Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spotkanie z kontrowersyjnym duchownym na temat islamu odbędzie się w parafii MBB - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spotkanie z kontrowersyjnym duchownym na temat islamu odbędzie się w parafii MBB
23-11-2017 21:59   Janusz Ludwiczak
– Jestem zbulwersowany. To nawoływanie do nienawiści wobec muzułmanów, szkoda, że angażuje się w to sąsiednia parafia. To tak samo jakbym ja godził się na spotkanie przeciwko chrześcijanom – mówi imam Youssef Chadid. W piątek w salce przy kościele Matki Boskiej Bolesnej odbędzie się spotkanie z ks. Dariuszem Oko na temat "Islam - jako zagrożenie dla Polski, Europy i chrześcijaństwa".

Ks. Dariusz Oko znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, w których atakuje współczesną kulturę, inne religie oraz mniejszości. W piątek odwiedzi Łazarz, gdzie o godz. 18:00 wygłosi wykład "Islam - jako zagrożenie dla Polski, Europy i chrześcijaństwa". Spotkanie odbędzie się w salce domu parafialnego przy kościele Matki Boskiej Bolesnej. Oburzony tym jest imam Youssef Chadid z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które mieści się przy ul. Biedrzyckiego.

Jestem zbulwersowany. To nawoływanie do nienawiści wobec muzułmanów, szkoda, że angażuje się w to kościół, sąsiednia parafia. To tak, jakbym ja zgodził się, by w naszym centrum odbyło się spotkanie przeciwko chrześcijanom. Trzeba szanować się nawzajem. Papież Jan Paweł II jasno mówił, że trzeba szanować naszych braci muzułmanów, sam ucałował Koran. W sierpniu odwiedził nas też arcybiskup Stanisław Gądecki. Nie rozumiem tego. Mieliśmy doskonałą współpracę z byłym proboszczem Parafii Chrystusa Sługi ks. Marianem Ciesielskim. Mamy doskonałe relacje z ks. Radkiem Rakowskim czy ks. Marcinem Wrzosem – mówi imam Youssef Chadid.

Będziemy prosić parafię o wyjaśnienia. Skierujemy pismo w tej sprawie. Jak to jest możliwe, że parafia pozwala na coś takiego. Czy oni znają naukę papieża Jana Pawła II i stanowisko papieża Franciszka? – dodaje imam Youssef Chadid.

Sam imam zastanawiał się czy nie udać się na to spotkanie, ale jak stwierdził może to być dla niego niebezpieczne.

Dlaczego takie spotkanie nie może się odbyć? To są ważne tematy. Najpierw trzeba posłuchać co będzie na tym spotkaniu, a nie zakładać od razu z góry, że będzie o nienawiści. Ks. Oko jest profesorem i wykładowcą, wszędzie się wypowiada. Radykalny islam na pewno jest zagrożeniem. U nas mówi się o wszystkim - o muzułmanach, baptystach, niewierzących – powiedział ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

Dodajmy, że 30 sierpnia ks. arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził muzułmanów z Biedrzyckiego, zwiedzając meczet - salę modlitewną, poznając kulturę i działalność centrum.


Komentarze (10)

27-11-2017 01:09:34
Paweł
Szkoda, że Youssef Chadid nie mial nic do powiedzenia w sprawie islamskiej mowy nienawiści, jaką jego gość i zwierzchnik głosił w jego meczecie. Obaj już dawno powinni być z Polski wywaleni.
25-11-2017 00:23:48
Jan
Ks. Oko to jeden z niewielu, którzy nie poddają się dyktaturze politycznej poprawności. A omamieni widzowie TVN i GW grzmią tak jak chcą tego medialni manipulatorzy.
24-11-2017 23:47:08
xXx
ja się obawiam radykalnego katolicyzmu, który wkrada się wszędzie, a nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiarą
24-11-2017 20:45:25
Parafianin
Za 20 lat przy takich spotkaniach na mszach większość ławek w parafii będzie pustych. Pamiętam czasy że kościół nie mógł pomieścić wszystkich wiernych na mszach.Sam z bólem serca chodzę na msze do naszej parafii, bo wierzę w Boga, ale to co robi kościół coraz mniej mi się podoba. w pełni popieram wypowiedź Ani.
24-11-2017 17:12:29
eka z małeki
-mój dziadek za bauera------z głodu z kilkoma ludżmi wykopali zdechłą świnię i po spowiedzi u polskiego księdza!!!!zostali postawieni pod ścianą,a inni zostali wywiezieni do obozów zagłady!Kto jest większym ZBRODNIARZEM ?????? O innych łatwo krzyczeć SWOICH nie widząc i nie chcąc tego widzieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
24-11-2017 14:56:18
M.
@do Olgi, przypomnij proszę kto był ofiarą masakry w Srebrenicy? Ludzie bywają okrutni i źli bez względu na wyznanie.
24-11-2017 14:16:38
do Olgi
Olga... co to za bzdety? Na starośc już ci zupełnie odwaliło więc siedź w domu i różaniec w rękę. Muzułmanie wysadzają się na potęgę na zachodzie a jak są u nas to i warto uświadamiać co to za "religia pokoju" a tłumaczenia że ktoś tam coś pocałował. Proszę poczytać co powiedział papież Benedykt w Ratyzbonie o islamie i wszystko się wyjaśni. Też jestem parafianinem i byłem na odpuście - wielkie brawo dla odważnych kapłanów którzy wiedzą co głosić czyli Boga a nie zaprzańskie teorie o tolerancji i poprawności politycznej. A i sam Exler by sobie z muzułmanami poradził tak jak Sobieski pod Wiedniem. To nasz król pokazał nam jaki powinniśmy mieć stosunek do islamu.
24-11-2017 14:03:46
Ania
Ks. Bolesław Exler w grobie się przewraca
24-11-2017 13:07:32
Olga
Księże Prałacie ! Mam nadzieję , że mój kościół wreszcie skończy z polityką! Jestem parafianką ponad 70 lat i absolutnie nie mogę pogodzić się z faktem , że liczy się tylko wygląd kościoła ( nie wszystko złoto, co się świeci), a nie parafianie!!!!Nie wielu proszę księdza jest naszych parafian . Przyjeżdżają ci , co słuchają polityki a od tego są media!!! Taką MÓJ KOŚCIÓŁ CIESZY SIĘ SŁAWĄ.! Ja chcę iść do kościoła po słowo Boże, Ewangelię !!!Chciałabym usłyszeć , co kościół robi dla " maluczkich " i biednych. Chciałabym usłyszeć naukę dla rodzin mających problemy z dziećmi , współmałżonkami!Nie chcę słów nienawiści dla ludzi. Jezus też był uchodźcą ..." z ZIEMI EGIPSKIEJ, Z DOMU NIEWOLI". MOJŻESZ PRZEPROWADZAŁ PRZEZ MORZE CZERWONE!!!Nie chcę kongresów na odpuście o kobietach!Czy nie widzimy pijanych kierowców zabijających ludzi? Czy nie mamy własnych mściwych , zabijających i uprowadzających kobiety ludzi! Mamy własny , rodzimy terroryzm.
24-11-2017 07:57:02
4SA
CIEKAWE CZY BĘDĄ ZBIERAĆ NA TACĘ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: