Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W grudniu zakończy się remont peronów na dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W grudniu zakończy się remont peronów na dworcu
17-11-2017 05:03   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej w grudniu zakończą się prace związane z remontem peronów pomiędzy Dworcem Zachodnim a gmachem starego dworca.

Obecnie na dworcu trwa remont peronu 5, który zakłada odrestaurowanie zabytkowej wiaty, wymianę nawierzchni peronów i torów kolejowych. Pojawią się również nowe ławki, kosze na śmieci, elektroniczne tablice z rozkładem jazdy oraz godzinami przyjazdów i odjazdów pociągów. Podobnie jak na peronie 4 i 6 pojawi się winda.

Modernizacja infrastruktury kolejowej na stacji Poznań Główny obejmuje remont nie tylko peronów 4a, 4, 5 i 6, ale także modernizację tunelu pod nimi. PLK wyposaży go w dodatkowe 3 windy prowadzące na perony, co ułatwi dostanie się na nie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz z ciężkim bagażem. Dodatkowo w tunelu zostanie zainstalowany monitoring, co zwiększy bezpieczeństwo podróżnych. Wyremontowane zostaną tory w obrębie stacji, rozjazdy i sieć trakcyjna – powiedział Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Remont zakończy się najpóźniej w grudniu. Inwestycja będzie kosztować w sumie 40 mln zł.

To nie jedyna inwestycja realizowana w kompleksie całego węzła Poznań Główny. Od lipca trwa przebudowa budynku Dworca Zachodniego.

Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących w budynku zamontowane zostaną specjalne ścieżki prowadzące oraz tabliczki w języku Braille’a. Okienka w kasach zostaną obniżone. W budynku pojawi się także pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących. Dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych będą też toalety – wyjaśnia Maciej Bułtowicz, rzecznik PKP.

W ramach inwestycji zaprojektowano nadbudowę budynku, renowację elewacji i rekonstrukcję pierwotnej formy rzeźby wieńczącej wejście do budynku, wykonanej z brązu. Ponadto o 2 metry podwyższony ma zostać dach dworca, a na elewacji pojawi się napis stylizowany na przełom lat 20. i 30. XX wieku.

Inwestycja, która ma zakończyć się w połowie roku będzie kosztować blisko 9,5 mln zł. Koszty te pokryte ze środków własnych PKP SA i kasy budżetu państwa.


R E K L A M A

Komentarze (1)

23-11-2017 07:12:39
Negatyw
I tak mamy jeden z najgorszych dworców w Polsce... (!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

04

lip

do 06-07-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Szczyt Bałkanów Zachodnich

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: