Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sąsiedztwo – granice bliskości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sąsiedztwo – granice bliskości
29-11-2017 20:36   Redakcja
Na początku grudnia w Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza będzie można zobaczyć efekty pracy i działań twórców biorących udział we wspólnym doświadczaniu kulturowych granic i konstruowaniu performatywnych lub wizualnych ich przekroczeń, które realizowane były w ramach projektu " Sąsiedztwo – granice bliskości".

Tytułowe "Sąsiedztwo" to eksperyment, a instalacja finałowa przygotowana przez iędzynarodową grupę twórców zaprasza do wejścia w relację z nie swoją tożsamością, zapośredniczenia pochodzenia i wykonania choreografii przygotowanej przez globalną politykę instrumentalizacji "innego".

Punktem wyjścia do doświadczenia, które zbudujemy w Scenie Roboczej była gestaltowa akademia zaprojektowana przez Agnieszkę Różyńską, zapraszająca do przyjrzenia się sztuce procesu, oporu i kolektywnym narzędziom do budowania sytuacji twórczych. A reinterpretacja pojęcia sąsiedztwa, konotowanego z bliskością społeczną, w kontekście zauważalnego w ostatnim czasie wzrostu zachowań ksenofobicznych i niechęci względem migrantów i migrantek, którzy coraz częściej są naszymi współmieszkańcami – sąsiadami, stanie się punktem odniesienia finałowych instalacji, performanców i prac – wyjaśnia Dominika Mądry ze Sceny Roboczej.

Finał projektu "Sąsiedztwo - granice bliskości" - interwencje artystyczne będzie można zobaczyć w Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza, które mieści się w budynku dawnego kina Olimpia (przy zbiegu Grunwaldzkiej i Matejki) w przyszły piątek, 1 grudnia o godz. 18:00 oraz w sobotę, 2 grudnia również o godz. 18:00. Wstęp wolny.


Fot: Scena Robocza

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: