Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można było zobaczyć samochód Królowej, warty ponad 3,5 mln zł i łódź Jamesa Bonda - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można było zobaczyć samochód Królowej, warty ponad 3,5 mln zł i łódź Jamesa Bonda
06-11-2017 00:48   Janusz Ludwiczak
Ponad 25 tysięcy osób odwiedziło w weekend targi Retro Motor Show, na których można było zobaczyć ponad 600 zabytkowych pojazdów.

Aż 25 347 pasjonatów zgromadziły Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show, które po raz drugi odbyły się na MTP. W sześciu pawilonach prezentowane były zabytkowe samochody, motocykle i autobusy, a także dawne radiowozy policyjne i wozy strażackie. Nie brakowało również pojazdów wojskowych.

Wśród najciekawszych prezentowanych eksponatów znalazła się limuzyna DS420 LANDAULETT ze stajni Daimlera, którym jeździ Królowa Elżbieta II. Jednym z najdroższych prezentowanych samochodów był Maserati Mistral. Wersja Spyder z 1967 roku została niedawno sprzedana za 740 tys. funtów, czyli równowartość ponad 3,5 mln zł.

Wśród ciekawostek znalazła się również łódź motorowa Glastron GT-150 z 1972. Będzie to taki sam model łodzi jaki można zobaczyć w filmie o przygodach Jamesa Bonda "Żyj i pozwól umrzeć" z Rogerem Moorem. Agent 007 wykonał w nim najdłuższy na świecie skok motorówką, pokonując 36,5 metrów.

Z kolei MPK zaprezentowało kultowe autobusy, które woziły poznaniaków jeszcze w drugiej połowie XX wieku.

Ponadto Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych prezentowało prawdziwy czołg, transporter opancerzony Rosomak i inne pojazdy wojskowe.

Kolejne targi Retro Motor Show odbędą się od 26 do 28 października 2018 r., a wcześniej bo już na początku maja odbędą się targi Poznań Motor Show.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: