Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mobilny Zespół Rozminowania pokazywał licealistom z Marcinka co robić w sytuacji zagrożenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mobilny Zespół Rozminowania pokazywał licealistom z Marcinka co robić w sytuacji zagrożenia
09-11-2017 01:41   Janusz Ludwiczak
Licealiści z Marcinka podczas ostatnich warsztatów z cyklu "Bezpieczny uczeń" mieli okazję spotkać się z żołnierzami 16. Jarocińskiego Batalionu. Mobilny Zespół Rozminowania EOD zaprezentował uczniom I LO specyfikę swojej pracy oraz jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia gdy znajdziemy urządzenie wybuchowe.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazje nauczyć się jak rozpoznać niebezpieczne urządzenia typu IED, jakie służby należy powiadomić i jak postępować w takiej sytuacji. Po zakończonej prezentacji oraz ćwiczeniach praktycznych uczniowie z ogromnym zainteresowaniem zapoznali się ze sprzętem jakim dysponował MZR EOD m. in. lekkim robotem rozpoznawczym i kombinezonem przeciwwybuchowym. Wiedza i umiejętności przekazane przez żołnierzy 16 brl bez wątpienia wpłyną na pewność siebie i sposób zachowania się uczniów naszej szkoły w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia – informuje Kamil Koperski z Marcinka.


Fot: I LO

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lis

do 21-12-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Jarmark Świąteczny

16

sty

do 18-01-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Polagra Premiery 2026 - Międzynarodowe Targi Rolnicze

03

lut

do 06-02-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Budma - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
Intermasz - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
Stone - Targi Branży Kamieniarskiej

24

lut

do 27-02-2026
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Meble Polska - targi meblowe

06

mar

do 30-11--0001
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Rybomania - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: