Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Dmowskiego powstanie droga rowerowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Dmowskiego powstanie droga rowerowa
27-11-2017 10:48   Janusz Ludwiczak
W piątek ZDM rozpocznie konsultacje społeczne w sprawie drogi rowerowej, która ma powstać na ulicy Dmowskiego od Rynku Łazarskiego w kierunku Górczyna.

Zarząd Dróg Miejskich planuje wybudować drogę rowerową wzdłuż ulicy Dmowskiego, od Rynku Łazarskiego aż do ulicy Miedzianej na Górczynie.

Połączenie będące przedmiotem konsultacji to trasa główna (R4 zachód), uwzględniona w Programie Rowerowym. W związku z istniejącymi warunkami terenowymi oraz miejscami, w których należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo podróżujących, koncepcja podzielona została na dwa odcinki - od Rynku Łazarskiego do ul. Hetmańskiej i od ul. Hetmańskiej do ul. Miedzianej. Koncepcja ma na celu stworzenie głównej, dwukierunkowej drogi dla rowerów o szerokości od 2m do 3m w całości wykonanej z nawierzchni bitumicznej, która umożliwi szybki przejazd na projektowanym odcinku. Separacja ruchu rowerowego od ruchu samochodowego i pieszego oraz przebudowa skrzyżowań i realizacja przejazdów rowerowych zapewni podróżującym większe bezpieczeństwo i swobodę – informuje ZDM.

Więcej informacji wraz z projektami ZDM przedstawi na swojej stronie internetowej 1 grudnia. Konsultacje, które potrwają do 15 grudnia prowadzone będą w formie korespondencyjnej za pośrednictwem e-mail, przesyłając pocztą tradycyjną lub dostarczając osobiście do siedziby przy ul. Wilczak 17.

Do sprawy wrócimy.

Dodajmy, że pierwotnie droga rowerowa planowała była na ulicy Głogowskiej. Jednak po kwietniowym spotkaniu przedstawicieli grunwaldzkich rad osiedli i miejskich radnych z wiceprezydentem Maciej Wudarskim ustalono, że pomiędzy Mostem Dworcowym a wiaduktem Kosynierów Górczyńskich rowerzyści będą jeździć alternatywnymi trasami - przez ul. Jarochowskiego lub Dmowskiego. To drugie rozwiązanie zakłada również przedłużenie ulicy Małeckiego do Zachodniej. Więcej w artykule: Nie będzie zwężenia Głogowskiej. Droga rowerowa zostanie poprowadzona Dmowskiego lub Jarochowskiego.


Komentarze (14)

01-12-2017 15:51:10
Łukasz Prymas
W ramach konsultacji DDR na Dmowskiego można poprzeć wariant alternatywny Wariant alternatywny zakłada skierowanie ruchu rowerowego na uspokojoną jezdnię na odcinku od ul. Potockiej do Rynku Łazarskiego. Proponowane rozwiązanie dotyczące organizacji ruchu w ramach wariantu alternatywnego jest wyłącznie poglądowe i będzie skorelowane z wprowadzeniem strefy uspokojenia ruchu na Łazarzu w ramach oddzielnego zadania. To najlepsze rozwiązanie. Prośba o poparcie poprzez składanie uwag do DAM.
30-11-2017 08:11:23
Łukasz Prymas
@ On Stąd A gdzie Pan wyczytał, że nie podejmujemy działań? Nie poczuwanie się, nie oznacza braku działania. Ale lepiej rzucać niczym nie poparte kalumnie. Brawo.
29-11-2017 22:54:39
łazarzanin
Oby droga rowerowa stała się faktem. W starej i gęsto zabudowanej dzielnicy nie da się zaplanować miasta pod ruch samochodowy. Zawsze będą za wąskie jezdnie i za mało miejsc parkingowych.
29-11-2017 09:08:23
On Stąd
Drodzy radni. Jedyne co potraficie to nie poczuwać się? i nie mieć nie wspólnego? skoro tak to jesteście do wymiany. To Wy zostaliście wybrani aby reprezentować Poznaniaków ze swojego fyrtla. Więc skoro umiecie tylko umyć ręce to czas na dymisję. Brak Wam odwagi na podjęcie walki o nie budowanie niepotrzebnej drogi rowerowej? Czy coś innego Wami kieruje? Kolejna droga rowerowa jest wymysłem zastępcy Dżej Dżeja pana Wadurskiego kiedys handlarza na straganie warzywnym dziś wszech wiedzącego nt. ścieżek rowerowych. Efekt jego wszech wiedzy widać w mieście
28-11-2017 12:09:30
Bazyli
Dopiero co po wielu, wielu latach zrobiono chodnik, na który mieszkańcy długo czekali. Teraz kierowcy czekają od lat na wymianę połatanego asfaltu. A priorytet ma znów droga rowerowa??? I co, teraz ten zrobiony dopiero chodnik będą przesuwać, czy połowa będzie dla pieszych, a połowa dla rowerów? Jako osoba starsza nie znoszę, gdy obok mnie po chodniku jedzie rowerzysta, kiedyś wyprzedzając mnie zahaczył o moją kulę, co mogło się dla mnie skończyć jeszcze większym kalectwem. Na Głogowskiej i innych ulicach Łazarza też jeżdżą po chodnikach, nawet tam, gdzie mają zrobione ścieżki rowerowe.
28-11-2017 11:42:55
Łukasz Prymas
Ja również nie poczuwam się do odpowiedzialności za planowaną DDR. To inicjatywa ZDM, który nie słucha głosów m.in RO a robi co chce. Wkrótce mają ruszyć konsultację ws. uspokojenia ruchu na Łazarzu. Jak wprowadzi się uspokojenie ruchu m.in na ul. Dmowskiego to znikną powody dla wydzielania (i zabierania miejsc parkingowych - bo do tego się ten projekt sprowadza) specjalnej DDR, skoro będzie można jechać wygodnie i BEZPIECZNIE jezdnią. Po to ma być strefa uspokojonego ruchy na całym Łazarzu, by każdy czuł się bezpiecznie po nim poruszając, zarówno piesi jak i rowerzyści a także wbrew obawom wielu,"samochodziarze". Ale oczywiście, "ktoś wie lepiej" i na silę chce wszytko zepsuć pochopnymi, nie przemyślanymi projektami i decyzjami.
28-11-2017 05:40:26
magda8001
No brawo. Chyba nie. Gdzie piesi mają chodzić?
28-11-2017 00:33:07
M.Łazarz
Przepraszam a co ja mam wspólnego z planowaną drogą rowerową?
27-11-2017 22:21:29
....
Brak słów, po pierwsze rowerzyści i tak będą zaiwaniać po chodniku. Po drugie, na tej ulicy nie ma to miejsca, z jednej strony wąsko i z drugiej wąsko, dodajmy do tego mistrzów parkowania. Po trzecie, jak to dociągnąć do Hetmańskiej? Rozumiem, że zostanie dobudowane przejście, chociaż i tak znając życie rowerzyści oleją drogę rowerową, po stronie Góreckiej (już nie raz bym został tam rozjechany, tak po tej stronie gdzie jest chodnik, a droga jest po drugiej). Po czwarte, wyobrażam sobie, jak dziecko wybiegnie z przedszkola na Dmowskiego i wleci pod rower, tak dzieci są nieprzewidywalne. Po piąte Dmowskiego, nie jest, tak straszną ulicą, by unikać jazdy po jezdni, nie przesadzajmy. Po szóste, są ważniejsze rzeczy na tym osiedlu, które czekają, przemilczę Kolejową, wybieg dla psów, który jest obiecywany, od dobrych kilku lat. Szkoda, że olewa się starszych ludzi, młodzież itd. Łazarz ma potencjał, tylko trzeba chcieć, szkoda, że Ci wyżej tego nie dostrzegają. Zaraz ktoś mądry powie, że to idź do rady osiedla, może i bym poszedł, ale nie mam szans...
27-11-2017 16:05:34
Andrzej
i bardzo dobrze !ae
27-11-2017 15:34:57
as
Brawo Rado osiedla Łazarz, brawo pani Łazarz, bhawo panie Olszak!! Jak dlugo jeszcze ta rowerowa paranoja bedzie trwala w tym miescie???
27-11-2017 11:49:10
M
Super, oby jak najszybciej
27-11-2017 11:48:59
morlock
"Na Dmowskiego powstanie droga rowerowa." Co mnie to? NATOMIAST na krzyżówce Limanowskiego z Drużbackiej obowiązuje RÓWNORZĘDNE skrzyżowanie. Dziś dopiero znak A-5 zlokalizowany coś koło hotelu zoczyłem. Ch.g.w. kiedy go posadzili. Pierwszeństwo dla jadących z prawej. Więc UWAGA !!!!!!!!!!!!!! Może to głos na puszczy ale AWRUK nie jeździjcie na pamięć zwłaszcza że coś (nie wiem czy skutecznie) usilnie dąży do paraliżu ruchu mechanicznego na Łazarzu.
27-11-2017 11:21:04
gość
a jak będzie z parkowaniem i ruchem samochodowym?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: