zakończenia i dyskoteki. W Poznaniu młodzież żegnała się ze łzami w oczach obiecując sobie jeszcze się spotkać. Wielu uczniów podkreślało, że program pozwolił im lepiej poznać życie w drugim kraju i zmienić zdanie, które wcześniej wynikało z panujących stereotypów w Polsce i Rosji. Program był bardzo potrzebny a realizację uważam za udaną i niezmiernie satysfakcjonującą – podsumowuje Iwona Połczyńska-Rolek.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: