Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzy firmy chcą wywozić śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trzy firmy chcą wywozić śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie
06-11-2017 23:22   Janusz Ludwiczak
Remondis, FB Serwis i Komunalnik nadesłały swoje oferty na odbiór i wywóz śmieci. Zwycięska firma będzie aż do końca września 2021 r. wywozić odpady na Łazarzu i Grunwaldzie.

Przypomnijmy. Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" ogłosił kolejny przetarg na odbiór i wywóz śmieci. W poprzednim zamówieniu zwycięska firma Komunalnik zaoferowała zbyt niską stawkę, nie pokrywającą kosztów i przetarg unieważniono. Nie pomogło nawet odwołanie się do Krajowej Izby Odwoławczej.

Do poprzedniego przetargu stanęły aż cztery firmy, w tym FB Serwis, który obecnie wywozi odpady z Łazarza i Grunwaldu, oferując kwotę 41 mln 491 tys. zł. Najwyższą stawkę – 41 mln 575 tys. zł zaoferowało konsorcjum Remondis Sanitech Poznań wraz z partnerami. Do przetargu stanęły dwie spółki – ATF z Mirosławca (26 mln 704 tys. zł) oraz wrocławski Komunalnik, który za wywóz śmieci zaproponował zbyt niską kwotę, jedyne 21 mln 240 tys. zł.

Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" postanowił przetarg anulować, jednak Komunalnik odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO przyznała jednak rację GOAP-owi, który odrzucił najtańsze oferty.

Dla sektora Grunwald postępowanie przetargowe nie zostało rozstrzygnięte, ponieważ oferty FB Serwis oraz konsorcjum, którego liderem jest Remondis-Sanitech Poznań uznane zostały za zbyt wysokie, czyli znacznie przekraczały cenę zamawiającego. Oferta firmy ATF nie została uwzględniona, ponieważ oferent nie wniósł gwarancji bankowych na ten sektor, z kolei oferta firmy Komunalnik, została odrzucona ze względu na rażąco niską cenę. Komisja wezwała tę firmę do szczegółowych wyjaśnień tej oferty. Po analizie odpowiedzi uznała, że nie ma gwarancji dobrego wykonania usługi i zarekomendowała zarządowi odrzucenie tej oferty. Ostatecznie Zarząd ZM GOAP postanowił unieważnić postępowanie przetargowe na ten sektor – wyjaśnia Robert Chodyła, rzecznik Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".

Do kolejnego przetargu swoje oferty nadesłały trzy firmy. Najdroższą z nich na kwotę blisko 34,5 mln zł złożył FB Serwis (34 473 110,83 zł), Remondis Sanitech Poznań zaproponował kwotę 32 129 629,58 zł, z kolei P.H.U. Komunalnik z Wrocławia zaoferowało stawkę 28 665 000,00 zł. W budżecie GOAP-u na wywóz odpadów na Łazarzu i Grunwaldzie przewidziano w sumie 30 mln 113 tys. zł netto.

Teraz komisja przetargowa weryfikuje oferty. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Dodajmy, że zamówienie obejmuje usługę odbioru i transportu zmieszanych odpadów komunalnych i odpadów ulegających biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów oraz odbioru, transportu i zagospodarowania pozostałych odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, położonych na terenie Sektora nr I – POZNAŃ GRUNWALD, wchodzącego w skład Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej". Okres umowy obowiązywać będzie od 1 stycznia 2018 do 30 września 2021 r.

Do tej pory GOAP rozstrzygnął za to przetargi na wywóz śmieci w ośmiu sektorach: Jeżyce, Piątkowo, Nowe Miasto Północ i Południe, Rataje, Winogrady – Stare Miasto, Wilda – Dębiec, Murowana Goślina oraz Czerwonak. Tam odpady od nowego roku będzie wywozić Remondis Sanitech Poznań, w którym miasto ma 49% udziałów.


Komentarze (3)

07-11-2017 20:16:01
ja
A z samego Rynku mogli by wywozić w soboty po południu a nie zostawiać do Poniedziałku sam brud.Duży kontener wywożą o 4 w nocy ich cisza nocna nie obowiązuje?a cicho nie są.
07-11-2017 12:48:07
Greg
Zgadzam się. Z tej trójki jedynie Remondis może zrobić to porządnie.
07-11-2017 07:40:29
Negatyw
Tylko Remondis ma środki, aby to rzetelnie zrobić... (!!!!).
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: