Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni Lewicy chcą zapytać mieszkańców o budżet i jakie realizować inwestycje na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni Lewicy chcą zapytać mieszkańców o budżet i jakie realizować inwestycje na Łazarzu
27-11-2017 00:34   Janusz Ludwiczak
– Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Łazarza do wspólnej pracy nad przyszłorocznym budżetem miasta Poznania i planem wieloletnim – zapowiada Katarzyna Kretkowska, radna Zjednoczonej Lewicy.

Jak już informowaliśmy prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił projekt budżetu Poznania na 2018 rok. Wśród proponowanych inwestycji na Łazarzu jest m.in. przebudowa Rynku Łazarskiego, dokończenie modernizacji pływalni letniej w Parku Kasprowicza, dalsze prace związane z dostosowaniem Areny do wymogów przeciwpożarowych. W projekcie budżetu zarezerwowano również środki na przygotowanie projektu przebudowy ulicy Kolejowej i budowy nowej trasy tramwajowej na os. Kopernika wzdłuż ulicy Kolejowej oraz rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarz.

Radni Inicjatywy Polskiej i SLD, tworzący klub radnych Zjednoczonej Lewicy zapraszają do wspólnej pracy nad projektem budżetu miasta Poznania na 2018 rok oraz projektem planu wieloletniego.

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Łazarza do wspólnej pracy nad przyszłorocznym budżetem miasta Poznania i planem wieloletnim – zapowiada Katarzyna Kretkowska, radna Miasta Poznania ze Zjednoczonej Lewicy.

W trakcie spotkania przedstawimy syntetyczną prezentację obu powyższych projektów, poinformujemy o zakresie ujęcia w nich spraw i pomysłów na których nam szczególnie zależało i zależy i tych, które Państwo indywidualnie wcześniej zgłaszaliście nam, oraz chcielibyśmy wysłuchać Państwa obecnych propozycji, wniosków i opinii, by móc je uwzględnić w dalszych pracach nad obydwoma projektami. W spotkaniu udział weźmie Wiceprezydent Tomasz Lewandowski – dodaje radna Katarzyna Kretkowska.

Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 19:00 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim 17.

A dlaczego spotkanie nie odbędzie się bliżej mieszkańców na Łazarzu?

Czasu jest mało, propozycje zmian do budżetu miasta i planu wieloletniego można składać jedynie do 2 grudnia. Sesja Rady Miasta na której oba projekty będą uchwalane odbędzie się 21 grudnia. Nie dalibyśmy rady organizować spotkać w każdej dzielnicy osobno, gdyż w każdy dzień mamy kilka komisji. Ledwo udało się znaleźć czas w ten poniedziałek – tłumaczy radna Katarzyna Kretkowska.


Komentarze (4)

28-11-2017 23:28:56
L.Domasłowska
Niestety, zgadzam się z przedmówcami, takie inicjatywy powinny być podawane z większym wyprzedzeniem. Przypuszczam, że frekwencja byłaby spora, bowiem wszystkie wspomniane planowane inwestycje budzą emocje i żywo interesują mieszkańców, o czym świadczyło spotkanie z prezydentem Jaśkowiakiem. Czy Pan Redaktor był na tym spotkaniu i może przekazać konkluzje?
28-11-2017 11:15:43
Pomponiarz
Mój komentarz nie był zarzutem wobec Redakcji. Był uwagą na temat działania organizatorów tych pseudokonsultacji - na stronach Miasta informacja ukazała się równie późno.
27-11-2017 19:59:05
REDAKCJA
@Pomponiarz: Informacje o spotkaniu otrzymałem dopiero w sobotę. Pozdrawiam
27-11-2017 18:11:25
Pomponiarz
Kolejne fikcyjne konsultacje - ogłaszane w dniu ich "przeprowadzenia".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Czułe struny" - przedstawienie w wykonaniu "Mojego Teatru". Scenariusz i reżyseria: Marek Zgaiński
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia 10.09. lub rezerwacja mailowa zapisy.klubk

25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: