Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Górczynie zapalano znicze w hołdzie ofierze samospalenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Górczynie zapalano znicze w hołdzie ofierze samospalenia
01-11-2017 21:27   Janusz Ludwiczak
Na cmentarzu Górczyńskim pojawiły się znicze w hołdzie Piotrowi S., który zmarł 29 października po tym jak kilka dni wcześniej podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w akcie protestu przeciwko polityce rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Znicze zostały zapalone pod krzyżem "Zło dobrem zwyciężaj" przy głównym wejściu cmentarza Górczyńskiego. Obok zniczy pojawiła się kartka z napisem: "Wolność kocham ponad wszystko. Piotr S. szary człowiek "Solidarności" zaangażowany w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. Żył 54 lata. Zmarł 29.10.2017 r. nie odzyskał przytomności. 19.10.2017 r. pod PKiN w Warszawie podpalił się w akcie protestu przeciw polityce Prawa i Sprawiedliwości. Cześć Jego pamięci. KOD WLKP".

19 października na pl. Defilad 54-letni Piotr S. podpalił się nieustaloną substancją. Na miejsce przybyli strażacy i pogotowie. Poszkodowany trafił do szpitala. Mężczyzna miał poparzone ponad 60 proc. powierzchni ciała. Nie odzyskał przytomności. Po 10 dniach Piotr S. zmarł w szpitalu.

Piotr S. na miejscu tragedii zostawił list:
"A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać, aż wszystko zrobią za was politycy – bo nic nie zrobią!".


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (3)

10-11-2017 14:02:00
Gosia S.
Szkoda mi człowieka, ale może należałoby bardziej zagłębić się w przyczynę jego śmierci. Anna Hejda z Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej - PRACZKA MÓZGÓW często spotykała się z Panem Piotrem o czym sama mówiła. Pani Hejda jest postacią absolutnie jednoznaczną, politycznie zdeklarowaną po stronie „faszyzm PiS” i „wolność KOD”. WNIOSEK nasuwa się sam: Piotr S. nie jest ofiarą rządów PIS-u, ale opozycji oderwanej od koryta, która za wszelką cenę chce odzyskać władzę. Życie ludzkie nie ma dla nich znaczenia!!!
04-11-2017 18:21:29
eka z małeki
-Ja pamiętam więcej takich samospaleń!!!CZEŚĆ ICH PAMIĘCI-pamiętajmy w imię jakich ideałów poświęcili w strasznych przecież cierpieniach swoje życie!!! eka
02-11-2017 09:15:27
emeryt
Na Junikowie także.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: